Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Aldora Özkan
    Tercüman,Organizasyon
     Regal raptor spyder 350
     Ankara - Çankaya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6

Ukraynalı ankaradan selamlar

Öncelikle bu mükemmel siteyi kuran ve burada yer alan ve alacak bütün kardeşlerimi en içten şekilde selamlıyorum.

Ben göçmen ailenin çocuğu olarak 28 Mart 1990 yılında aydın merkezde doğdum. Çocukluğum çok normal gitti denemez .çok yaramaz ve hiperaktif olduğum için gördüğüm ve uygulanan tedaviler cevap vermeyince haliyle benı kendi halime bırakmayı seçen ailem sonradan pişman olacaklarını bilmiyorlardı. küçük yaşta annemle vatanın ayrılmasından sonra 11 yaşına kadar çok heyecanlı bir şekilde yaşadım. Ve babam benim yetenekli olduğumu ve yaşıtlarım göre boyumun çok uzun olduğunu fark edince beni İstanbula basketbol oynamam için Fenerbahçe ye ordanda ülkede götürdü. Beni orda biraz adam etmeye çalıştılar ve dediklerine göre ankarada iyi bir takımda pilot oyuncu ihtiyacı var diyerek bana yol verdiler.ve hayatımın dönüm noktası başlamıştı. Ankara Büyük koleje burslu olarak alınmistim . Yıldız takım seviyesine gelince beni türk Telekom a transfer ettiler. Ben tabiki halimden çok memnundum. Ekmek elden su gölden yaşayıp özel okullarda okuyordum üstünede para kazanıyordum. Taki gerçekten ne istediğimi idrak edene kadar. Ben aslında küçük yaştan beri hep antrenman maç turnuva derken istediğim ve çocukken hayal ettiğim şeylerden uzaklasmistim.

Hep bir chooper im olsun ve dövmelerim küpelerim kopeklerim istemiştim. Ve biriktirdiğim bir miktar para ile 125 cc bir scooter alarak başlangıç yapmak istedim tabi ki ehliyetim yoktu.bir süre ( 6-7) ay kadar bildikten sonra ailem antrenörlerin tarafından bilgilendirildiler ve bunun üzerine satmak zorunda kaldım. Çok başarılı bir sporcu olduğum için başıma birşey gelirse gecinemiyecegimi benden adam olmayacağını kafama sokan insanlar yüzünden baya darlaniyordum. Ve annem hayatının hatasını yaparak milli takım kampından sonra beni biraz durulacak için.,ama ölüm sana kesin değer sana bir boncugu dövmesini yaptırmak deyince bende orda filmler kopmuş olsa gerek.
    Ertesi hafta ilk bulduğum dövmeci giderek kendime bir boncuğu yaptırdım. Be üstüne 1 ay geçmeden birde barkod. Ha bu arada ilkokul 1. Sınıfta iken kulağımı dedirten kişide annem oldu.
    Sonrasında başka dövmeleri yaptırmaya başlayınca antrenörlerin gözünden iyice düşmüş ve beni gözden cikarmislardi.
    Bende bunu fırsat bilerek takımdan ayrıldım ve üniversite için yurt dışına gittim. Orada çok farklı işlerde çalışarak en peşinden en güzeline hem okudum hem paramı kazandım. Ve hurda bir sohbet motoru alabilecek kadar param olduğunu fark edince bir saniye bile kaybetmeden bir dnepr 650 cc bir motor aldım 89 model. Ve o gün hayatımda bazı şeylerin ve mantalitenin değiştiği gün olmuştu.
    Aldığım çocuk orada moto tamircisi olduğu için neredeyse hergün onunla birlikte motor yapıyor ve egleniyorduk. Tamire ane kulübün tamirhanesiydi çok vakit geçmeden kulübe girmek istediğimi ve onlarla takılmak istediğimi belirtmiştim ve baharın ilk festivalinde kaynaşma tanışma fırsatım oldu herkesle .
    Aradan fazla bir süre geçmeden beni iyice benimseyip kulübe almak istediklerini söylediler ve prospekt olarak kulübe girmiştim. 1 sene kadar böyle en güzel şekilde vakit geçirdikten sonra okuldan mezun olmama 5 ay kala artık tamamen tamirhanede yaşıyor orada takılıyorum her hafta sonu başka bir şehire festivale gidiyor sadece kendi olduğum şehire bozulan motorunu tamire geliyordum.
    Hayatimin en guzel ve keyifli günleriydi diyebilirim.
    Sonrasında 2. Motosiklet imi alarak ( sepetli) dnepr 94 model 650 cc
    Daha uzun yollara gitmeye ve ilk motorunun üzerinde oynamaya başladım.
    Hayatımda benim kadar motoru bozulan ve yolda kalan insan duymadım ve görmedim. Ve her seferinde başına birşey geleceğini bile bile yola çıktım. Buna rağmen ukraynanin yarısını gezdim motorumla.
    Evlenmeye giderken bile dereye uçtum ve motoru sular içinde bırakarak nikah dairesine çatlak bacağımda ve patlak kafamla gittim.
    Sezon sonuna doğru kafamda iş planları ve para kazanma planları olduğu için büyük keyifli bir moto festivali organize ettim . Param yoktu ama çok kararlı ve istikrarlı bir çalışma ve araştırma yaptım. Ve para verebilecek bir kişi buldum. İşin olacağından ve para kazanacigimdan emindim ve parayı buldum. Çok zor ve yorucu bir çalışmadan sonra bütün ukraynadan bursunu motorcu yu bir araya getirmeyi ve insanların takdirini kazanmayı başarmıştım.ve bu hissiyat bana yenmişti. İyide para kazanmıştım.ve iş imkanım olmadığı için ve
    Okulum bittiği için ve Türkiye'ye dönmem gerektiği için sepetli motorumu sattım. Ancak öteki motoruna çok uğraştığım ve emek verdiğin için satmaya kıyamadığım için orada bıraktım. Ukrayna nin en gürültülü ve tok sesli motoru ödülünü aldım 3 kere. Sesi benim için kalp atışı ama diğer insanlar için işkence olan motorunda ayrılmadım aslı bu . Ve herşeyi satarak motorum hariç Türkiye'ye geri döndüm yaklaşık 2 aydır türkiye'yi eşimle birlikte bu güne kadar hergün ya vergi borcu ya oturma izni ya sigorta derken bugün itibari ile her işimi halletmiş bulunuyorum . Ama motorumun olmaması ve çok özlediğim için hergün sabahlara kadar internetten hangi motoru alsam ne yapsam hangisi iyi diye diye uyuyorum. Ve sanırım bir sıkıntısı olmazsa ve sorun çıkmaz ise spyder 250 cc alıcam . Şuan ankarada ikamet ettiğim için ankarada kardeşlerimle tanışmak ve görüşmek isterim. İnşallah başka şehirlere gittikçe ve buluşmalara herkesle tanışmak ve görüşmek dileğiyle saygılarımla.
    Ankaradaki etkinlikler için ve bulusmalar için numaramı yazıyorum. Haberdar ederseniz sevinirim 0541 404 64 74 Aldora

