Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 32 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

handojoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

serkan günay
    müzisyen
     yamaha xvs 535 virago
     Edirne
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1

DOĞMAMIŞ OĞLUMA MEKTUPLAR__________

MOTOSİKLETE BİN OĞLUM, ÇÜNKÜ MOTOSİKLET HAYATTIR...

birçok babanın korkusu oğlunun motosiklete binmesidir. ölümden ve başka her türlü tehlikeli durumun çocukların başına gelmesinden korkarlar. benim senin başına en çok gelmesinden korktuğum şey ise hayatın zevklerini almadan yaşayan bir eğreltiotu olmandır. eğer yapmak istediğin şey orada duruyorsa vearanızda bir tehlike dizilmişse, senin yapman gereken o tehlikeyi bertaraf edip, istediğin şeye ulaşmaktır. işte bunu yapamazsan hayatın ancak eğreltiotununki kadar heyecanlı olur.

MOTOSİKLETE BİN OĞLUM, AMA KENDİNE DİKKAT ET, MOTOSİKLET TEHLİKELİDİR...

o tehlikenin üzerine aptal gibi gitme. unutma SUN TZU der ki; "KÖTÜ KOMUTANLAR ÖNCE SAVAŞA GİRER, SONRA NASIL KAZANACAĞINI DÜŞÜNÜRLER; İYİ KOMUTANLAR ÖNCE SAVAŞI NASIL KAZANACAĞINI DÜŞÜNMEDEN SAVAŞA GİRMEZLER". önce viraja giripte sonra nasıl çıkacağını düşünen aptallardan olma. tehlikelerin en küçüğüne kadar bertaraf et. hep tam koruma kullan bakımsız motorla yola çıkma, alkollü yada yorgun yola çıkma, kafan bozuk iken taksi tut, bilmediğin yolda risk alma, diğer araç sürücülerinden köşe bucuk kaç. tehlikeleri nasıl dibine kadar bertaraf edeceğini bilemiyorsan sakın motosiklete binme, çünkü o zaman bu işi beceremezsin demektir.

MOTOSİKLETE BİN OĞLUM, ÇÜNKÜ MOTOSİKLET AŞKTIR...

sadece kızlardan bahsetmiyorum, motosiklet macerası yaşam aşkıyla doludur. güneşi batıracağın yeri bilmek, üzerinde yaşadığın toprakları karışı karışına gezmek, her yaş ve meslekten insanla yolunu paylaşmak ve bindiğin makinenin üstünde sanki çığlık atarmış gibi kopup gitmek, hayatı dibine kadar yaşamak,ancak bu araçla mümkündür. MOTOSİKLET MACERASININ İÇİNDE YAŞAM AŞKI OLMAYAN İNSANLARIN TEK YAPTIĞI İSE TEKNİK DETAYLARI BİRBİRİNE ANLATARAK KOCAMAN, YARARLI AMA SIKICI ANSİKLOPEDİYİ YAŞAYIP GİTMEKTİR. aşkın ucunu bırakma,heyecanlı ve renkli ol sıkıcı olma. sıkıcı olacaksan arabaya binip, hafta sonları futbol akşamları ana haber seyrederek yaşayabilirsin, motosiklete ihtiyacın yok. günü yakalamayı bil oğlum,motosiklet senin yaşama ensturmanındır.

kızlardan bahsetmiyorum dediysem o kadar da değil tabii. hani bazen pembe bir vespa üzerinde pembe kaskla kuğu gibi giden pembe pantolonlu bir kız görürsün ya?git yanaş, merhaba de ona. orta parmağı gösterirse, kıza efendi gibi bir selam çakıp gazla bana gel, ensene bir tane patlatayım,sonra bira içmeye gideriz. HAYATI BÖYLE YAŞAYACAKSIN İŞTE, ÖKÜZ GİBİ, ÖDLEK GİBİ DEĞİL. HEM EFENDİLİĞİNİ BOZMAYACAKSIN, HEMDE ÇILGINLIĞINI KORUYACAKSIN.

ha hoşlandığın bir kız mı buldun? at motorunun arkasına, datça ya götür onu, knidos un sularıyla yıka. can yücel in en sevdiğin şiirlerini okurken batan güneşi izlet ona, domuzbükün de yıldızları ört üstüne uyusun. sonra bu macera için teşekkür edeceksin.

MOTOSİKLETE BİN OĞLUM, ÇÜNKÜ MOTOSİKLET İSYANDIR...

insanlık tarihi populer kültürler ve onlara tepkiyle gelişin kültlerle doludur. ROCK tarihi, 68 kuşağı avrupa bohemleri, beatnickler hep aynı heyecanla tutuşurlar. bu gün bu ateş bir miktar sönmüş olsada sen buna aldanma. insan oğlunun doğasında isyan vardır ve motosiklet bunun dışa vuruluş şekillerinin en güzellerinden birisidir. MOTOSİKLET BİR ULAŞIM ARACI DEĞİLDİR, BİR İSYAN ARACIDIR bunu kafandan çıkarma.

hayatın rütunlarına dikkat et oğlum. EFENDİ OL AMA İÇİNDEKİ SERSERİYİ KORUMAYI BİL. AKŞAM EVE GELİNCE TAKIM ELBİSENİ ÇIKARIP DERİ MONTUNU GİY. HER ZAMAN KRAVATIN OLABİLİR AMA HİÇ YULARIN OLMASIN. HER ZAMAN BİR PATRONUN OLABİLİR AMA HİÇ EFENDİN OLMASIN. EĞER SENİ ZİNCİRLİYORSA O PATRONU, ARKADAŞI YADA SEVGİLİYİ DEHLEYİP, KRAVATI ÇÖZ, KOL SAATİNİ FIRLATIP AT, GEMİLERİ YAKMAYI BİL. HAYATIMDA TANIMAKTAN KEYİF ALDIĞIM İNSANLARIN NEREDEYSE HEPSİ, GÜNÜ GELDİĞİNDE RADİKAL DEĞİŞİKLİKLER YAPARKEN GÖZÜNÜ KIRPMAMIŞ İNSANLARDIR. VE BU İNSANLARIN NEREDEYSE HEPSİ MOTORCUDUR.

