Merhabalar, uzun süredir yoğun olduğumdan dolayı foruma göz gezdirememiştim.

Bu konuyu açmamın nedeni piyasadaki çeşitlilik, öncelikle sorundan bahsedeyim, viteslerde geçme sorunu oluştu moturumda (motoru parçalamama neden olan vesile), daha doğrusu geçerken her vites geçişinde gelen o tık sesi gelmiyordu, bunun yanısıra kronik 3.vitesten ses gelme sorunu vardı, 3.vitesi 3-4bin km hiç kullanmadım diyebilirim, motor bana lazımdı ve yolda kalmak istemememden dolayıdır bu hareketim. (Motorum keyifle bindiğim 350 Spyder 2011 model 2013 trafiğe çıkışlı 2buçuk senede 19800 km yol yapmışım.)

Motorumu 19800 de dün okulumdaki atölyede söktüm ve parçaladım (tahminimden kolaymış açıkcası bunun için tonla işçilik parası alıyorlar), vites geçiş probleminin vitesleri yerinde tutan bir yayın kırılmasından kaynaklandığını gördüm, ufak bir sorun olması sevindirici, debriyaj balatalarının hemen altında. Şanzumanda da 3. dişlide 1 dişin nerdeyse tamamen kırıldığını 1 dişin de yarısının gittiğini gördüm.

Şanzuman dişlileri set olarak satılıyor, doğru olan da set olarak değiştirmek, aşınan bir parçayla aşınmayanı uyuşturmak daha büyük sorunlar açabilir tabiki.

Bukadar hikayeden sonra, piyasadaki çeşitliliğe dikkat çekmek istiyorum.
170 tl ye de şanzıman seti var 400 tl ye de, geniş bir yelpaze var internette, bana kalırsa hepsi aynı ürün. Genelde toptancı tek oluyor.

Sizce hangisini tercih etmeliyim. Ona göre siparış verip motorumu toplayacağım.

Şimdiden Teşekkürler.