Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kask Kaplama

ellekli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hacı Ömer
    Uzman Jandarma
     Regal Raptor 150
     İstanbul-Tuzla (Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    63
    Beğenilmiş
    32

Kask Kaplama

Merhaba Raptor Ailesi.

2 yıl önce arkadaşın tavsiyesi üzerine GDR'nin kaskını almıştım. Kırmızı Beyaz renkli.

Malum motor siyah ve kask ona uyumlu olsun istiyorum.

Kaskı mat bir tonda kaplamak istiyorum. Ancak hava deliklerinin olduğu 3 tane yer var bunları nasıl sökebilirim?

Kaplama yapmak istiyorum eğer beğenmezsem eski haline tekrar getirebilirim diye düşünüyorum.

Sizden bu hava deliklerinin olduğu yerlerin nasıl döküldüğü ile ilgili yardım istiyorum.

Teşekkür ederim.

Hacı Ömer
    Uzman Jandarma
     Regal Raptor 150
    Beğenmiş
    63
    Beğenilmiş
    32

Kaskım bu.
    ~~~Kötü Bir Motosiklet/Otomobil Yapmak Pahalı Bir İştir~~~

İmzam Yok, Parmak Bassam Olur Mu?

nickziki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Murat Uysal
    Dış Ticaret
     gitti gül gibi daytonam :(
     Antalya
    Beğenmiş
    278
    Beğenilmiş
    20
    Merhaba,

Kaplayacağınız malzemeye bağlı ama bunu benim bildiğim kadarıyla sadece araç kaplamacılara yaptırabilirsiniz. Hatta onlar da yapamayabilirler çok yuvarlak olduğu için. Onlar yaparlarsa zaten maket bıçağıyla kesiyorlar güzel bir şekilde kaplanmayacak kısımları. En temizi siz bi araç kaplamacıya sorun yapıp yapamayağını.

Hacı Ömer
    Uzman Jandarma
     Regal Raptor 150
    Beğenmiş
    63
    Beğenilmiş
    32
    Teşekkür ederim arkadaşım. Zaten reklamcıya yaptıracağım.
    Sorun kask üzerindeki hava sirkülasyon deliklerinin olduğu yerlerin nasıl döküldüğü.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

berkehrercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Berke Hür Ercan
    Öğrenci
     Honda Shadow Vlx 600
     İstanbul - Kozyatağı (Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    28
    Oralar sokulmez ya.Kaplamaci da bu kadar kucuk seyi kaplamaz.Plasti Dip dayanakli olmaz.en iyisi internetteki folyolara bak videolari izle sicak havayla kaplayip delik acabilirsin.Gittigidiyorda var o folyolar
    Daytona Army - Dragstar 650 Classic - Shadow Vlx 600

Hacı Ömer
    Uzman Jandarma
     Regal Raptor 150
    Beğenmiş
    63
    Beğenilmiş
    32
    https://youtu.be/9plNuQ33dIk böyle asıl istediğim ama bunda tek hava deliği var

Hacı Ömer
    Uzman Jandarma
     Regal Raptor 150
    Beğenmiş
    63
    Beğenilmiş
    32

Arkadaşlar deneme yanılma yolu ile öğrendim.

Geçmeliymiş çıkardım. Sorun çözüldü.

Tuğrul Baylan
    Piping Designer
     Kawasaki Vulcan 800/Vn800
     İstanbul - Kartal (Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    20
    Merhabalar;

İsteğiniz gerçekten çok hoş, bir zamanlar aynı dürtüye kapılıp ben de birkaç girişimde bulundum fakat yaptığım araştırmalar sonucunda bundan vazgeçmek zorunda kalmıştım. Öncelikli olarak laflarımı kesinlikle yanlış anlamayınız ama kafanızdaki kaskın size uyumlu olması değil; sizi koruması gerekmektedir.

Kasklar kalıp yöntemi ile imal edilmektedir. Plastik kalıpçılık ile ilgili internette dökümanlara ve bilgilere erişim sağlayabilirsiniz. Sizin yapmak istediğiniz şeye gelince; kasklar özel olarak imal edilir. Özel olarak boyanır veya kaplanır. Ve her kaskın kullanım ömrü vardır. Mesela bende Nolan N64 model kask var. Ömrü 4 yıldır. Ondan sonra kullanılmaması gerekmektedir.

