Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 30 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Aldora Özkan
    Tercüman,Organizasyon
     Regal raptor spyder 350
     Ankara - Çankaya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6

İlk defa sorunsuz festival yolculuğu derken.

Uzun zamandır başımıza birsuru talihsizlik ve komik şeyler geldiği için artık her yola cikisimizda acaba bu sefer ne olacak diyerek çıkıyorduk.sepetli motorumuzu aldıktan sonra bagajimizda yedek şanzumana kadar taşır hale gelmiştim. Ve sepetli motorumuzun bütün bakim ve kontrollerini yaptıktan sonra. 350 km uzaklıktaki bir festival için hazırlanmaya başladık. Tabiki herzamanki gibi sabah çıkmak için plan yapıp akşamüstü çıktigimiz için akşam üstü 7 gibi bulunduğumuz şehirden ayrıldık. İlk defa hiç bir sıkıntı çıkmadan yolumuza devam ediyorduk. O kadar mutlu ve mesuttuk ki sanki bardağa hiç sıkıntı olmayacak gibiydi. mola veriyor fotoğraf çekiliyor egleniyorduk. Ama o kadar fazla mola verip eglenmisizki saat 12 buçuk gibi hala planladığımız şehire varamamistik.ama kararlı ve istikrarlı bir şekilde yola devam ediyorduk. Hava biraz soğuk ve nemliydi. Çok fazla vakit geçmeden delilercesine yağmur yağmaya başladı. Festivalin olduğu şehire varmış ve bir benzinlige sığınmak için benzinlik ariyorduk. Yolumuzun üstüne çıkan ilk benzinlige sığınmak için yanastik. Ve orada park etmis bizim şehrin plakası ve çok tanıdık bir araba vardı. Hemen arabanın yanına geçtik ve ohhhh sonunda diyerek ıslak kiyafetlerimizi çıkarmaya başladık. Bir yandan arabayı ve içindeki kişileri kesiyordum . Sonrada eşim beni dürterek amaa bu igorun arabası diyerek uyardı. İgor eşimin kuzenin kocasiydi. Camı tıkladım on tarafta uyuyan iki kişi uyanarak ne var gibisinden bana baktılar igoru sordum. Beni tanıdıklarını söylediler ve igorun çok sarhoş bir şekilde arka koltukta baygın yattığını söylediler. Ne kadar ugrassakda uyandiramadik. Tabiki fırsattan istifade şantaj amaçlı bir kaç kare fotoğraf aldık. Üstümüzü değiştirip kahvemizi içtikten sonra festival alanını bulmak için bir kaç kişiye telefon açarak gitmemiz gereken yolu belirledik. Yağmur diner dinmez yola koyulduk.festival alanı şehirden 65 km uzakliktaydi. Hiç vakit kaybetmeden yola devam ettik son 10 km ye kadar çok şiddetli yağmur ve rüzgar yüzünden bir dolmuş kulübesine sığındık. O kadar üşümüş ve işlenmiştir ki eldiven ve bafimi egsozların üstünde kurutmaya ve kendimize egsoz dumanıyla ısıtmaya çalışıyordum. Ama yağmur ve fırtına duracak gibi değildi. Canımıza tak ettiği ve artık varmak istediğimiz için yola devam etmeye başladık. Fazla zaman geçmeden festival alanına varmistik. Kayıt ve işlemler için kimse yoktu yarın sabah yapacaklarını söyleyerek bisi içeri saldılar. Islak gece saat 3 buçuk falan olsa gerek.çünkü hava teni yeni aydinlaniyordu. Hemen çadır ve park yeri bulduktan sonra ısınıp kurumak için. Et pisirdikleri büyük manganın yanına giderek rica ettik ve sagolsunlar o halimizi görünce bizi mangalın yanına geçmemiz için izin verdiler o kadar mutluyduk ki bir yandan bira içip bir yandan ısırıyoduk. Gidip yatmaya yarın festivalde eğlenmeye karar vermiştik. Yalnız uyandığımızda akşam üstü olmuştu ve artık tek şansımız vardı içmek içmek ve içmekti. . 2 günümüzü arkadaşlarımızla içerek ve eğlenerek geçirdikten sonra pazar günü eve dönüş için hazırlanmaya başladık. Festivalin bulunduğu ilçeye giderek yolluk yapıp yola düştük. Gelirken navigasyon yardımı ile yolumuzu bulmuştuk. Dönerken navigasyon fazladan bir yol daha çıkardı. Yeni yol daha kısa idi.
    Ama alışkanlık olsa gerek geldiğim bildiğim yoldan gitmeyi tercih ederim genelde. Hava o kadar güzeldi ki bir nehir kenarında mola verdik. Eşim durmadan yakınıyor ve sizlaniyordu. Yine akşama kaldık niye burda durduk ben yemiycem ben icmiycem falan filan ben tabiki mutlu ve huzurlu bir şekilde nehirde taşa toprağa bakıyor kendi kendime yine süper bir festival geçirdik yağmurdan başka hiç bir sıkıntımız olmadı diye düşünüyordum. Yola konulmak için hazırlandık ve eşime dedim navigasyonu açta yolu bulabilirim diye nerden sordum arkadaş. Akşama kalacak diye tutturdu kısa olan yoldan gidelim diye ben tabiki kendi bildiğimi okuyarak geldiğimiz yol istikametinde ilerlemeye devam ettim 5-6 km kadar gittim herhalde .eşim benimle konuşmuyor ve aralar taraflar yapmaya başlamıştı. Sinirlenerek durdum. Senimi kiricam diyerek onun istediği yoldan gitmek için