Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Ertuğrul
    Diş hekimi
     Daytona 250 6-c
     Antalya-Alanya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

1-2 gün çalıştırmazsam, çok zor çalışıyor

Arkadaşlar daytona 250 mi alalı 2 ay oldu, 2 gün çalıştırmazsam çalıştıramıyorum, 15-20 kez marşa basıyorum çalıştırmak için, 1 hafta çalıştırmaya fırsat bulamadım, bu sefer hiç çalışmıyor, bazı forumlarda buji değiştirmek lazım diye tavsiyeler okudum, benzer sorunlar için.. Özellikle ngk cr6hsa iridyum buji önermişler, yeni bir motorda buji sorunu olabilirmi? İlk fırsatta servisle görüşeceğim ama sizlerin tavsiyesi nedir? Yeni bir regalraptor kullanıcısı olarak soğumaya başladım..

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,570
    Beğenilmiş
    5,792
    Merhaba Ertuğrul normal şartlarda motor 1 haftaya kadar beklemede çalışmakta zorluk çekmemesi gerekir ilk çalıştırmada marşa basmadan önce jikleyi aşağı doğru sonuna kadar aç (motor ısınınca yola çıkmadan geri kapat) 2-3 kere gaz ver sonra hafif gaz vererek marşa bas daha kolay çalışacaktır sorun çözülmezse servise gittiğinde bujileri ve karbüratör hava ayarlarını hava filitresini kontrol ettir bir ayarsızlık varsa makina zor çalışır kolay gelsin

Uğur Güler
    ULAŞIM
     Yamaha XVS 1300A MIDNIGHTSTAR
     İstanbul Bağcılar (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    9,015
    Beğenilmiş
    2,220
    ertuğrul merhaba.
    Celil abi gerekeni yazmış. İstisna; benzin musluğunu kapatıyosan açtığında karbüratöre benzin akışı kısa bi zaman alır. İlk etapta çalışmamasına buda sebep oluyo bazen.

Ertuğrul
    Diş hekimi
     Daytona 250 6-c
     Antalya-Alanya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Evet arkadaşlar benimle benzer sorunlar yaşayanlar için son durumu paylaşmak istiyorum: bugün sabah 9 a doğru servise gittim kapalı, cep telefonunu buldum aradım, bana dışarıya eleman gönderemiyoruz dediler, motoru götürmem gerekiyormuş!! Dedim çalışmıyor Nasıl getireyim? Bir araç bulup yükleyecekmişim öyle götürecekmişim, anladımki bu altın motordan iş çıkmaz, çalışanlarımdan biri aracılığıyla 07 motor la görüştüm, geldiler motoru çalıştırıp götürdüler, bir süre sonra beni aradılar, 2 aylık motorumun bujilerinin değişeceğini, hava filtresinin değişeceğini(Celil Başkan'ın söylediği gibi),2. Silindirin devreye bazen girip bazen girmediğini, ayarlanması gerektiğini söylediler, onayladım, 1-2 saat sonra yine motoru eve kadar getirdiler.. Tek basmada gürleyerek çalıştı sesi bile değişmiş motorun.. Ve toplam ücret 60 tl.. Ne diyeyim Allah 07 motordan razı olsun..

gerilim79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Engin IŞIK
    fotoğrafçı
     rr 250cc e9b
     İNEGÖL
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    1
    celil abi bilir bu işi benimde motor çalışmıyordu bujilerdendir dedi gittim buji aldım maaşallah 10 gün motor yatıyor 1-2 marşla çalışıyor genede Celil başkana Sorun Sıkıntılarınızı Halleder
    Regal Raptor 250 E9-9B

leonraptor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Han_zade
    Memur
     Regal Raptor Daytona DD 250 6c
     Amasya
    Beğenmiş
    33
    Beğenilmiş
    26
    Onunla geçmiş olsun benim ilk başlarda böyle bir şey başıma gelmedi 480 km gibi falan sağ silindir sola göre sonra ses vermeye başlıyor ama ısınınca problem çözülüyordu sonraki gün zor çalıştı hatta nerdeyse egzostan ateş çıkacaktı :-D buji ve yağı birlikte değiştirdim serviste hiç sorun kalmadı 2 hafta geçerse en geç üçüncü marşta alıyor ;-) Bir de hava filtresinde nasıl sorun olabilir ki bildiğimiz sünger geçen güzelce yıkadım kurutup yerine taktım ;-) var ya fırsatı buldu mu affetmiyorlar ;-)
    Her gün, ilk gün gibi yaşamak, sahip olduğun şeylerin kıymetini bilmek, sağlığına şükretmek... Yaşamak her şeye rağmen güzel

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)