Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 37 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Uğur Güler
    ULAŞIM
     Yamaha XVS 1300A MIDNIGHTSTAR
     İstanbul Bağcılar (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    9,015
    Beğenilmiş
    2,220

avccrom egsoz yaptıran varmı yardım

İyi akşamlar hepinize
    İnternet üzerinden araştırma yaptım.
    Avccrom egsoz diye bi usta var. Referansıda çok. Daytona 350im var. Egsoz düşünüyorum.
    Yaptıran varmı. Yardımcı olacak bilgi paylaşacak varsa memnun olurum

Tuğrul Baylan
    Piping Designer
     Kawasaki Vulcan 800/Vn800
     İstanbul - Kartal (Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    20
    Ben cevizlibag'da mustafa ustaya yaptirdim. Isciliginden de sohbetinden de epey keyif aldim. 200 lira masraf cikmisti. Boru egzoz konu basligini aratarak iletisim bilgilerine ulasabilirsin.

Ferhat Bastem
    Bankacı
     Yamaha XVS 950 Midnightstar
     İstanbul - İçerenköy (Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    232
    Beğenilmiş
    88
    Merhaba Uğur,

Ben de Cevizlibağ' da ismiyle müsemma ustamız Vefa Usta' ya yaptırdım. 280 TL' ye mal oldu bana. Kendisi ayrıca bana dünyanın en iyi tostunu ısmarlayan kişidir Düşünürsen özelden bir mesaj atman yeterli.

Uğur Güler
    ULAŞIM
    Beğenmiş
    9,015
    Beğenilmiş
    2,220
    Cevaplarınız için çok sağolun. Bilmediğimden soruyorum. Kusurada bakmayın.
    Fakat boş boru egsozlarda çekişten düşme çok yakma vs. Sıkıntılar doğuyomuş. Doğruluk payı nedir oda müsamma. İyce araştırıyorum. Performans konusunda yine yeni vereceğiniz cevaplarıda bekliyorum. Paylaştıkça öğrenicez 😃

Tuğrul Baylan
    Piping Designer
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    20
    Alıntı bypale Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cevaplarınız için çok sağolun. Bilmediğimden soruyorum. Kusurada bakmayın.
    Fakat boş boru egsozlarda çekişten düşme çok yakma vs. Sıkıntılar doğuyomuş. Doğruluk payı nedir oda müsamma. İyce araştırıyorum. Performans konusunda yine yeni vereceğiniz cevaplarıda bekliyorum. Paylaştıkça öğrenicez 😃
    Yakit tuketiminde hissedilir, kayda deger bir degisiklik yok. Motor bu en nihayetinde. Basarsan fazla yakar, basmazsan az yakar. Cekis konusuna gelince, egzozlar kapali oldugundan kompresyon yuksek oranda oldugundan cekisi zayiftir. Bazi disiplinlerin verdigi kararlar dogrultusunda emisyon ve gurultu oranlarini az tutacak sekilde dizayn edilirler.

Hal boyle olunca egzozda bir sikistirma oluyor. Buna kompresyon da diyebilirsin. Fakat egzozlar bombos oldugundan gurultu fazla, emisyon degerleri tavan ve kompresyon sifira iniyor. Boylelikle bir miktar hissedilir derecede daha atak oluyor makine.

Ha, sana benden bir tavsiye! Orjinal egzozlarina dokunma. Muayene zamani geri takmak suretiyle tekrar tekrar kullanirsin, boylelikle hem sorun olmaz muayene esnasinda hemde fazla gurultulu olmasindan rahatsiz olursan eskiye donebilirsin. Yada boru egzoza sokulebilir/takilabilir susturucu opsiyonu da mevcut

Sevgiler

Tb

Uğur Güler
    ULAŞIM
    Beğenmiş
    9,015
    Beğenilmiş
    2,220
    Alıntı tbaylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakit tuketiminde hissedilir, kayda deger bir degisiklik yok. Motor bu en nihayetinde. Basarsan fazla yakar, basmazsan az yakar. Cekis konusuna gelince, egzozlar kapali oldugundan kompresyon yuksek oranda oldugundan cekisi zayiftir. Bazi disiplinlerin verdigi kararlar dogrultusunda emisyon ve gurultu oranlarini az tutacak sekilde dizayn edilirler.