döndüm. Tabiki bunu herkes bilir navigasyon eğer kısa bir alternatif yol gösteriyorsa orası kesin tarla veya köy yolu oluyor. Dediğim gibide oldu oraya buraya derken biz yolu kaybettik ne bir şehir kalıntısı nede medeni bir hal vardı ortada.köylülerden birisi şu yöne birisi bu yöne diyerek bizi koyun etrafında tür attirtiyorlardi. Neyseki yolu bilen birine rastladık ve yolu bulduk .eğer bilmiyorsanız diye vtr geliyim dedim ukraynanin kara yolları bizim koy yollarından daha kötü ve berbattir . Bir yandan içimden küfrediyor bir yandan da yola devam ediyordum.derken öyle bir çukura dustukki egsozların biri çıktı ve takılacak durumda değildi onuda motordakinide yedek parçaların yanına koyarak yola devam ettim . Sibirden elim ayağım titriyordu. Bi süre sonra düz ama çukurları olduğu bir yola çıktık. Yola devam ederken eşim hani sen bana sürmem için verecektin söz vermiştin diyerek bunaltmasin başladı. Tabiki kendisini çok sevdiğimi ve kirmayacagimi bildiği için aslında o yolu seçmişti. Diğer yol kara yolu ve çok taşıt olduğunu biliyordu . Tuzağa düşmüştüm birkere.
    Ben sepette bindim eşim direksiyon başında motoru çalıştırıp yavaş yavaş gitmeye başladık. İnsanoğlu değil mi hep bir fazlasını istiyor. ))). 1. Viteste o kadar yavaş gidiyor yada hizlanip 2. Vitese geçmiyordu bende 2 Vitese geçip biraz hızlanması konusunda ısrar ediyordum.bir yandan çukura girerse gaz kesmesini ve direksiyonu sabit tutması hakkında her 3 saniyede bir uyarıyordum.
    Artık 2. Viteste hızı normal bir şekilde gidiyor ve sıkılıyordu. 3. Vitese atarak 50 60 km hıza çıkmıştı. Tabiki artık özgün tavan yapmış hızda artmıştı. Bir yandan da çukurlardan motoru kaçırmaya çalışıyordu. Sepetli motor olduğu için ben genelde çukurları motoru kaydırarak kaçıyordum. Hem daha keyifli hemde daha net oluyordu.ama ben bunu eşim bunu denesin diye yapmamıştım.
    Artık kendine güveniyor ve çukurlardan benim gibi kaçmaya çalışıyordu bense dikkat et yada yavaşla demeye kalmadan nasıl olduğunu anlamadan bir anda direksiyonu sola kırdı. Şöyle tari edeyim 60 km hızla giderken var gücünüzle direksiyonu en sonuna kadar sola kırın. ..
    Ve yoldan çıkmaya başladık bağırıyor ve aldora aldoraaaaaaaaa.derken tek gördüğüm dum düz ağaca gittigimizdi. Artık yapılacak bişey yoktu bende bağırmaya basladim.tutun tutun derken benim olduğum taraftan sepetin on kısmından ağaca çarptık.ben plastik top gibi önce ağaca ordan sekerek tarlaya uçtum. Ayağa kalktım ve motorun yanına koşmaya çalıştım. İnanılmaz bir ağrı bari bacağımda eşimi arıyordum. Sepet motorun dağ tarafında bulunuyor. Ve sepetine on tabandan carptigimiz için motor sol tarafa doğru kalkmıştı sepet havada duruyordu eşim ise, direksiyontan boynunda motorun altında sıkışmış yatıyordu. Motoru çevirerek onu ordan çıkardım. Eşimde birşey yoktu ama çok korkmuş ve paniklemisti. Tam o sıra kulüpten arkadaşlar arayarak sordular neredesiniz geldiniz mi diye. Eşim ilk olarak kaza yaptık diyerek söze başladı. Bizm arkadaşlar artık alıştılar için haaaaa tamam sizde birşey varmı yoksa sıkıntı değil diyerek konuşmayı bitirdiler. Ben o sıra motoru tamir etmeye çalışıyordum kontakt bujiler giden kablo kopmuştu ve atesleyicinin yönü bozulmuştu. Ben onları tami ettikten sonra motoru zorda olsa ileri geri derken yola çıkarmayı başardım. Arkadaşlar yakın bir şehirden başka bir kulübü arayarak bize yardım istemişler. Bize yardım etmek için 1 doktor ve eşi bu arada onlarda motorcu geldiler ben o kadar sinirliydim ki tek istediğim eve gidip yatmaktı. Bir iç kanama riskine karşı bize sallıyorlar ve ben artık delirme noktasındayım. Yardıma gelen çift kluptekileri arayarak aldora yı zapt edemiyoruz eve gideceğim diye tutturdu diyince bizim arkadaşlarda tamam gelsin biz onları karşılarız dediler.eve 45 km uzaklıkta bir benzinlikte bizi bütün klup olarak karşıladılar . Gülmeye başladılar bizi görünce ben çok sinirliydim ama bizimkiler benle dalga geçiyor ve eğleniyorlardi. Eve gitmek için yola konulacaktık sepet pert olmuştu . Dediler esin bizden birinin arkasına binsin sepet pert olmuş kız oturamıyor. Ama o kadar kızgın ve sinirliydim ki . Hayır dedim nasıl sepeti o hale getirdiyse öyle gidecek. Ve eşime dönerek ben bu sepeti ve motoru tamir edene kadar da tamirhanede yanımda bekleyeceksin.
    Ve böylece eşim motor sürmeyi ve bende sinir sahibi olmayı öğrendim. İlk defa başımıza birşey gelmedi dediğimiz yolculuğumuz böyle geçti. Gerisini siz düşünün.

