Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 1 Toplam 8 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 78 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

inci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

inci erdoğan
    Öğretmen
     regal raptor 100 ddE
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2

APTAL YERİNE KONULMAK

Motosikletimin hikayesini hepiniz biliyorsunuz... Çok detaylı sizi meşgul etmek istemiyorum, bilgilendirmek amacı ile yazıyorum... Motosikletim kullanılmaz bir durumda... Özellikle üzüldüğüm konu şu ; hesapların tutmamasından dolayı başarısızlıkla sonuçlanan bir durumu yine "kullanıcı hatası" deyip vicdanları rahatlatma yoluna gidildi. Soruyorum ki, illa ki de cevaplansın. Motorun şaseyi kasması ve sonuçta conta kesmesi, nasıl oluyor da "KULLANICI HATASI" oluyor..? Bunun gibi bir sürü soru var, ama ben hiç olmazsa bir tanesinin cevabını istiyorum...
    SUZUKİ intruder vl 250
    SUN GOES DOWN

yenikoylu_ua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kubilay BURSALIOĞLU
    Serbest Meslek
     Aprilia Caponord
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    {vb:rawphrase post_thanks_times_post, 4
    O motoru modifiye edenler sorulara cevap vermiyomu hocam nası iş bu yıllarca taksicilik yaptım sanayide nekadar usta varsa tanırım aracın üstünde bir civata değiştirse bile neden yaptığını ne sonuçlar doğuracagını anlatmak zorunda.Eğer anlatamıyorsa yaptığı işin arkasında duramıyor ve sorunları gideremiyorsa bırakır elindeki anahtarları ustayım diyede dolaşmaz ortada.Sürücü hatası olacak şey var olmayacak şey var.İnsanları keriz yerine koymayı nekadar seviyor bu insanlar bu yaptıkları ne ustalığa ne esnaflığa sığar.Ya yaptığın işin sonuçlarının nerelere varacağını hesaplıyıp kendi hatanı kabul edeceksin ve problemleri bi şekilde çözeceksin yada yapamayacağın işlere karışmayacaksın yada en başından çıkabilecek ve çözümü olamayacak sorunları anlatıp insanlara seçme hakkı vereceksin.Sen herşeyin iyi yönlerini anlat çıkabilecek sorunlardan bahsetme sonra sorunlar cıkmaya başlıyınca o ondan oldu bu bundan oldu şu şundan oldu yok sürücü hatası yok kar yağdı ayağım kaydı burnum kaşındı gözüme toz kaçtı falan filan ne güzel İstanbul be.Bu memleketin ne denizi biter ne kerizi YİYİN BİZİ
    Mesele Motor kullanmak değil YEĞEN Mesele Çevrendekileri düşünerek kullanmak !!!

inci erdoğan
    Öğretmen
     regal raptor 100 ddE
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2

Kubilay tam da anlatmak istediğim bunlardı ,beni anlayan birisi olduğunu ı bilmek çok güzel...teşekkür ederim...
    SUZUKİ intruder vl 250
    SUN GOES DOWN

Türk Silahlı Kuvvetleri
     Çanakkale
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    günümüzde ne insanlık nede ustalık denen şey pek kalmamış bu yüzden de insanları anlamak artık cok zor çünkü herkezin dini imanı para olmuş ustalık hikaye

İnci hocam , ne yazık k, ülkemizde önüne gelene teknik servis sertifikası verilirse olacağı budur. ve iddia ediyorum dünya "ARIZA UYDURMA" rekoru türkiyedeki servislerdedir.neredeyse türkiyede ki tüm servisler müşterilerini yolunacak kaz gibi gördükleri için bu da normaldir.

Bu cumartesi ehkiyeti alabilirsem önümüzdeki ay bende motoruma kavuşuyorum. henuz motorsiklet servislerinden canım yanmadığı için serzenişte bulanamayacağım. ( artık ilerde bende başlarım )

Ancak geçen hafta başıma gelen ilginç bir servis olayını anlatayım ve Türkiyedeki teknik servis olayını birlikte yorumlayalım.

