Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Aldora Özkan
    Tercüman,Organizasyon
     Regal raptor spyder 350
     Ankara - Çankaya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6

Post Sanki herşey normal

her zamanki festivalleri internetten takip edip hangisine gideceğimizi karar veremeden garaja gitmek için evden motorla uzaklaştım . ve garaja vardığımda arkadaşların oturduklarını gördüm ve onlarla muhabbet ederken aklıma geldi ve onlara danışıp hangi festivale gitmem gerektiği konusunda sorular sormaya başladım. söylediğim 3 festivalden 2 tanesini çok övdüler sadece bir tanesini hiç kimse duymadığını ve gerek olmadığını söylediler ama o an kafamda ışık parladı buraya gitmeliyim dedim içimden motorun yağına suyuna baktıktan sonra garajdan eşyalarımı toparladım ve herzamanki gibi eşimi aradım dedim bir estival var 400 km uzaklıkta hiç kimse bilmiyor oraya gideceğiz hazırlan çok geçe kalmıyalım diyerek evin yolunu tuttum.mahalledeki çocuklar bana taparcasına hayran oldukları için beni sokağın başında karşıladırlar ve onları bir iki tur gezdirdikten sonra eve girerek eşime nereye gideceğimiz hakkında bilgi veriyordum ama daha kendim bile bilmiyordum .hazırlanıp gerekli bilgileri verdikten sora haritadan yol tarifine bakmak aklıma geldi
    yola çıkmadan 5 dakka önce yol tarifine bakan ilk salak ben olsam gerek heralde .
    tabiki bir ritual haline gelen festivale gitme olayı sabahtan hevesle kalkıp akşam üstüne anca çıkmamızla devam etmekteydi .bütün hazırlıklarımızı yaptık ve çantalarımızı kapının önüne koyduk ben hala gideceğimiz şehri ve yeri bulamamış ve aramaktaydım. sonrasında bir Çerkaskiy bölgesinde olduğunu buldum ve orda bir ilçeydi. harita üzerinde gözüken belli başlı yerleri ve köyleri bir a4 kağıda yazarak tamam dedim içimden kesin giden vardır yolda motorculara rastlarız diyerek motorun başına gittik.çocuklar motorun üztünde oynuyorlardı. beni görünce kaçışmaya başladılar o fırsattan istifade eşyaları motora yükledik ve yola çıkmak için hazırdık.fanatlarım çocuklarla vedalaştıktan sonra canavarı çalıştırdım ve yola çıktık.herzaman ki içimde bir heyecan ve .öt korkusu vardı .acaba bu sefer ne olacak diye düşünüyordum . ve olması gerektiğinden daha normal bir şekilde yola devam ediyorduk.kendi şehrimden 100 km uzaklıktaki romnı şehrine varıp hotdog yediğimiz yere varıp standart bir şekilde kahvemizi içip hotdogumuzu yedikten sonra yola çıkmamız gerektiğini ve yoksa akşama kalacağımızı fartk ettiğim için durmadan bağırıp çağırır hale gelmiştim sanki benden başka suçlu varmış gibi sabah planlayıp festivale gitmeyi akşam 6 da yola çıkan ben olduğum için kendime hep bir suçlu arayışında oluyordum .
