Arkadaşlar selam.
Uzun araştırmalar sonunda Shark Raw Soyouz kaskı 07.12.2015 tarihinde aldım. Elimden geldiğince kullanım artı ve eksilerinden bahsedicem.

İlk olarak kaskın sıra dışı ve çok ilgi çeken bir görüntüsü var. Acıbademden Beylikdüzü'ne gelene kadar bir kaç araç sürücüsü kaska ve motora bakıcam derken ufak kazalar atlattılar

Açık kask statüsünde olmasına rağmen diğer açık kasklara oranla daha fazla güven veriyor. Gözlük ve çene maskesinin bu etkiyi arttırdığı söylenebilir.

Gözlük gerçekten çok kaliteli gündüz güneşi keserken gece hiç görüş kaybı yaşatmıyor. Mercek Carl Zeis zaten.

Gözlük ve çene maskesinin modüler olması büyük bir avantaj istediğiniz şekilde ister sadece gözlükle ister hepsini çıkararak kullanabilirsiniz.

Intercom'a hazır bir kask gerekli boşluklar bırakılmış.

Ben şu an balaklava ile kullanıyorum ve havanın soğuk olmasına rağmen rahatsız eden bir üşüme yaşamıyorum.

Ağırlığı diğer açık kasklara oranla biraz daha fazla fakat rahatsız eden düzeyde değil.

Dezavantajlarına gelince;

80 km'den sonra inanılmaz rüzgar sesi alıyor eksoz sesi bile duymuyorum o derece. (Bence en büyük eksi bu)

Görüş açısı oldukça dar aynalara bakarken kafayı çevirmek gerekiyor. Kapalı kaskımda küçük göz hareketleriyle aynaları kontrol edebiliyorum.

Hareket halindeyken gözlüğü açmak imkansıza yakın illa iki el kullanmak gerekli açmak için.

Normalde gözlük camları buğu yapmıyor çene maskesindeki havalandırmadan dolayı fakat ben balaklava ile kullandığım için havalandırma kapanıyor ve düşük hızlarda buğulanıyor, yüksek hızda yine sorun yok.

Sadece yan pedler tamamen çıkabiliyor, üst ve arka pedler kasktan ayrılmadan dışarıya alınabiliyor tamamen ayrılmıyor yani, o şekilde temizlenebilir.

Kaskın sadece bir tane havalandırması var ve hiçbirşeye etkisi yok o havalandırmanın.

Şimdilik genel olarak gözlemlerim bunlar ekstra bir şeyler yaşarsam onları da buradan yazarım.

Bir de kaskın kalıbı biraz küçük Scorpion Exo 500 kaskım M beden Raw da M beden fakat Raw biraz daha sıkı oluyor almak isteyenler buna dikkat edin mümkünse deneyip öyle alın bence.