İşyerinde kullandığım ve işverenime ait bir Range Rover Jeep var. hem yol bilgisayarından hemde hız göstergesinin altındaki dijital göstergeden lüzumlü veya lüzumsuz bir bilgiye ulaşmak mümkün. geçen hafta ön fren uyarısı verdi.avcılardaki servisine götürdüm.danışmadaki elemanlara durumu anlattım bir bakalım dediler. araca birlkikte gittik. eğilerek ön fren balatalarına baktı.birde arka fren balatalarına baktı.sinyal kolundaki bilgi tuşuna basarak ekrandaki fren ikazınıda gördü.adam teknik servis elemanı değil ancak bu olay faturaya şöyle yansıyor her bir balata kontrolü 95 Euro

4 X 95 = 380 Euro+Kdv Balata kontol ücreti

Bu durumda
    a) ya bu arkadaşta süpermen gibi röntgen bakışları var , aracı sökmeye bile gerek yok. bir bakışta anlıyor arızayı
    b) 120.000 Euro'luk Jeep alabiliyorsan bu parayı da öde.sana koymaz
    c) ben bir kazım.yolunmaya müsaitim.ekranda yazdığı halde anlayamadım
    d) zaten servise günde kaç müşteri geliyorki. başka nasıl para kazanacağız
    e) ben yetkili teknik servisim , başka yere gidersen garantiyi kaldırırım.işine gelirse hemşerim.

Bu kadar büyük bir servis bunları güle oynaya yapabiliyorsa, daha ufak teknik servisler müşterilerine Allah bilir neler yapar.

Neyse paşa paşa ödedik faturayı, Ne diyeyim " ALLAH TEKNİK SERVİS ELEMANLARINI , BAŞKA TEKNİK SERVİS ELEMANLARINA MUHTAÇ ETSİN". Belki müşterileri neler çektiğini anlarlar.

inci erdoğan
    Öğretmen
     regal raptor 100 ddE
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    Amin ...
    İşin bir de bu yönü var; PARA... Bundan bahsetmedim ilk postumda... Bahsettiğin maddi durumlar benim olayda da geçerli, ama ne yapsam da bundan sonra nafile biliyorum,
    Geçen zamana mı, günlerce gidip gelmelerime mi , yorgunluğuma mı, yaptığım masrafa mı, motorsuz kaldığıma mı, çocukluktan bu yana peşinde koştuğum, yakaladığımı sandığım hayalimin; gerçekleşmiş gibi olup da elimden alınmasına mı yanayım, yoksa aptal yerine konulama mı ?
    SUZUKİ intruder vl 250
    SUN GOES DOWN

müslüm baba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Müslüm
    Serbest Meslek
     Regalraptor 250 CC
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    Bende bu konuyla ilgili bir şeyler yazmadan duramıyacağım, bir kere herkes şunu iyi bilmeliki kimse bu işe başlarken kötü niyetli değildi, yani ne Gökhan kardeşimiz ne Mustafa usta ne Emre Ltd nede İnci hoca, herkes İnci hocanın kullanabileceği güçlü bir motor yapma peşindeydi ama bu işi yapanların düşünemediği bir şey vardı İnci hoca bir bayan ve motor tamirinden anlamaz, bu şekilde yapılan motorların oturması için aylar geçmesi gerekir yani kullandıkça ortaya çıkan hataları ve arızaları sürücüsü tespit eder ve kendi nezaretinde yaptırır.

Ben o motoru tezgahta dağınık olarak ilk gördüğümde eyvah siz ne yaptınız başınıza iş aldınız keşke bu motoru alıp yerine başka büyük orjinal bir motor verseydiniz dedim, ama Gökhan da Mustafa usta da hatta Emre Ltd nin sahibi Erdem bey bile oradaydı ve hepside yapılsın da bak gör nasıl olacak dediler bende olmayacak dedim.