    ukrayna o kadar doğal güzelliği olan bir ülke ki yolda seyir halinde iken gerçekten orgazm oluyorsunuz sanki bir tablo yada internetten bir resim karesi gibi yollar gözünüzün önünden akıp gidiyor.hayatımda hiç bu kadar zevk aldığımı ve motor üstünde uzun yolda mutlu olduğumu bilmiyorum.her yola çıkışımda zevkten kendimden geçiyordum sanki.kelimelerle anlatılamayacak kadar güzel bir doğası var ve hala harap edilmemiş .bu yüzden en azından birazcık gündüz gözüne gitmek istememden kaynaklanıyordu sinir sitresim .yola devam etmeye başladık ve yaklaşık 50-60 km gittikten sonra sigara içmek için mola verdik ve kısa bir süre sonra yola devam etmek için motoru çalıştırmaya çalıştım ama nafile hiç bir şekilde çalışmıyor ve vurdurmak için bi yokuş yoktu .bu tarz olaylar alışkın olduğum için güle eğlene yoldan geçen arabaları durdurmaya başladım .yakın bir köyden başka köye patates taşıyan bir amca karşı yoldan geçerken durma kararı aldı ve dönerek yanıma geldi sordu ne oldu diye .bende gayet normal birşeymiş gibi akü bitik sanırım dedim .bu tarz olaylara hazırlıklı olduğum için her zaman yanımda ikişer metrelik iki tane kablo bulunur takviye için çıkardım ve dedim bende kablo var takviye atabilirmiyiz dedim . adam gayet sakin bir şekilde arabayı motorun yanına yanaştırdı ve motoru çalıştırdım .eşime bağırıyordum gaz ver gaz ver sakın bırakma diye o sıra amcayla helaleşip teşekkür ettikten sonra toparlanıp motora bimdim ve yola devam etmeye başladık .öyle bir durum olmuştu ki motor 10 km gittikten sonra akü boşalıyordu hiç bir şekilde şarj etmiyordu. ve motor stop edince yoldan geçen birini durdurup çalıştırıp yola devam ediyorduk. sonra tekrardan yolun ortasında kaldık ve geçen hiç kimse durmuyordu . zaten bu zengin insanlarda ki bu egoyu ve bencilliği anlayamadığım içinde biraz delirme eylimindeydim. yoldan geçen bir jeep i durdurdum . adam ilk önce camı azıcık açarak ne oldu dedi dedim motorun aküsü bitti takviye lazım adam tribe girmiş bir şekilde bana abuk subuk sorular sormaya başladı uyuşturucu mu satıyorsunuz ne satıyorsunuz ,sabıkanız var mı falan diyince bende şalterler atttı dedimki altı üstü bir yardım ediceksiniz aküm bitti dedim anlamadım neyin peşindesiniz diye biraz sert çıkıştım.adam korkmuş olsa gerek tamam dedi ben hemen kabloları uzattım adam dediki ben kaputu açmayı bilmiyorum.adam mı bana yardım ediyordu ben mi ona belli değil öyle böyle motoru yeniden çalıştırdım ve yola devam etmeye başladık tabiki ne yolu nede izi bildiğimiz yoktu .oraya buraya baka baka yola devam ediyorduk .bildiğin göçebe gibiydik .en son bir tabela gördüm ve yanlış yöne gittiğimizi yolu geçtiğimizi fark ettim ve ilk yoldan dönerek oraya buraya yolu bulmaya çalışıyordum eşim deliriyor sinirden köpürüyordu bir insan gideceği yeri bilmezmi nasıl bir motorcusun sen vırt zırt yoldan geçen insanları durdurup sormaya çalışıyordum ama birisi başka yöne birisi başka yöne gönderiyordu .boştan yere 10-15 km dolantıktan sonra birisi aaa evet biliyorum tam terse dön düz git ilerde ağaçlı bir yol var ordan sağa dön dedi.bizde bu sefer olması ümide ile tarife uyarak o yoldan gitmeye karar verdik .ağaçlı yolu görünce bizde motorda heyecanlanmış olsa gere akaküsü tekrardan bitti .ama geçrekten ne halim nede takatim kalmıştı artık o kadar yorulmuştum ki bu akü bitmesinde kafayı yeme noktasında ilerliyordum .yine birisini durdurmayı başardım ve takviyeyi taptıktan sonra yola devam etmeye başladık .o kadar çok motor stop etmiş ve takviye atmıştık ki sanki 1 haftadır yoldaydım.hiç vakit kaybetmeden yapabildiğim en fazla hızla yola devam ediyordum hani akü biterse en azından yol biraz kısalsın mantığı ile

Aldora Özkan
    Tercüman,Organizasyon