Konu 2_rock tarafından (29.Aralık.2015 Saat 00:47 ) değiştirilmiştir.

Fatal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mustafa SARAÇ
    Elektrik - Elektronik
     Ghost 350 DD350E-6C
     Denizli
    Beğenmiş
    90
    Beğenilmiş
    79
    Aldora bahtsızmısın desem maceracımısın desem bilemedim
    Love & Respect

FouL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Murat K.
    Fotoğrafçılık
     RR Daytona 250e 6c Beyaz
     İstanbul-Avcılar (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    11,661
    Beğenilmiş
    1,791
    aldora gemide kadin ugursuzluk derler aceba chopperlardadami gecerli : ) ara ara güzel hikayelerini paylaş bizim ile.. çok sürükleyici : )

Aldora Özkan
    Tercüman,Organizasyon
     Regal raptor spyder 350
     Ankara - Çankaya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6
    Alıntı Fatal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aldora bahtsızmısın desem maceracımısın desem bilemedim
    Ben bahtsız bedevi modunda takılıyorum. İnşallah türkiye bana yeni bir başlangıç olacak.

Aldora Özkan
    Tercüman,Organizasyon
     Regal raptor spyder 350
     Ankara - Çankaya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6
    Alıntı FouL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aldora gemide kadin ugursuzluk derler aceba chopperlardadami gecerli : ) ara ara güzel hikayelerini paylaş bizim ile.. çok sürükleyici : )
    Kardeşim başımdan geçen olayların çoğu böyle boşuna bedevi modu demiyorum bunun gibi bir sürü var. Ama sonu hep mutlu bitiyor evde tuvalette bir sigara yakıyorum ve kendi kendime ne gündü beye diyorum.

Aldora Özkan
    Tercüman,Organizasyon
     Regal raptor spyder 350
     Ankara - Çankaya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6

Fatal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mustafa SARAÇ
    Elektrik - Elektronik
     Ghost 350 DD350E-6C
     Denizli
    Beğenmiş
    90
    Beğenilmiş
    79
    Alıntı 2_rock Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bahtsız bedevi modunda takılıyorum. İnşallah türkiye bana yeni bir başlangıç olacak.

İnşallah bakalım görücez
    Love & Respect

Aldora Özkan
    Tercüman,Organizasyon
     Regal raptor spyder 350
     Ankara - Çankaya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6
    Alıntı Fatal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnşallah bakalım görücez
    Bakacak bisi yok yeni motor yeni hayat yeni kader

Bahadır Özarar
    Biyomedikal Teknikeri
     Honda-Shadow 750
     İstanbul - Gaziosmanpaşa (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    1,038
    Beğenilmiş
    359
    Büyük zorluklar atlatmışsınız.Allah beterinden korusun.Bizim yolda sigortamız patlasa bi ton küfrederiz

Uğur Güler
    ULAŞIM
     Yamaha XVS 1300A MIDNIGHTSTAR
     İstanbul Bağcılar (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    9,015
    Beğenilmiş
    2,220
    Aldora. Unutma herşeyin bi sebebi vardır. Her bitiş yeni bir başlangıçtır. Her daim güzel başlangıçların olsun.

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)