MOTOSİKLETE BİN OĞLUM, ÇÜNKÜ MOTOSİKLET DOSTLUKTUR...

bir motosiklet grubuna mutlaka gir. o motosiklet grubu içerisindeki kavgaya ise asla girme. unutmaki insanın olduğu yerde sevgide vardır kavgada.
    toplumdan soyut yaşama, yolu payla. ama kimliğinide kaybetme, yolunu şaşırma. toplumun içinde dur ama tek başına ayakta dur, sonuçta yol yalnız senin yolundur unutma.

herkesle konuştuğun gibi bir tip motorada bin, tutucu olma "chopper gitmiyor dönmüyor" diyenleri takma, altındaki Vmotorun ritmiyle dans etmeden isyanın ruhunu anlayamazsın. sıkı bir enduroyla off road yapmadan doğayla fazla kavuşamazsın. ibrende birkez olsun 200km görmeden de adrenalin seni ilk defa içki içmiş 15 yaşındaki kız gibi sarhoş eder durur. herkesi dinle ama hiçkimseye kulak asma. motosiklet türlerinin her biri farklı amaçlarla üretilmiştir, birini seçeceksen seç ama hiçbirinin fanatiği olma.

MOTOSİKLETE BİN OĞLUM, ÇÜNKÜ BEN HEP MOTOSİKLETE BİNDİM...

VE ŞU HAYATTA YAPTIĞIM EN İYİ ŞEYLERDER BİRİ BU. TEK BİR DAKİKASINDAN BİLE PİŞMAN DEĞİLİM VE İYİ KÖTÜ HER MACERAMIN KIYMETİNİ BİLDİM. HAYATTA ÖĞRENDİĞİM BİRÇOK ŞEYİ BU İKİ TEKERLEKLİ CANSIZ MAKİNEDEN ÖĞRENDİM.

MOTOSİKLETLE YAŞA OĞLUM VE ARADAN YILLAR GEÇERSE VE BEN MOTOSİKLETE BİNEMEYECEK DURUMDA OLURSAM, GEL BANA MACERALARINI ANLAT, NERELERİ KEŞFETTİĞİNİ, KİMLERLE HIRLAŞTIĞINI, KİMLERLE DOST OLDUĞUNU, HANGİ ŞARABI KİMİNLE İÇİP, HANGİ GÜNEŞİ NERDE BATIRDIĞINI.

EĞER BEN ÖLMÜŞSEMDE ÇOK ÖNEMSEME. MOTOR ÜZERİNDE ÖLMÜŞSEM NEDEN PİŞMAN OLMADIĞIMI ANLAYACAK TEK KİŞİ SEN OLACAKSIN. EĞER ÖLMEMİŞSEM ŞU PEMBELİ KIZA SOR BAKALIM ABLASI VAR MI?

SANA BIRAKACAĞIM EN BÜYÜK MİRAS, İŞTE BU HAYAT REHBERİ, MOTOSİKLETLİ HAYATIN TA KENDİSİDİR.

MURAT Z.ÖZBİLGİ

murat.ozbilgi@motoron.com.tr

MOTOR ON motosiklet kültürü dergisinden HANDO aldı ve buruya yazdı...
    ___ŞEHİR KOVBOY'U YOLDA____ YASAL HAYDUT

Hando çok güzel bir şey yaptı.
    Ozzy Hando'ya teşekkür ediyor. Murata da ediyor.

agresus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Volkan Ceylan
    çok serbest meslek
     Suzuki GSF600 BanditS
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Enteresannn... güssel... teşekkürler Hando...
    SSUUUUuuu...!

Mehmet Aksu
    Muhasebe ve Finansman
     Regal Raptor DD250E
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Helal sana dostum, ileriye yönelik düşüncelerini yazıya dökmen ve bizlerle paylaşman çok güzel, sağolasınve devamını bekleriz.

Rommel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bilgehan han
    Fotoğrafçılık
     RR
     Ankara
    Beğenmiş
    6
    Beğenilmiş
    1
    gerçekten güzel olmuş.. tebrikler..
    Magrip El Salil

BİLGEHAN
    06 RG 120
    O(RH)+

39º51'31.11'' N -- 32º50'00.92'' E

polat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Polat OĞUZ
    motosiklet bayii
     DD250
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    8
    çok güzelldiii

yenikoylu_ua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kubilay BURSALIOĞLU
    Serbest Meslek
     Aprilia Caponord
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    {vb:rawphrase post_thanks_times_post, 4
    Züppeeerrrrrrrrrr kardeşim
    Mesele Motor kullanmak değil YEĞEN Mesele Çevrendekileri düşünerek kullanmak !!!

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alper idikurt
    Bankacı
     Yamaha XVS 1300 A Midnightstar
     İsntabul - Sancaktepe
    Beğenmiş
    514
    Beğenilmiş
    573
    paylaşım için saol babo
    RaptorRiders bir çığ gibi büyümeye devam ediyor

inci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

inci erdoğan
    Öğretmen
     regal raptor 100 ddE
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    HANDO
    SUZUKİ intruder vl 250
    SUN GOES DOWN

Türk Silahlı Kuvvetleri
     Çanakkale
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    hando paylaşım için saol çok güzeldi

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)