Alıntı Hakan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Merhaba, motorlarımız farklı ama sorun yüksek ihtimalle aynı. Gerçi sorun da denilemez. Boştan 1e zor geçme ve 1den 2 ye geçerken bazen boşa düşme sorununu bende yaşamaya başladım ve vites koluna baktığımda çok fazla sallandığını farkettim. Yazın takır takır geçiyordu. Ustama gösterdiğimde soğuklardan olduğunu söyledi. Malum Edirne soğuğu. Yağ koyulaşmış ve biraz boşluk olmuş. Sonrasında gerçekten de daha sıcak günlerde bu problemin ortadan kalktığını, daha soğuk ve gece sürdüğüm zaman kendini gösterdiğini fark ettim. Hava şartlarına uygun bir yağ ile değiştirdiğinde sorunun ortadan kalkacağını düşünüyorum. Ben yağını daha yazın değiştirdiğim için gerek görmedim, topuk vitesi yerine önden soruna kadar kaldırıyorum vites kolunu geçiyor. Ustam motora bir zararı olmayacağını söyledi.

Stop etme olayı da soğukla bağlantılı. Yolda giderken gazı bıraktığımda motorun hareket halinde stop ettiğini biliyorum. (saat sabaha karşı 5-6 ve aşırı soğuktu) Başıma ilk defa böyle birşey gelmişti bir daha da yaşamadım. RR larda jikle var mı bilmiyorum ama varsa soğuklarda kullanmayı dene yada ışıklarda 1. viteste durup ve elin debriyajdayken tatlı tatlı gaz verip motoru stop ettirmemeye çalış. Artı olarak soğuk havalarda motor hissedilir derecede çekişten düşebiliyor. İlk yaşadığımda endişelenmiştim ertesi sabah çiçek gibiydi.

İlginiz ve bilgiler için teşekkür ederim.
Rolanti ayarını yapınca düzeldi gibi bu gün hiç bir sıkıntı yaşamadım. Vites te motoru biraz ilgi geri yapınca sorunsuz geçiyor. Tek sıkıntı kaldı o ses celil abinin dediği yere baktım gevşemiş bir vida herhangi bir şey göremedim kelepçe ye baktım soğutmadan gelen borunun orda var orası gayet normaldi.bu gün video çekip foruma koyucam