Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: a2 ehliyet

Ender KADERLİ
    Uzman
     RR-Daytona 250
     İstanbul - Tuzla
    Beğenmiş
    19
    Beğenilmiş
    21

a2 ehliyet

Arkadaşlar Pazar Günü girdiğim ehliyet sınavında ehliyet almaya hak kazandım. Lakin kafamın çok karışık olduğu noktalar var.

-Öncelikle sürücü kursu dosyamın 10-15 gün içerisinde çıkacağını söyledi ve ben bu durumu anlayamıyorum. Ortada bunca sistem bunca teknoloji varken 15 günlük bekleme süresi normal mi? Öte yandan trafik tescilden de randevu almam gerekiyormuş bu iş için.

-Diğer bir sorum ise stajyer sürücü uygulamasıyla alakalı. Daha önce B sınıfı ehliyet sahibiydim ve A2 ehliyet başvurumu 2015 içerisinde yapmıştım. Şu an alacağım ehliyet ile stajyer uygulamasına dahil miyim? Her kafadan farklı bir ses çıkıyor kurstan bile farklı sesler var. Şu an aldığım bilgi stajyer uygulamasının daha öncesinde ehliyetimin bulunması hem de başvurumu stajyer sürücü uygulaması devreye girmeden yapmamdan ötürü bu uygulamaya dahil olmamam. Nedir bu işin aslı?

-Son olarak yeni çıkan ehliyetler ile alakalı olarak trafik tescilden alırken dikkat etmem gereken herhangi bir konu var mı?

Herkese İyi Forumlar

Aldora Özkan
    Tercüman,Organizasyon
     Regal raptor spyder 350
     Ankara - Çankaya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6
    Alıntı laerrof Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Pazar Günü girdiğim ehliyet sınavında ehliyet almaya hak kazandım. Lakin kafamın çok karışık olduğu noktalar var.

-Öncelikle sürücü kursu dosyamın 10-15 gün içerisinde çıkacağını söyledi ve ben bu durumu anlayamıyorum. Ortada bunca sistem bunca teknoloji varken 15 günlük bekleme süresi normal mi? Öte yandan trafik tescilden de randevu almam gerekiyormuş bu iş için.

-Diğer bir sorum ise stajyer sürücü uygulamasıyla alakalı. Daha önce B sınıfı ehliyet sahibiydim ve A2 ehliyet başvurumu 2015 içerisinde yapmıştım. Şu an alacağım ehliyet ile stajyer uygulamasına dahil miyim? Her kafadan farklı bir ses çıkıyor kurstan bile farklı sesler var. Şu an aldığım bilgi stajyer uygulamasının daha öncesinde ehliyetimin bulunması hem de başvurumu stajyer sürücü uygulaması devreye girmeden yapmamdan ötürü bu uygulamaya dahil olmamam. Nedir bu işin aslı?

-Son olarak yeni çıkan ehliyetler ile alakalı olarak trafik tescilden alırken dikkat etmem gereken herhangi bir konu var mı?

Herkese İyi Forumlar

Kardeşim çok net ve kesin olarak araştırdım ve bizzat aynı durumun içerisindeyim. Durum şöyle. Kursa kayıt ve başlangıç tarihin 2015 olduğu için sen eski yönetmeliğe tabi tutuluyorsun. Korkacak hiç bir durum yok.sertifikayı genelde kurs sıvandan 1 hafta sonrasına yada 5 gün sonrasına veriyor belkide yoğunluktan dolayı 15 gün demişlerdir onu kursu arayıp sorman gerekiyor. Alacağın kategori eski sisteme göre A2 yani yeni sistemin A kategorisine denk için rahat olsun. Ehliyet için randevu alarak gidiyorsun bunun öncesinde belli harçları ödemenin gerekiyor yalnız ödemeden önce kesin bilgi almanda fayda var yeni sisteme göremiyorum oderim ekler yoksa eskisine göremiyorum onu bende tam bilmiyorum

Ender KADERLİ
    Uzman
     RR-Daytona 250
     İstanbul - Tuzla
    Beğenmiş
    19
    Beğenilmiş
    21
    Alıntı 2_rock Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim çok net ve kesin olarak araştırdım ve bizzat aynı durumun içerisindeyim. Durum şöyle. Kursa kayıt ve başlangıç tarihin 2015 olduğu için sen eski yönetmeliğe tabi tutuluyorsun. Korkacak hiç bir durum yok.sertifikayı genelde kurs sıvandan 1 hafta sonrasına yada 5 gün sonrasına veriyor belkide yoğunluktan dolayı 15 gün demişlerdir onu kursu arayıp sorman gerekiyor. Alacağın kategori eski sisteme göre A2 yani yeni sistemin A kategorisine denk için rahat olsun. Ehliyet için randevu alarak gidiyorsun bunun öncesinde belli harçları ödemenin gerekiyor yalnız ödemeden önce kesin bilgi almanda fayda var yeni sisteme göremiyorum oderim ekler yoksa eskisine göremiyorum onu bende tam bilmiyorum

Verdiğin net bilgiler için teşekkür ediyorum. Anlaşılan telaşe edilecek bir durum yok stajyer ehliyetle alakalı olarak. Peki bir şey daha sormak istiyorum. Şu anda ben ehliyet almaya hak kazanmışken, trafikte yakalanabileceğim çevirmelerden ceza yeme durumum nedir henüz A2 ehliyetim fiziksel olarak bulunmadığı için.