Arkadaşlar bir motora modife yapmadan önce onlarca mühendislik hesaplar yapılır, bizim kullandığımız orjinal motorlar çin malı ama çinli bile sanıyorum en az bir sene bu motor üstünde çalışmıştır.

Buradaki yanlışın en büyüğü bu işi yapan insanlardadır çünkü motor tamiri işinden onlar anlarlar İnci hoca anlamazki İnci hoca ne kadar da benim motoru büyütün desede onlar hayır hocam olmaz senin şasen zayıf koyacağımız motoru kaldırmaz demeleri lazımdı ama yapılırken hiçbir ince hesap yapılmadığından bu iş bu hale geldi.

Her ne kadar İnci hoca yine inceliğini gösterip bu işi yapanların ismini deşifre etmesede ben burada yazıyorum, defalarca bu konuyu konuştuğum Mustafa usta Gökhan ve Erdem beyin bu konuya bir çözüm bulacaklarına hala inanıyorum çünkü Erdem beyle en son konuşmam da sen merak etme bende artık sıkıldım bu konudan, bir yol bulacağız dedi ama işlerinin yoğunluğundan, malum motosiklet sezonu,sanıyorum ilgilenemediler.

İnci hocam sen asla aptal değilsin kimsede seni aptal yerine koyamaz burada koskoca regal camiası var merak etme birgün toplanıp Emre Ltd yi bile basarız.
    NERDE BİR MOTORCUNUN BAŞI SIKIŞSA MÜSLÜM BABAYI ARAR 0532 228 08 59

ÇeLeBi MuRaT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

izzet murat muslu
    işçi
     RRaptor
     Kocaeli
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    İnci hocam sen bunları dert etme inşallah motorun yapılı, sağlık olsun bunu düşün.Kimse seni aptal yerinede koyamaz malesef bendede aynı olayın farklı bir boyutu oldu adamlar benim motoruma bir subap ayarı yaptı verdiler elime motoru al kardeşim karburator herşeyin değişti felan filan insanlar cidden çekilmez bir duruma gelmiş, sattım kurtuldum pişmanmıyım değilim.Sende az çok acemiliğini attın bu motor üstünde daha iyisini alırsın inşallah tabiki hakkın olan senin böyle düşünmene sebep olan herşey en yakın zamanda çözülür.Hepimiz arkandayız birim hepimiz hepimiz birimiz için...Trak bırak yok bize.....
    IRZIMIDIR ÇİĞNENEN,EVLADIMIZDIR DOĞRANAN,BRE SIKILMAZ AĞLAMAZSAN BARİ GÜLMEKTEN UTAN !!! Mehmet Akif ERSOY

okan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

okan verim
    Tekstil
     caponord
     Samsun
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    inci örtmenim geçmiş olsun yaa.... ne heveslerle yaptırmıştın motorunu halbuki.... şanssızlık heralde..... kimse kötü olsun diye yapmamıştır.... en yakın zamanda bi çaresini bulurlar inşallah.....
    OKAN VERİM -1973 -SAMSUN

APRİLİA CAPONORD ETV 1000
    APRİLİA PEGASO 650 ie
    SUZUKİ AN 125

handojoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

serkan günay
    müzisyen
     yamaha xvs 535 virago
     Edirne
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    haydaaa İNCİ hocamın başına gelenlere bakın hele...

ben 17 aydır motosikletimi asla servisine götürmedim garantisi olduğu halde

ve asla motorum tamir olurken başından ayrılmadım...

üç beş fazla ödedim ama rahatım motor kısmında en ufak bir sorun dahi çıkmadı bir kez debreyaj balatası değiştirdim.

tabii diğer kısımlarda sorunlar bitmiyor...

HANDO bu benim tarzım diyor... :!:
    ___ŞEHİR KOVBOY'U YOLDA____ YASAL HAYDUT

Sayfa 1 Toplam 8 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)