Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sissy bar

NumanYILDIRIM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mehmet Numan YILDIRIM
    ACİL SERVİS BİLGİ İŞLEM
     REGAL RAPTOR DD250E-9
     KOCAELİ-KÖRFEZ
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Sissy bar

Merhabalar bugün bir sissy bar denemesi yapmaya düşünüyorum aklima. Doğalgaz borulari geldi. Eğip bükmek kolay zimpara yaptiktan sonra sasi rengine boyarim diyorum ne kadar mantikli olur sizce

SM-N9005 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Süleyman Bal
    Emekli
     Yamaha dragstar 650 sport
     İstanbul
    Beğenmiş
    7,062
    Beğenilmiş
    1,043
    Selamlar Numan,

daha önce Ekrem arkadaşımız bu konuda bir çalışma yapmıştı. Başarılı bir iş çıkmıştı. Forum bölümünde, aksesuarlar başlığında görebilirsin. yararı olur.
    Bence ilk önce boya dene (bükülme veya vurmadan kaynaklı çökük ve darbeli yerleri macun ile kapatmak lazım) beğenmez isen krom kaplatırsın. Boya daha ekonomik olur.
    kolay gelsin.

Ekrem Özdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ekrem ÖZDEMİR
    Mühendis
     Yamaha XVS 950A
     İstanbul - Çekmeköy (Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    15
    Beğenilmiş
    48
    Alıntı NumanYILDIRIM Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar bugün bir sissy bar denemesi yapmaya düşünüyorum aklima. Doğalgaz borulari geldi. Eğip bükmek kolay zimpara yaptiktan sonra sasi rengine boyarim diyorum ne kadar mantikli olur sizce
    Mehmet kardeşim Doğalgaz borusunun et kalınlığı ve dış çapı nedir ? Ayrıca doğalgaz boruları P235GH kalitedir. Karbon değeri düşük olmasına rağmen mukavemetli borulardır. Elinde et kalınlığı Max 3-4mm olan varsa ısı ile bükebilirsin.

Ben yaparken boruyu düşündüm ama boruyu bükmesi zor zanaattır. Kılcal çatlaklar oluşturursan 1 yıla içten paslanma ile kırılır.
    Bazı şeyleri satın alamazsın; Uğruna savaşıp kazanmak gerekir

Türker Baltacı
    Matbaa Planlama&Maliyet
     Harley Davidson Sportster XL883L
     İstanbul - Küçükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6
    Alıntı Eecho89 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mehmet kardeşim Doğalgaz borusunun et kalınlığı ve dış çapı nedir ? Ayrıca doğalgaz boruları P235GH kalitedir. Karbon değeri düşük olmasına rağmen mukavemetli borulardır. Elinde et kalınlığı Max 3-4mm olan varsa ısı ile bükebilirsin.

Ben yaparken boruyu düşündüm ama boruyu bükmesi zor zanaattır. Kılcal çatlaklar oluşturursan 1 yıla içten paslanma ile kırılır.
    ulan ne teknik konuştun beee

NumanYILDIRIM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mehmet Numan YILDIRIM
    ACİL SERVİS BİLGİ İŞLEM
     REGAL RAPTOR DD250E-9
     KOCAELİ-KÖRFEZ
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı Eecho89 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Şimdi çok eğik bükük birşey olmayacak geriye doğru eğimli hemen hemen 50-60 cm yükseklikte birşey düşünüyorum. Kalite konusunda direk mahallemdeki doğalgazcıdan yardım almayı düşünüyorum. Köşe bükümlerini falan zaten kendileri yapabiliyor. Benim düşüncem kaliteli birşey olmasa içinden gaz geçmezdi sonuçta yanıcı bir ürün şakası olmuyor. İlk etapta bir deneme yapıcam bakalım soğuk bükümde ne sonuç elde edicem başarılı olmazsa ısıyla bükerim. Dış çapı ve et kalınlığınıda artık deneme yoluyla bulucam. Bugün amortisor tarafındaki civatayı sökemedim. Aksilikya pastan acılmıyor zede vermek istemedim. WD40 sıkıp açıcam artık.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)