Aldora Özkan
    Tercüman,Organizasyon
     Regal raptor spyder 350
     Ankara - Çankaya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6
    Verdiğin net bilgiler için teşekkür ediyorum. Anlaşılan telaşe edilecek bir durum yok stajyer ehliyetle alakalı olarak. Peki bir şey daha sormak istiyorum. Şu anda ben ehliyet almaya hak kazanmışken, trafikte yakalanabileceğim çevirmelerden ceza yeme durumum nedir henüz A2 ehliyetim fiziksel olarak bulunmadığı için.

Kardeşim kesinlikle yakalanma yakalanirsa 1800 du yanlış hatırlamıyorsam motoruna el koyuyorlar yok çekici parası yok park parası yok mahkeme çok uğraşırsın. Benim yurtdışında ki ehliyetimi kabul etmediler bende o yüzden girdim yoksa öle bi fantazi yapıp boştan yere para vermeye niyetim yoktu. Zaten kış ehliyetini alana kadar bekle derim zaten 1 hafta 10 güne kadar elinde olur

Ender KADERLİ
    Uzman
     RR-Daytona 250
     İstanbul - Tuzla
    Beğenmiş
    19
    Beğenilmiş
    21
    Alıntı 2_rock Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim kesinlikle yakalanma yakalanirsa 1800 du yanlış hatırlamıyorsam motoruna el koyuyorlar yok çekici parası yok park parası yok mahkeme çok uğraşırsın. Benim yurtdışında ki ehliyetimi kabul etmediler bende o yüzden girdim yoksa öle bi fantazi yapıp boştan yere para vermeye niyetim yoktu. Zaten kış ehliyetini alana kadar bekle derim zaten 1 hafta 10 güne kadar elinde olur
    O zaman düldülü garajda yatırmaya devam

Aldora Özkan
    Tercüman,Organizasyon
     Regal raptor spyder 350
     Ankara - Çankaya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6
    Senin iyiliğin için yoksa sıkıntı yok mahkeme ceza ve motorun çekilmesi gerçekten ugrastırıcak. Gerek yok

Umut Soydaner
    Öğrenci
     Regal Raptor 250 CC Daytona
     İstanbul - Fatih (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    430
    Beğenilmiş
    217

Herkese İyi Forumlar
    Ender ehliyetin hayırlı olsun. Benimde bildiğim kadarıyla evraklar imzalanması ve onaylanması için ilçe milli eğitim müdürlüğüne gönderiliyor bundan dolayı biraz gecikebiliyor. Trafik tescilden online randevu alman gerekiyor ve sitedeki belgeleri toparlayarak başvuru yapabilirsin. Kolay gelsin

http://e-randevu.iem.gov.tr/randevu/

Birkan Bozkuş
    Teknik Ressam
     Suzuki C800 İntruder
     İstanbul-Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    2,242
    Beğenilmiş
    700
    Ender birde dipnot: emniyet randevusu sabah 8:30 - 9:00 yada 9:00 - 9:30 arası açılıyor o saatlerde yardırman lazım yoksa gün içinde randevu alman çok zor oluyo

FouL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Murat K.
    Fotoğrafçılık
     RR Daytona 250e 6c Beyaz
     İstanbul-Avcılar (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    11,661
    Beğenilmiş
    1,791
    Stajyer ehliyetin asıl amacı alkollü araç kullanma trafik kurallarına ısrarla uymama gerektiği yerlerde başkasının yaya yada çevredeki araçları riske atacak hareketlere sınırlama getirildi.. Ve düzenli olarak her 5 ila 10 yıl aldığınız ehliyete göre de sağlık raporu alarak ehliyetiniz yenilenecek öyle sınırsız ehliyet devri bitti.. Staj mitaj hikâye ..sen 30 yıllık ehliyetli arkadaşım yakalanda bakalım güzel promille bak nasıl ehliyetine el koyuyorlar..

Yanı kalkipta 18 yaşındaki bi adamın lap diye tır kullanamayacağı gibi 600cc lık 1100cc lık bi motorlada yollarda cirit atmasi yerine çoğumuz gibi 250cc 125cc motorla 2 yıl tecrübe edinsin demişler..

Bunun dışında bence ehliyet kurumlarının staj mitaj falan filanlar satış stratejisinde başka bisey değil.. Örnek hala ilkokul mezunları ehliyet alıyor. Sırf satış stratejisi ev hanımı yoldan geçene ehliyet aldirttilar neredeyse

Aldora Özkan
    Tercüman,Organizasyon
     Regal raptor spyder 350
     Ankara - Çankaya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6
    Anlamadığım konu toplanması gereken evraklar kısmında sağlık raporu yazıyor tekrardan rapor mu almak gerekiyormuş?

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)