Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Aldora Özkan
    Tercüman,Organizasyon
     Regal raptor spyder 350
     Ankara - Çankaya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6

Anlamsız cik cik sesi devam ediyor

Bugün güneşi görünce kanım kaynadı dayanamadım işlerimi halletmek için motorla gittim. Vites geçişlerinde herhangi bir sorun yaşamadım. Hatta boştan 1 e gezerken ve rolantiyı biraz yüksek tutarak stop etme sorununa ortadan kesildi ama anlam veremediğim cik cik sesi hala devam ediyor ama vaktim olmadığı ve çok soğuk olduğu için video çekemedim inşallah en yakın zamanda çekip koymayı düşünüyorum. Sesin motor bloğuna çok yakın olduğunu ama nereden geldiğini hala çözmüş değilim. İçimden acaba bana birseyin demek istiyordu dedim yani

penguennoktanet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kerem
    Bilgisayar Mühendisi
     Spyder
     Samsun
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    7
    Selamlar,

Hareket halindeyken gelen "cik cik" sesleri genellikle ön fren balata ve disklerinden geliyor. Diskleri özel temizleyiciler ile temizlerseniz 2-3 gün ses kesiliyor, sonra yine başlıyor.

Eğer motor çalışırken daha çok "çıt çıt" şeklinde iki metal çarpma sesine benzer bir ses varsa siboplar ayarsız demektir.

Rolanti ile ilgili olarak da şunu önereceğim. Öncelikle sol taraftan rolanti ayarını "biraz" yükselt. Sonra motor boşta iken gaz ver ve aniden bırak. Eğer motor "rolanti" değerinden aşağıya düşüp, sonradan tekrar rolantiye yükseliyorsa senkron ayarında problem var demektir.

Koaly gelsin.
    Yrd. Doç. Dr. Kerem Erzurumlu
    RR Sypder 250 (DD250e-10)
    http://www.penguen.net

Aldora Özkan
    Tercüman,Organizasyon
     Regal raptor spyder 350
     Ankara - Çankaya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6
    Alıntı penguennoktanet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Hareket halindeyken gelen "cik cik" sesleri genellikle ön fren balata ve disklerinden geliyor. Diskleri özel temizleyiciler ile temizlerseniz 2-3 gün ses kesiliyor, sonra yine başlıyor.

Eğer motor çalışırken daha çok "çıt çıt" şeklinde iki metal çarpma sesine benzer bir ses varsa siboplar ayarsız demektir.

Rolanti ile ilgili olarak da şunu önereceğim. Öncelikle sol taraftan rolanti ayarını "biraz" yükselt. Sonra motor boşta iken gaz ver ve aniden bırak. Eğer motor "rolanti" değerinden aşağıya düşüp, sonradan tekrar rolantiye yükseliyorsa senkron ayarında problem var demektir.

Koaly gelsin.
    Çok teşekkür ediyorum bilgiler ve ilginiz için. SAYGILARIMLA

Aldora Özkan
    Tercüman,Organizasyon
     Regal raptor spyder 350
     Ankara - Çankaya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6
    Ses can sıkıcı hale geldi. Dün motora alarm taktırmak için ulusa doğru yola çıktım cik cik sesi hala devam ediyordu motor 5. Viteste giderken cik cik sesi artmaya ve sanki bir şeyi koparacakmiscasina yada kirilacakmiscasina yükseldi debriyajı sıkıp devri düşürünce seste azaldı. Yolda giderken devirle artan ses bazen çok yükseliyor ve sanki birşey yağsız çalışıyordu sürtünmeden birşey parcalanacakmis gibi tribün sokuyor. Bu ses devirle birlikte dönen bir parçadan geliyor.
    Yardımlarınızı ve yorumlarınızı çok acil bekliyorum. Yoksa yine bana uyku yok.

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,574
    Beğenilmiş
    5,795
    Alıntı 2_rock Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ses can sıkıcı hale geldi. Dün motora alarm taktırmak için ulusa doğru yola çıktım cik cik sesi hala devam ediyordu motor 5. Viteste giderken cik cik sesi artmaya ve sanki bir şeyi koparacakmiscasina yada kirilacakmiscasina yükseldi debriyajı sıkıp devri düşürünce seste azaldı. Yolda giderken devirle artan ses bazen çok yükseliyor ve sanki birşey yağsız çalışıyordu sürtünmeden birşey parcalanacakmis gibi tribün sokuyor. Bu ses devirle birlikte dönen bir parçadan geliyor.
    Yardımlarınızı ve yorumlarınızı çok acil bekliyorum. Yoksa yine bana uyku yok.
    Aldora merhaba sesin artması hiç hoş değil bulamazsan kısa sürede bir ustaya göster öyle kullanma başına iş açmasın
    Motorun yağını kontrol ettinmi eksik olmasın yağ çubuğu motorun sağ bloğunda altta yağ seviyesi çubuğun üzerindeki tırtıklı yerin ortasında normal en üstünde dayanabiliceği dolu yağ , en altında ise dayanabiliceği en alt seviyededir tırtığın üzerinde yağ yoksa acil yağ koymak gerekir
    Bunun dışında ses egzantirik zincirinden geliyor olabilir
    Ve ilk başta dediğim statör vidaları gevşek olabilir ( ben buradan olma olasılığını çok yüksek görüyorum ) ona baktın ama yanlış baktın vidalar dışında değil içeride statör sol yan kapağın içinde yan kapağı açmadan göremezsin

Aldora Özkan
    Tercüman,Organizasyon
     Regal raptor spyder 350
     Ankara - Çankaya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aldora merhaba sesin artması hiç hoş değil bulamazsan kısa sürede bir ustaya göster öyle kullanma başına iş açmasın
    Motorun yağını kontrol ettinmi eksik olmasın yağ çubuğu motorun sağ bloğunda altta yağ seviyesi çubuğun üzerindeki tırtıklı yerin ortasında normal en üstünde dayanabiliceği dolu yağ , en altında ise dayanabiliceği en alt seviyededir tırtığın üzerinde yağ yoksa acil yağ koymak gerekir
    Bunun dışında ses egzantirik zincirinden geliyor olabilir
    Ve ilk başta dediğim statör vidaları gevşek olabilir ( ben buradan olma olasılığını çok yüksek görüyorum ) ona baktın ama yanlış baktın vidalar dışında değil içeride statör sol yan kapağın içinde yan kapağı açmadan göremezsin

Celil abi teşekkür ederim. Şu aralar çalıştığım için vaktim yok 2 gün ince götürdüm pazar günü gel bakalım dedi. Bugün çalıştığım için gidemiyorum. Yağına suyuna baktım gayet nomaldi
    En yakın zanlı iyi bir bakıma sokmak lazım yoksa düşünmekten cildircam. İlgin için teşekkür ediyorum.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)