Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

berkehrercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Berke Hür Ercan
    Öğrenci
     Honda Shadow Vlx 600
     İstanbul - Kozyatağı (Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    28
    Abi bi kere ben işin karizmasini falan geçtim kapali kasklara dayanamiyorum hele o yazin sicaginda varya imkansiz.Sharktaki maske surtunmeye karsi korur sert darbeye karsi korumaz yabana atlamayalim.Kisin da kullanisli bir ozellik ruzgaridir kumudur tozudur.Bell Rogue denedim 2 3 kere rezalet bir kask bana sorarsan fiyatinin yarisini bile haketmiyor.Cok rahatsiz hemde bildigin nazi kaski cok anlamsiz.Sharkin cok daha iyi olduguna eminim ondan.Neyse sonuc olarak ben isin karizmasini geçtim rahatlik ariyorum yazin terletmeyecek kisin rahat ettirecek.Dolayisiyla kapali bakmiyorum.
    chiave (02.Ağustos.2018) Bunu beğendi.
    Daytona Army - Dragstar 650 Classic - Shadow Vlx 600

Tuğrul Baylan
    Piping Designer
     Kawasaki Vulcan 800/Vn800
     İstanbul - Kartal (Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    20
    Alıntı berkehrercan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi bi kere ben işin karizmasini falan geçtim kapali kasklara dayanamiyorum hele o yazin sicaginda varya imkansiz.Sharktaki maske surtunmeye karsi korur sert darbeye karsi korumaz yabana atlamayalim.Kisin da kullanisli bir ozellik ruzgaridir kumudur tozudur.Bell Rogue denedim 2 3 kere rezalet bir kask bana sorarsan fiyatinin yarisini bile haketmiyor.Cok rahatsiz hemde bildigin nazi kaski cok anlamsiz.Sharkin cok daha iyi olduguna eminim ondan.Neyse sonuc olarak ben isin karizmasini geçtim rahatlik ariyorum yazin terletmeyecek kisin rahat ettirecek.Dolayisiyla kapali bakmiyorum.
    Dostum burada kim senin için ne yazıyorsa kötülüğün için yazmıyor, önce onu bir yere not et. Hepimiz motosiklet kullanıcısıyız. Hepimiz toplumun riskli kısmında yer alıyoruz. Dolayısıyla full face, güneş vizörlüğü olmayan, çene açılır olmayan bir kask alman senin yararına. Bende Nolan N64 Full Face var. Uzun yolda, e5'te, tem de, geceleri onu kullanıyorum. Aliağa'da şehir içinde de Speed and Strength marka yarım kask kullanıyorum. Goggle gözlüğüm de var. Yaptığım hız da maksimum 60 km oluyor. Hala söylediğimde ısrarcıyım

Bodrum'dan dönerken bana da sıcaktan gına geldi. Feryat ettim ama mecburen kaldım. Kendini düşünmüyorsan, bizi, aileni, sevdiğin insanları düşün derim

Ferhat Bastem
    Bankacı
     Yamaha XVS 950 Midnightstar
     İstanbul - İçerenköy (Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    232
    Beğenilmiş
    88
    Ortada bir yanlış anlaşılma olmasın, burada amaç Berke' ye yüklenmek değil. Nazi kaskı konusu açıldı ve kişisel fikirlerimizi beyan ettik. Doğru bildiğim şeyi yerli-yersiz söylerim, huyum pis Ben de korumalı montu sevmiyorum mesela? Zaten yüksek gidon, özellikle tam tur dönerken şeklim kayıyor, bir de o mont engelliyor beni. İnsanoğlu rasyonel bir varlıktır, o yüzden çoğu zaman getirisi zararından fazla olan şeyleri tercih etmek zorunda kalıyoruz. Kask kapalı, hava 40 derece, bunalım had safhada. Evet, tablo gerçekten iç açıcı değil. Ama takdir edersiniz ki bu ortamı hissedebilmek için canlı ve sağlıklı hücreleriniz olmalı. Ve ben sizleri öyle daha çok seviyorum

Shark Raw konusuna dönüp, bir senelik tecrübemi aktarıyorum:

* Uzun yolda açık kasktan iyi ama rahat değil. Çünkü gözlük kısmı kaska lastikle bağlı ve rüzgarda sürekli oynuyor. Bir süre sonra insanın canını sıkabilir.
    * Malzeme kalitesi sanıldığı kadar kaliteli değil. Pedi kaldırdığınız zaman bildiğin köpük karşında.
    * Yan pedler tamamen çıkıyor, ama orta ve arka kısmı kaplayan tek parça kısmi olarak çıkıyor. Kaskın dışına çıkarabiliyorsunuz parçayı ama kasktan ayrılmıyor. Temizliğini o şekilde yapmalısınız.
    * Intercom için gerekli boşluk hazır.
    * Kaskla birlikte optik gözlük takma imkanı yok. Numaralı gözlük takanlar(benim gibi) lensle kullanabilir.
    * Ve son olarak kaskın en büyük artısı: Gözlük. Carl-Zeiss marka cam var üzerinde ve bence asıl para eden kısmı bu. Alt tarafta maske olduğu için hava alıyor ve buğu yapma şansı yok. Güneşli havada tam anlamıyla güneş gözlüğü görevi yapıyor ve buna rağmen gece görüşünde bir zaaf yok. Bence bir mucize.

Sonuç olarak günlük kullanımda rahat edeceğin, sorunsuz bir kask. Ben verdiğim parayı hak ettiğini düşünüyorum. (Ya ne diyecektim? "Beni çok pis kazıkladılar" mı diyeceğim? )

Daimi not: Nazi kaskı kullanmayın.

