Arkadaşlar hepinize merhaba.
Bir çoğumuz ön fardan şikayetçiyiz diye düşünüyorum. Yerine değişik xenon başka bir far takmanın maliyetleride kendi araştırmalarıma göre biraz pahalıya çıkıyo. Bende forumda okuduğum reno toros markanın h4 diye bilinen (uzun kısa hüzmeli farı) farını kendi daytonamın ön far tası içine uygulamaya karar verdim. Biraz araştırdım maliyeti daha uygun değişik yeni bir fara göre...
Daha önce toros farı uygulaması detaylı bulamadım, yeni başlık açmak istedim.
Toros farı Spayder ve Daytona'nın orjinal farının yerine cuk diye oturuyo. Ufak tadilatlar gerekiyo; park ampul yuvası delmek ve xenonun cinsine ve boyuna göre tasın arkasını delmek gerekiyo ( benim aldığım xenon kit büyük geldi tasın arkasını deldik ). Xenon beyninide deponun vidalarını söküp biraz yukarı kaldırdık. Altındaki boşluğa sallanmayacak, su almayacak ve ses yapmayacak şekilde süngerle muhafaza edip cırt kelepçelerle şasiye monte ettik
Maliyet açısındanda

Toros far ( orjinal farba marka) : 25 TL
XENON 8000K 12v35w ( uzun kısa garantili 1 yıl ) : 80 TL
İşçilik ( yemek yedik ) : 20 TL

TOPLAM 125 TL

belki farı ve xenonu daha uyguna alabilirdim belirsizlik ve biraz darcanlı olduğumdan üçü beşi hesap etmedim. Ama benden sonra bu uygulamayı yapacak varsa emin olsunlar işlem sonuç veriyo. Fiyat araştırmanızı yapıp daha uyguna halledebilirsiniz.

Fotoğrafta çektim elimden geldiği kadar. Dilerim düşünen arkadaşlara yardımcı olurum.