     Regal raptor spyder 350
     Ankara - Çankaya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6
    DEVAMI (sığmadı da )
    en son yolun sağa doğru döndüğünü ve yukarı bir yol olduğunu hatırlıyorum ve yeniden akü bitti bu sefer ilk geçen arabayı durdurmaya kararlıydım ı yüzden motoru yolun ortasında bıraktım ki araba geçemesin diye ve hava çok kararmıştı .yoldan geçen arabalara telefonun feneri ile dur işareti yapıyorum ama hiç kimse durmuyordu akşam olduğu ve çok tenha bir yer olduğu için olsa gerek yokuştan aşşağı doğru gelen 2 tane araba durdu ve içinden 8 kişi çıktı ve başladık muhabbet etmeye dedim festivale gidiyoruz ama bilmiyorum varabilecekmiyiz bu şekilde diye .gençler bize yardım ettiler ve takviye ile motoru çalıştırdım aralarından birisi biz festivaleden geliyoruz millet toplanmaya başlamış yarın başlıyacak asıl festival dedi ve yolu bize tarif etti.yarın biz orada olacağız yardıma ihtiyacınız olursa yardımcı oluruz dedi ve telefon numaralrını aldık birbirimizden ve yola çıktık .bir kasaba gibi bir yere varmıştık karanlık tenha bir kasabaydı ve yolun ortasında motorla sıfır çizen bir iki gence rastladım ve dedim kesin bunlar festivale gidiyor bunları takip edeyim.tabiki ne farımız ne de başka bir şeyimiz yanmadığı için karanklıkta kapkara ve karşı yoldan gelen bir araba sola döndü ve bizi görmediği için az daha çarpıyordu. çünkü çok hızlı gidiyordum ve öyle bir sıyırdımki ayaklığım adamın tamponunu çizdi o derece ve ileride yavaşlayarak durdum ve eşime dedimki telefonun fenerini aç ve telefonu salla dedim o şekilde festival alanına vardık ve hemen gölün kenarına çadırı kurup motoru park ettik soğuk bir şişe vodka ile bu yolu kutlamaya karar verdik.geceyi o şekilde sarhoş bir şekilde geçirdikten sonra sabahına zımba gibi uyanmış ve bütün enerjimi toplamıştım.ve bir gün öncesinde bana yardım eden gençler eşleri ve kız arkadaşları ile bizi bulmak çin dolanıyorlardı ve beni gördüler muhabbet ettikten sonra ben motorun başına giderek sorunun neden olduğunu anlamaya çalışıyordum tabiki bütün festival seferberlik ilan edip başıma toplanmıştı herkes başka birşey diyordu yok ondan yok bundan ben o gazla yeni akü almaya karar verdim ve eski akü kucağımda kablolar o şelikde şehre giderek yeni aküyü aldım ve festival alanına geri döndüm .o sırada herkes festival alanından şehir merkezindeki gösteri ve yarışmalar için hazırlanmış bekliyordu .hemen eski aküyü iple ağaca astım hatıra olsun diye ve diğer motorların arasına katıldım.çok güzel bir konvoy halinde giderken motorum teklemeye başladı ve durup buji değiştirdim derken konvoy uzaklaşmıştı millete sora sora şehir merkezine ulaştım ve oraya vardığımda en yüksek sesli motor yarışı için motorlar sıraya girmiş bekliyordu benim geldiğimi gören insanlar hadi hadi sende sende diyerek beni ittire kaktıra diğer motorların arasına soktular .herkes sıra ile motoru çalıştırıyor ve gaz veriyordu ben en son sırada olduğum için bekliyor ve kendi kendime bunları yerim yok öle böle hayaller kuruyordum ve beklenen an gelmişti yalnız bir sorun vardı motor yine çalışmıyordu .
    akü yine bitmişti yeni almama rağmen çalışmıyordu. diğer yarışmacılar tamam çalışmıyor işte devam edelim oylamaya geçelim diye isyan ediyorlardı o sıra yanımda bulunan çocuk java sından aküyü çıkardı dediki kardeşim al bende hazırda olan kabloları çıkardım ve takviye ile çalıştırıdım. ve birinci olarak kendimi ve motorumu kanıtlamayı başarmıştım
    gösteriler showlar derken festival alanı yolu tuttuk.akşamına içip zil zurna sarhoş olduktan sonra hediyelik buji anahtalıklardan almışım kendime ve o gazla çadıra varamadan ayakkabıları çıkarırken uyuyakalmışım çadırın girişinde ..