Hal boyle olunca egzozda bir sikistirma oluyor. Buna kompresyon da diyebilirsin. Fakat egzozlar bombos oldugundan gurultu fazla, emisyon degerleri tavan ve kompresyon sifira iniyor. Boylelikle bir miktar hissedilir derecede daha atak oluyor makine.

Ha, sana benden bir tavsiye! Orjinal egzozlarina dokunma. Muayene zamani geri takmak suretiyle tekrar tekrar kullanirsin, boylelikle hem sorun olmaz muayene esnasinda hemde fazla gurultulu olmasindan rahatsiz olursan eskiye donebilirsin. Yada boru egzoza sokulebilir/takilabilir susturucu opsiyonu da mevcut

Sevgiler

Tb
    Bende öyle düşünmüştüm. Orjinallerine dokunmak istemiyorum. Fiyat ve kalite konusunda araştırma yapıyorum iyice. Lakin piyasada yapılan boş boru egsozlrın kromajlarının orjinaline göre çok sarardığınıda dikkate alıyorum. Ve kendi zevkime ters bi durum bu. Bu yüzdende ayrı bi araştırma yapıyorum. Avcrom la görüştüm. Sıfırdan yeni egsoz yapıyo. Ve opsiyonel olarak dilediğin zamn ses ayarı yapılıyomuş. Sararma konusundada teyit aldım. Isı kalkanı gbi önlemler aldığını söyledi. Ve referanslarıyla görüştüm. Herkes memnun. Kafam iyce karıştı. Ya verdiğiniz tavsiyeleri değerlendircem. Yada avcrom yaptırcam. İyce elenip eleği duvara asmak istiyom artık.
    😂😂😂
    Gürültü istiyom.
    Homur homur
    😂😂
    Yardımların için sağol. Başını ağrıtmadım umarım

Tuğrul Baylan
    Piping Designer
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    20
    Alıntı bypale Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende öyle düşünmüştüm. Orjinallerine dokunmak istemiyorum. Fiyat ve kalite konusunda araştırma yapıyorum iyice. Lakin piyasada yapılan boş boru egsozlrın kromajlarının orjinaline göre çok sarardığınıda dikkate alıyorum. Ve kendi zevkime ters bi durum bu. Bu yüzdende ayrı bi araştırma yapıyorum. Avcrom la görüştüm. Sıfırdan yeni egsoz yapıyo. Ve opsiyonel olarak dilediğin zamn ses ayarı yapılıyomuş. Sararma konusundada teyit aldım. Isı kalkanı gbi önlemler aldığını söyledi. Ve referanslarıyla görüştüm. Herkes memnun. Kafam iyce karıştı. Ya verdiğiniz tavsiyeleri değerlendircem. Yada avcrom yaptırcam. İyce elenip eleği duvara asmak istiyom artık.
    😂😂😂
    Gürültü istiyom.
    Homur homur
    😂😂
    Yardımların için sağol. Başını ağrıtmadım umarım
    Sorun degil dostum, biz yardimlasmayi seven bir aileyiz.

Sararma ile ilgili cevizlibagda bahsettigim usta cift katmanli egzoz yapabiliyor ucreti mukabilinde. Sararma sorununa cozum oluyor bilgin olsun

Deniz Baykal
    İnşaat Mühendisi
     Regal Raptor Daytona
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    Peki bu acvromda egsoz yaptıran kimse yok mu ? Bir ses paylaşımında bulunsalar da duysak nasıl bir ses verebildiklerini.

Uğur Güler
    ULAŞIM
    Beğenmiş
    9,015
    Beğenilmiş
    2,220

Uğur Güler
    ULAŞIM
    Beğenmiş
    9,015
    Beğenilmiş
    2,220
    Alıntı DirtyDozen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki bu acvromda egsoz yaptıran kimse yok mu ? Bir ses paylaşımında bulunsalar da duysak nasıl bir ses verebildiklerini.
    Yapılmış resim attım. Videoyuda atıcam. Sahibiylede görüştüm. 1 yılı geçmiş yaptıralı. Çok memnun.

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)