Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: siyah duman

ereneren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

erenacikgoz
    antrenör
     250 spyder
     Ankara/Mamak
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3

siyah duman

herkese iyi akşamlar havalar soğudugu için motoru ilk çalıstırırken jikle açık çalıstırıyorum 1 dk falan sonra 2 dk falanda jikle kapalı calısıyo öyle çıkıyorum yola ama çalıstırınca dikkatimi cekti egzozdan siyah duman çıkıyo neden acaba ve 3 4 dk civarı çalıstırıyorum yola cıkıyorum ama gazı tam yemiyo 1 2 dk sonra düzeliyo özellikle yokusa geldiysem cıkamıyorum neden böyle yapıyo acaba

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,579
    Beğenilmiş
    5,796
    Eren havalar soğuduğu için motorlar daha geç ısınıyor ve ısınıncaya kadar gaz yememe yapabilir ısındıktan sonra yapmıyorsa pek sıkıntı olacağını sanmıyorum ama siyah duman atma olayı ısındıktan sonrada yapıyorsa bujileri ve karbüratör ayarlarını servise kontrol ettirmekte fayda var kolay gelsin

sahınbey3695 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sefa ŞAHİN
    Öğrenci
     YOK
     samsun çarşamba
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    motor belırlı bır sure yattıysa motor soguk bu calısma durumu normaldir ve cikleyle çalıştırrken calıstıktan sonra rölantıda calısıyorsa gaza asla basmayın bir kaç dakıka motor once kendını ısıtması lazım gaza basıp ısıtmaya calısırsanız tekleyerek calısır surersenızde durdugunuzda yada gazı kestıgınızde ıstop eder 4 dakıka cıvarında calıstırdıktan sonra gaza 5 6 bın devire kadar bır kaçkez basın ve kullanın sıyah dumana gelırsek o konu hakkında bı bılgım yok ama mantıklı dusunursek durdugu için içindeki pis benzını attıgından olabılır

erenacikgoz
    antrenör
     250 spyder
     Ankara/Mamak
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    Alıntı sahınbey3695 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    motor belırlı bır sure yattıysa motor soguk bu calısma durumu normaldir ve cikleyle çalıştırrken calıstıktan sonra rölantıda calısıyorsa gaza asla basmayın bir kaç dakıka motor once kendını ısıtması lazım gaza basıp ısıtmaya calısırsanız tekleyerek calısır surersenızde durdugunuzda yada gazı kestıgınızde ıstop eder 4 dakıka cıvarında calıstırdıktan sonra gaza 5 6 bın devire kadar bır kaçkez basın ve kullanın sıyah dumana gelırsek o konu hakkında bı bılgım yok ama mantıklı dusunursek durdugu için içindeki pis benzını attıgından olabılır
    motoru hergün kullanıyorum hiç yatmıyo jikleyle calıstırıyorum sonra normale alıyorum 3 4 dk calısıyo gaz vermiyorum calısırken

erenacikgoz
    antrenör
     250 spyder
     Ankara/Mamak
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eren havalar soğuduğu için motorlar daha geç ısınıyor ve ısınıncaya kadar gaz yememe yapabilir ısındıktan sonra yapmıyorsa pek sıkıntı olacağını sanmıyorum ama siyah duman atma olayı ısındıktan sonrada yapıyorsa bujileri ve karbüratör ayarlarını servise kontrol ettirmekte fayda var kolay gelsin
    hmm anladım abi tam ısınınca gaz yememe yapmıyo ama siyah duman sonrasında devam ediyomu bilmiyorum dikkat etmedim bakıma götürünce bi karbüratör ayarı yaptırim en iyisi

otisabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Emin Taşkıran
    Harita Mühendisi
     Regal Raptor dd250-e 10 2012
     İstanbul - Maltepe (Anadolu yakası)
    Beğenmiş
    3
    Beğenilmiş
    2
    Selamlar,

Motoru hergün kullandığına göre son aldığın benzinden kaynaklı olabilir. Benzin kötüyse karbürötörü tıkamış olabilir. Hava filtrende tıkanmıştır büyük ihtimalle.
    i believe in the sky , not sunroof

Türker Baltacı
    Matbaa Planlama&Maliyet
     Harley Davidson Sportster XL883L
     İstanbul - Küçükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6
    bizim motorlar garip, benimkide jiklede çalışmıyor

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)