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,571
    Beğenilmiş
    5,793
    Aldora çok renkli hareket ama keyifli bir yol almışsın o zaman sana Türkiye'ye hoş geldin diyelim inşallah kısa sürede gönlündeki Spyder'e kavuşur kaldığın yerden yollarda keyif yapmaya başlarsın

Aldora Özkan
    Tercüman,Organizasyon
     Regal raptor spyder 350
     Ankara - Çankaya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6
    Çok teşekkürler hosbuldum. . İnşallah alıcam bu acı sona ersin istiyorum. Kendimi hapsedilmiş hissediyorum.

Caner Gül
    Mekanik Proje Tasarım
     Yamaha XVS950 A Midnight Star
     Ä°stanbul - Kartal (Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    1,074
    Beğenilmiş
    898
    Aramıza hoşgeldin renkli bi hayat sürmüşsün yurtdışında umarım türkiye sana monoton gelmez
    Ankara grubu şu anda durgun ama belki sende onları hareketlendirebilirsin ve birgün ayarlayıpta bu taraflara gelirsen yüzyüze tanışıp beraber sürüş yapmanın keyfini çıkartırsın yazın mutlaka festivallere bekleriz

Bahadır Özarar
    Biyomedikal Teknikeri
     Honda-Shadow 750
     İstanbul - Gaziosmanpaşa (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    1,038
    Beğenilmiş
    359
    Yuvana ve aramıza hoşgeldin Bizler soğuklardan dolayı 2-3 ay motorlara binemiyoruz.Sen Ukrayna soğuğuna alışkın olduğun için Türkiye vız gelebilir sana Havalar ısındığında festivallerde yüzyüze görüşürüz inşallah.
    Yollarda aktif olacağından eminim.Forumda da aktif olman dileğimle

Nymphe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Pınar Hacıömeroğlu
    Mimar
     YOK
     İzmir-Göztepe
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Hoşgeldin aramıza, bende yeni üye olsam da =)

Öncelikle; Son fotoğrafta ki eşin mi?
    Motor süren çiftlere bayılıyorum =)
    Biz de eşimle bir motora sahibiz yakında 2 olacağız, beraber gezmek çok keyifli olacak eminim.

Umarım yakın zamanda sende motoruna kavuşursun.

İzmirden selamlar...

Hikmet Şenay
    Reklam - Medya Planlama
     BMW R1100RT
     Karşıyaka/İzmir
    Beğenmiş
    803
    Beğenilmiş
    200
    Öncelikle aramıza hoşgeldin. Hikayeni keyifle okudum, umarım bir an önce istediğin motora kavuşursun da birlikte yol yaparız. Bu arada varyatör kapağındaki kurukafa çok güzel olmuş. :D kazasız, keyifli sürüşler.

Ekrem Özdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ekrem ÖZDEMİR
    Mühendis
     Yamaha XVS 950A
     İstanbul - Çekmeköy (Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    15
    Beğenilmiş
    48
    Dostum öncelikle Türkiyeye hoşgeldin. Yazın yolun İstanbul'a düşerse yada bir festivalde karşılaşırsak biraz oturup konuşalım sende anlatacak bol hikayeler var gibime geldi.

Spyder iyi hoş motordur. Zaten yazından anladığım kadarıyla usta kadar olmuşundur motor tamirinde sıkıntı çekmezsin. Senide aramızda görmek isteriz.
    Bazı şeyleri satın alamazsın; Uğruna savaşıp kazanmak gerekir

Ömer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ömer Yahşi
    End. Soğutma Sist. Satışı
     BMW R1200GS
     İstanbul - Büyükçekmece
    Beğenmiş
    10,780
    Beğenilmiş
    2,443
    Hoşgeldin Aldora, keyifli forumlar

Uğur Güler
    ULAŞIM
     Yamaha XVS 1300A MIDNIGHTSTAR
     İstanbul Bağcılar (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    9,015
    Beğenilmiş
    2,220
    Bi kitap yaz imzalatıyım kardeşim. Bu kadarmı akıcı olur hikaye. Hoşgeldin. Tanışmak görüşmek dileğiyle.

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)