Tuğrul Baylan
    Piping Designer
     Kawasaki Vulcan 800/Vn800
     İstanbul - Kartal (Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    20
    Alıntı Ferhat BASTEM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ortada bir yanlış anlaşılma olmasın, burada amaç Berke' ye yüklenmek değil. Nazi kaskı konusu açıldı ve kişisel fikirlerimizi beyan ettik. Doğru bildiğim şeyi yerli-yersiz söylerim, huyum pis Ben de korumalı montu sevmiyorum mesela? Zaten yüksek gidon, özellikle tam tur dönerken şeklim kayıyor, bir de o mont engelliyor beni. İnsanoğlu rasyonel bir varlıktır, o yüzden çoğu zaman getirisi zararından fazla olan şeyleri tercih etmek zorunda kalıyoruz. Kask kapalı, hava 40 derece, bunalım had safhada. Evet, tablo gerçekten iç açıcı değil. Ama takdir edersiniz ki bu ortamı hissedebilmek için canlı ve sağlıklı hücreleriniz olmalı. Ve ben sizleri öyle daha çok seviyorum

Shark Raw konusuna dönüp, bir senelik tecrübemi aktarıyorum:

* Uzun yolda açık kasktan iyi ama rahat değil. Çünkü gözlük kısmı kaska lastikle bağlı ve rüzgarda sürekli oynuyor. Bir süre sonra insanın canını sıkabilir.
    * Malzeme kalitesi sanıldığı kadar kaliteli değil. Pedi kaldırdığınız zaman bildiğin köpük karşında.
    * Yan pedler tamamen çıkıyor, ama orta ve arka kısmı kaplayan tek parça kısmi olarak çıkıyor. Kaskın dışına çıkarabiliyorsunuz parçayı ama kasktan ayrılmıyor. Temizliğini o şekilde yapmalısınız.
    * Intercom için gerekli boşluk hazır.
    * Kaskla birlikte optik gözlük takma imkanı yok. Numaralı gözlük takanlar(benim gibi) lensle kullanabilir.
    * Ve son olarak kaskın en büyük artısı: Gözlük. Carl-Zeiss marka cam var üzerinde ve bence asıl para eden kısmı bu. Alt tarafta maske olduğu için hava alıyor ve buğu yapma şansı yok. Güneşli havada tam anlamıyla güneş gözlüğü görevi yapıyor ve buna rağmen gece görüşünde bir zaaf yok. Bence bir mucize.

Sonuç olarak günlük kullanımda rahat edeceğin, sorunsuz bir kask. Ben verdiğim parayı hak ettiğini düşünüyorum. (Ya ne diyecektim? "Beni çok pis kazıkladılar" mı diyeceğim? )

Daimi not: Nazi kaskı kullanmayın.
    Sahi abi en çok merak ettiğim şey gece görüşünde hiçbir zafiyet olmuyor mu?

Ferhat Bastem
    Bankacı
    Beğenmiş
    232
    Beğenilmiş
    88
    Alıntı tbaylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sahi abi en çok merak ettiğim şey gece görüşünde hiçbir zafiyet olmuyor mu?
    Tek cümleyle sıfır sıkıntı. Carl-Zeiss zaten optik işinde aşmış bir firma. Hatta zamanında Sony firması kameralarında bu merceği kullanıyordu. Adamlar Alman bir kere, ne kadar kötü olabilir? Negatif bir etkisi olmaması bir kenara, araç farlarının gözünü almasını da engelliyor. Görüş olarak hem gece, hem de gündüz çok rahat ettiriyor.

berkehrercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Berke Hür Ercan
    Öğrenci
     Honda Shadow Vlx 600
     İstanbul - Kozyatağı (Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    28
    Ferhat abi agirligi nasil? Daraldigin sikildigin oluyor mu?
    Daytona Army - Dragstar 650 Classic - Shadow Vlx 600

Caner Gül
    Mekanik Proje Tasarım
     Yamaha XVS950 A Midnight Star
     Ä°stanbul - Kartal (Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    1,074
    Beğenilmiş
    898
    Lan berkecan shark kaskı çok hafif bi kask nasıl ağır diyosun la sen ona

Ferhat Bastem
    Bankacı
    Beğenmiş
    232
    Beğenilmiş
    88
    Ağırlığında bir problem yok, daha çok gözlük maske kısmı bunaltabiliyor. Çünkü lastikle bağlı olduğundan sürekli olarak yüzüne yapışık.

Deniz Baykal
    İnşaat Mühendisi
     Regal Raptor Daytona
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    Buradaki kasklardan en iyisi shark raw. Bende raw almak için gittiğimde kendime en azından cene koruması biraz daha iyi olan shark vancore aldım.

Raw ve vancore kasklarin görüş açısı çok dar. Kotu bir durum ama Ben genelde kask takmiyorum. Ama şekil olarak bakacaksaniz iki kaskta çok iyi ve chopper için uygundur.

Sana onerebilecegim diğer kask nolan n44 olur. Hem açık hem kapalı kullanabilirsin hemde görüş alanı çok geniştir.

Tabiki herkes fullface kullansın ama fullface alıp hiç kullanamamak da var. Ben shark vancore kaski bile çok takamiyorum. Bi yüzden bi Nazi kaski aldım.

Deniz Baykal
    İnşaat Mühendisi
     Regal Raptor Daytona
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    Bu arada shark raw kask baya hafif 1050 gr

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)