Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

ereneren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

erenacikgoz
    antrenör
     250 spyder
     Ankara/Mamak
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3

sizce normalmi :)

merhabalar bugün ankara bayisine ışıl motora gittim 10 bin km bakımı için motorun siyah duman attıgını söyledim zincir takıt tukur ses cıkarıyo dedim zincir bol değil ama ses yapıyo baktı usta arka fren diskimde az bi cizik var o değişcek dedi zincir değişcek dedi ön fren balatası değişcek dedi daha bitmemiş ama karbüratörün hortumlarımı lastiklerimi bişeyler değişcek dedi yağ falan 690 tl fiyat cıkardı bende sadece yağ değişsin dedim yağı değiştirip geldim :D şimdi bende şöyle düşündüm arka frenimde ön frenimde gayet güzel hiçbi sıkıntı yok sadece zinciri değiştirsem ve karbüratöre baktırsam 275 tl falan tutuyo ozaman

Ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ömer Yahşi
    End. Soğutma Sist. Satışı
     BMW R1200GS
     İstanbul - Büyükçekmece
    Beğenmiş
    10,780
    Beğenilmiş
    2,443
    Eren motorun çalışmasında, çekişinde, gidişinde ve yakıtında bir anormallik yoksa karbüratöre dokunma.

Zincir konusunda 10.000 km'de zincire hiç bir şey olmaz.
    Çok zorlamadıysan ve bakımsız yağsız kullanmadıysan tabi.
    Gergi mesafesi yoksa ve zincir uzamışsa o zaman değiştir. Yok eğer gerçekten bozulmuşsa o zaman oringli bir zincir tercihin olsun...

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,579
    Beğenilmiş
    5,796
    Merhaba Eren fren balatası bitince aynaları çizer aynalar pahalı fazla masraf olur o yüzden balataların bittiyse değiştirmek lazım arka fren diskindeki çizik önemsiz seviyede ise değiştirmeden devam eder ama derinse yeni takılan balatayıda bozar diskteki çizik azsa tornada üzeri tıraşlanarakda kullanılabilir
    Zincirde germe,ayar payı varsa değiştirmeye gerek yok ama ayar payı yoksa değiştirmek gerek değişirsen oring'li zincirler iyidir
    Karbüratörde değişmesi gereken yeri pek anlamadım ustanın dediği yer plastik manifolt boğazları ise onlar sıcak soğuk hava değişimde zamanla sertleşip üzerinde kılcal çatlaklar oluşur bu çatlarlar daha ileride büyür ve oradan karbüratöre hava almaya başlar motorun düzeni bozulur o zaman değişmesi gerekir
    genel olarak fiyat bana çok yüksek geldi ve parçaların gerçekten değişmesi gerekdiğinden emin olmak için bir başka ustayada göstermekte fayda var kolay gelsin

erenacikgoz
    antrenör
     250 spyder
     Ankara/Mamak
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Eren fren balatası bitince aynaları çizer aynalar pahalı fazla masraf olur o yüzden balataların bittiyse değiştirmek lazım arka fren diskindeki çizik önemsiz seviyede ise değiştirmeden devam eder ama derinse yeni takılan balatayıda bozar diskteki çizik azsa tornada üzeri tıraşlanarakda kullanılabilir
    Zincirde germe,ayar payı varsa değiştirmeye gerek yok ama ayar payı yoksa değiştirmek gerek değişirsen oring'li zincirler iyidir
    Karbüratörde değişmesi gereken yeri pek anlamadım ustanın dediği yer plastik manifolt boğazları ise onlar sıcak soğuk hava değişimde zamanla sertleşip üzerinde kılcal çatlaklar oluşur bu çatlarlar daha ileride büyür ve oradan karbüratöre hava almaya başlar motorun düzeni bozulur o zaman değişmesi gerekir
    genel olarak fiyat bana çok yüksek geldi ve parçaların gerçekten değişmesi gerekdiğinden emin olmak için bir başka ustayada göstermekte fayda var kolay gelsin
    abi banada çok pahalı ve saçma geldi benim hep gittiğim ustaya gittim arka fren balatasınıda o değiştirmişti disk cizilmiş demişti ama bukadardan bişey olmaz demişti karbüratörde bilmiyorum bi ayar yaptırabilirim siyah duman atıyodu oyüzden onlar değişcek dediydi usta yarın kendi ustama götürcem abi buji hava filtresi subab ayarları karbüratör bi baktırcam zincire gelincede zincir gergin bol değil valla ama korumaya çarpıyo sanırım takır tukur ses geliyo özellikle yokuslarda

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,579
    Beğenilmiş
    5,796
    Alıntı ereneren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi banada çok pahalı ve saçma geldi benim hep gittiğim ustaya gittim arka fren balatasınıda o değiştirmişti disk cizilmiş demişti ama bukadardan bişey olmaz demişti karbüratörde bilmiyorum bi ayar yaptırabilirim siyah duman atıyodu oyüzden onlar değişcek dediydi usta yarın kendi ustama götürcem abi buji hava filtresi subab ayarları karbüratör bi baktırcam zincire gelincede zincir gergin bol değil valla ama korumaya çarpıyo sanırım takır tukur ses geliyo özellikle yokuslarda
    Kendi ustana baktır iki ustanın dediklerini karşılaştır kafana yatan işlemleri yaptır gereksiz yerleri kurcalamasınlar zincir konusu tüm Spyder ve Daytonalarda var zincir koruma muhafazasına değiyor usta ona baksın değen yerine kauçuk takoz yapsın

erenacikgoz
    antrenör
     250 spyder
     Ankara/Mamak
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendi ustana baktır iki ustanın dediklerini karşılaştır kafana yatan işlemleri yaptır gereksiz yerleri kurcalamasınlar zincir konusu tüm Spyder ve Daytonalarda var zincir koruma muhafazasına değiyor usta ona baksın değen yerine kauçuk takoz yapsın
    tamam abi teşekkür ederim bi anda şok oldum servis 690 tl çıkarınca kaza yapsam okadar çıkar Allah korusun :D kendi ustama gitcem yarın

erenacikgoz
    antrenör
     250 spyder
     Ankara/Mamak
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    dün bakımımı yaptırdım güzelce subab ayarları falan yapıldı motorun tepkisi falan tatlılastı sesi falan diske ön frene falanda değişmesine gerek yok dedi usta 130 tl masrafım tuttu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)