Kaskınız yere düştüğünde ufacık bir çizik oluşabilir. Fakat mikroskobik ortamda incelendiğinde kılcal şekilde ilerlemiş çatlaklara muhakkak rastlanılacaktır. Bu da herhangi bir kaza anında kaskın ilk parçalanacak yerin işaretidir. Nitekim de öyle olur genelde. Kaskların üzerindeki boyaların sökülmemesi, kaldırılmaması, yeniden boyanmaması yada herhangi bir malzeme ile kaplanmaması konusunda uzmanlar bazı açıklamalarda bulunmuştur.

Kaskın üzerindeki boya da özel olarak yapıldığı için hiç bir şekilde müdahale edilmemesi gerekmektedir. Üzerine kaplatacağınız sticker yada yapışkan malzeme en nihayetinde kimyasal içermekte ve bu da bir müddet sonra kaskın üzerindeki boyaya zarar vererek koruyucu özelliğini azaltacaktır.

Zevkler ve renkler tartışılmaz fakat ben böyle bir şeyin yapılmamasının kanısındayım. İlle de uyumlu olsun diyorsanız mat siyah yeni bir kask temin edebilirsiniz.

Farınız da, yolunuz da açık olsun.

Sevgiler.

tb
    Konu tbaylan tarafından (19.Ekim.2015 Saat 14:19 ) değiştirilmiştir.

Türker Baltacı
    Matbaa Planlama&Maliyet
     Harley Davidson Sportster XL883L
     İstanbul - Küçükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6
    Alıntı tbaylan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar;

İsteğiniz gerçekten çok hoş, bir zamanlar aynı dürtüye kapılıp ben de birkaç girişimde bulundum fakat yaptığım araştırmalar sonucunda bundan vazgeçmek zorunda kalmıştım. Öncelikli olarak laflarımı kesinlikle yanlış anlamayınız ama kafanızdaki kaskın size uyumlu olması değil; sizi koruması gerekmektedir.

Kasklar kalıp yöntemi ile imal edilmektedir. Plastik kalıpçılık ile ilgili internette dökümanlara ve bilgilere erişim sağlayabilirsiniz. Sizin yapmak istediğiniz şeye gelince; kasklar özel olarak imal edilir. Özel olarak boyanır veya kaplanır. Ve her kaskın kullanım ömrü vardır. Mesela bende Nolan N64 model kask var. Ömrü 4 yıldır. Ondan sonra kullanılmaması gerekmektedir.

Kaskınız yere düştüğünde ufacık bir çizik oluşabilir. Fakat mikroskobik ortamda incelendiğinde kılcal şekilde ilerlemiş çatlaklara muhakkak rastlanılacaktır. Bu da herhangi bir kaza anında kaskın ilk parçalanacak yerin işaretidir. Nitekim de öyle olur genelde. Kaskların üzerindeki boyaların sökülmemesi, kaldırılmaması, yeniden boyanmaması yada herhangi bir malzeme ile kaplanmaması konusunda uzmanlar bazı açıklamalarda bulunmuştur.

Kaskın üzerindeki boya da özel olarak yapıldığı için hiç bir şekilde müdahale edilmemesi gerekmektedir. Üzerine kaplatacağınız sticker yada yapışkan malzeme en nihayetinde kimyasal içermekte ve bu da bir müddet sonra kaskın üzerindeki boyaya zarar vererek koruyucu özelliğini azaltacaktır.

Zevkler ve renkler tartışılmaz fakat ben böyle bir şeyin yapılmamasının kanısındayım. İlle de uyumlu olsun diyorsanız mat siyah yeni bir kask temin edebilirsiniz.

Farınız da, yolunuz da açık olsun.

Sevgiler.

tb
    Tuğrul Kardeşime bu konuda katılıyorum, zaten eğitimlerde kask konusuna gelindiğinde ilk olarak kesinlikle kaska herhangi bir şekilde müdahale etmeyin deniyor.

Turgay Çavuşoğlu
    özel sektör
     RR Spyder 250
     İstanbul - Sultangazi - (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    1,179
    Beğenilmiş
    518
    Arkadaşlar elimde nolan'ın güzel bir kaskı var. Dış yüzey (sadece boyası) oldukça hirpalanmİş ve dökülmüş. Bu kaskı sırf boyası dökülmüş diye kaldırıp atmak istemiyorum. Sprey boya mi plasti dip mi önerisiniz. Daha önce yapılanlar konusunda emin olamadım. Ya da kaplama yaptirabilecegim bir yer biliyor musunuz ?

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)