Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Uğur Orhon
    Web geliştiricisi, grafik tasarımcısı
     HYOSUNG GV 250
     Antalya
    Beğenmiş
    170
    Beğenilmiş
    220

Fikirlerinizi bekliyorum arkadaşlar

Herşey yaklaşık 3 hafta önce başladı. Ailemi ziyaret amacıyla gittiğim Burdur'dan, yaşadığım yere yani Antalya'ya doğru yola çıktım. Yakıtım tamamen bitmek üzereydi. İlk fırsatta yerel bir benzinliğe girip yakıt aldım. Şehirlerarası yola çıkar çıkmaz şehrin son kırmızı ışığında durdum. Yeşilin yanmasına birkaç saniye vardı. O esnada arkamda beyaz bir duman olduğunu farkettim. Bununla birlikte yeşil yandı ve hava kararmadan eve ulaşmak için yolculuğa ara vermeden devam ettim.

Antalya'ya ulaştığımda hava kararmak üzereydi. Yine bir kırmızıda durduğumda arkadan sis bulutun yükseldiğini farkettim. Egzozdan beyaz duman geliyordu. Aldığım yakıta birşeyler karıştırılmış olmasından endişelendim çünkü yağ konusunda bir sıkıntı yoktu. Ama yine de bir ustaya götürmeye karar verdim.

Usta ilk olarak yağını kontrol etti ve yağın bittiğini söyledi. Hâlbuki yağını değiştireli 1000km ancak olmuştu.

Yağı doldurup motoru çalıştırdığımızda egzozlardan birinden gelen duman kesildi. Ama diğeri devam ediyordu. Piston segmanı bitmiş dedi ve evet haklıydı. Segman bitmişti ve yakıta yağ karışıyordu. Dumanın sebebi de oydu.

3-4 gün içinde getirmemi, bu süre zaman zarfında da yağını sürekli kontrol etmemi söyledi. Fırsat bulamadığımdan yağını kontrol ederek 10 gün kadar sürdüm. Yaklaşık 130-150 km de bir yağını değiştirmem gerekti. Yaptığımız buluşmaların birinde defalarca stop etti, motor boğuldu, performanstan ciddi anlamda düştü. En nihayetinde ustaya tekrar gittim ve silindirin, piston segmanın değişmesi gerektiğini anlattı.

Silindir, piston segman için yaptığım araştırmada 600tl civarı bir masraf çıktı. Usta da 150tl işçilik istedi.

Şimdi buraya kadar sıkıntı yok. Asıl mevzu bu sorunu, silindire dokunmadan sadece daha büyük bir piston takarak çözebileceğini anlattı. Böylelikle cc de de artış olacak tabi. (30-40 gibi) Motorun kaldırıp kaldıramayacağı konusunda da rahat kaldıracağını söyledi. (gömlekle falan oynanmayacak sadece piston) Fiyat olarak da herşey dahil masrafı 600 civarı olarak söyledi.

Şimdi tecrübeli üyelere, bu işlemi yapan, yaptıran, duyan, yapıp memnun olan, yapıp memnun olmayanlara duyurulur. Şiddetle tavsiyenize ihtiyacım var.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

wildworld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yağız Keskin
    Öğrenci
     lifan 250
     Antalya
    Beğenmiş
    2
    Beğenilmiş
    13
    Biz senin ghost rider halini sevdik be uğur abi

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,579
    Beğenilmiş
    5,796
    Merhaba Uğur geçmiş olsun farklı segman konulduğunu duydum ama görmedim teknik olarak yapılması mümkün ama maliyeti ustanın dediği kadar maliyetli değil 2 ad. piston segman takımı orjinali 140 tl farklı segman olunca fiyat fazla fark etmez bu işlemi yapacaksan maliyeti gömlek fiyatını düşdükten sonraki rakama yaptırırsan yaptır aynı fiyata yaptırdıktan sonra gömleği sıfırlayarak yapmak daha iyi motor yenilenmiş olur tabi son kararı sen vericen kolay gelsin
    http://www.regalraptor.org/regal-rap...product_id=292

Birde gömlek değişirse 350 cc nin gömleği uyarmı acaba uyarsa makinayı 350 cc ye çevir ali usta bilir istersen onu ara sor
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...91999482/detay

kerem_oz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

kerem oz
    bilişimci
     mct 250
     antalya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Kardeşim geçmiş bence olmusken motoru 350 lık yap derım. Tabi ustadlar daha iyi bılır

Uğur Orhon
    Web geliştiricisi, grafik tasarımcısı
     HYOSUNG GV 250
     Antalya
    Beğenmiş
    170
    Beğenilmiş
    220
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Uğur geçmiş olsun farklı segman konulduğunu duydum ama görmedim teknik olarak yapılması mümkün ama maliyeti ustanın dediği kadar maliyetli değil 2 ad. piston segman takımı orjinali 140 tl farklı segman olunca fiyat fazla fark etmez bu işlemi yapacaksan maliyeti gömlek fiyatını düşdükten sonraki rakama yaptırırsan yaptır aynı fiyata yaptırdıktan sonra gömleği sıfırlayarak yapmak daha iyi motor yenilenmiş olur tabi son kararı sen vericen kolay gelsin
    http://www.regalraptor.org/regal-rap...product_id=292

Birde gömlek değişirse 350 cc nin gömleği uyarmı acaba uyarsa makinayı 350 cc ye çevir ali usta bilir istersen onu ara sor
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...91999482/detay
    Çok teşekkür ederim Celil abi. Bakalım artık nasıl yapacağız

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)