    ertesi gün ilk gün bana yardım eden gençlerden birisi bana yedek parça getirdi ilk başta 80 griven istemişti türk lirasi ile 10 tl sonrasında tanışıp içip kaynaşınca para almaktan vazgeçti ama ben birisine borçlu kalmayı sevmediğim için aldığım hediyelik buji anahtarlığı zorla çocuğa vererek kendimce vicdan yapmaktan kurtulmuştum.aldığım yedek parçayı motorun altına attım ve eğlenmeye devam ediyordum çocuk her yarım saatte bir gelip tak şunu sonra yine sıkıntı olacak diyerek yanıma geliyordu .ben o kadar eğlenmişim ve takılmışım ki takmayı unuttum .ve geri döneceğimiz gün sabahı motoru sorunsuz çalıştırarak yola çıktım 100 km gittikten sonra yolun ortasında kaldım.bu sefer takviye ile bile çalışmıyordu ve yapacak hiç bir şeyim yoktu . anahtar takımı ve gerekli bütün malzemeler yanımda vardı ama nedense aldığım tedek parçayı takmak bana çok zahmetli bu uğraştırıcı geliyordu yoldan geçen motorcular durum bana yardım etmeye çalıştılar ama ben nedense ben hallediyorum diyerek milleti hep gönderdim gurur yapmanın lüzumu varmıydı bilmiyorum ama gereksiz bir ego ile yolun ortasında sıcakta mal gibi duruyor yedek parçaya bakıyordum. eşim artık umudu kesmiş çimlerin üstüne karimatı atmış uyuyordu .en son o kadar bunalmış olsam gerek o gazla 45 dakika uğraştıktan sonra aküyü şatk eden motoru söktüm ve yerine bana verdikleri motoru taktım .(şarj dinamosu galiba tükçe adı) generatır deniyor.ve öyle böyle motoru tekrardan hayata döndürdüm. hiç durmadan yolumuza devam etmeye başladık ve inanılmaz bir yağmur başladı sırılsıklam ıslanmış ve hasta olmak üzereydik hiç birşey göremiyor ve yağmurdan nefes alamıyordum. ilk gördüğümüz köy bakkalına sığındık orda coraplarımıza kadar çıkarıp sandalyeye oraya buraya asarak kurumayı bekledil ama yağmur dinerek gibi dğeildi ve vakit geçiyordu ve bu benim için dez avantajdı akşama kalmak demek yardım bulamamak anlamına geldiği için yola çıkma kararı aldık .lebedin bölgesine geldiğimizde o kadar mutlu olmuştuk ki ve yağmur dinmiş üstümüzde kapra bulut ve altında bizim olduğumuz şehre doğru aynı hizzada gidiyorduk eşim fotoğraf çekilelim çok ilginç böyle bulutlar göremeyiz diye gazı verince durduk ve başladık foto çekmeye ve tabiki yağmuş başladı tekrardan dolmuş klubesine sığındık ve beklemeye başladık kendi şehrimden 70 km uzaklıkta olduğum için çokta endişelenmiyordum açıkcası ve işte o an motor yine çalışmıyordu ve geldiğimiz yön tarafında yokuş vardı ve başladım motoru yokuştan aşşağıya vurdurmaya ve neredeyse 600-700 metre vurdurmama rağmen çalışmamıştı ve eşim gözükmüyordu bile orda tepede dolmuş durağının içine girmiş bekliyordu ben sinirden motora tekme atıyor bağırıyor olduğum yerde dönüyor küfrediyordum.ne olduysa motor çalıştı ve hemen yukarı tepeye doğrı yol aldım ve eşimıde alarak yapabildiğim bütün hızla şehre doğru gitmeye başladık. taki o sesi duyana kadar şehre 57 km kala güüüüm diye bir ses geldi ve motorun arkası bir o yana bir bu yana kaymaya başladı arkama baktığımda kıvılcımlar çıktığını gördüm eşime bağırdım tutun tutun ön frenim olmadığı ve arka tekerim patladığı ve jantın üstünde bir o yana bir bu yana yattığı için frende yapamıyordum ve fren yapsam motoru bir yere yatıracaktım belliydi 350 kg motor ve esya yüklü 80-90 km ile yatması demek sortlarla kolumuzun bacağımızın kırılıp parçalanması demek .ayaklarımı tripod gibi iki yana açarak moorun yavaşlamasını bekliyordum ama ne kadar gidonu çevirsemde motor sol tarafa doğru çekiyordu .yoldan çıkmış ıslan çimlerin üstünde yoldan 2-3 metre uzaklaşmışş ölece kalmıştık.olayın şokunu atlatamamış birmirimize bakıyorduk ve sarılıp gülmeye başladık yine gtü kurtardık diyerek uyku tulumunu ve karimatı yere sererek üstüne oturdu ve birer sigara yakıp kahkahalar atıp olay üstüne fantaziler kurmaya başlamıştık ya şöyle olsaydı ya böyle olsaydı az daha geberioduk yok öle yok böle derken akşam olmuştu arkadaşlarımı aradım ve bana bir teker getirdiler onlar gelene kadar ben arka tekeri sökmüş bekliyordum ve onlar gelince direk taktık eşim arabaya bindi bense motoruma ve o şekilde şehre verdık ve işte o en sevdiğim an gelmişti klozete oturdum ve bir sigara yaktım ve yine bir festivalin daha fizibilitesini yapıp duşumu alıp yattım.

bunun devamı var motoru tamir ettiğimi zannedip 1300 km yola çıkmak onuda bir ara yazarım ....
    hayat gerçekten böyle olaylarla renkleniyor ve bu yüzden uzun yolu çok seviyorum.

penguennoktanet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kerem
    Bilgisayar Mühendisi
     Spyder
     Samsun
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    7
    Bende işler yolunda giderse, önümüzdeki yaz orhun abidelerine motorla giteyim diyorum
    Yrd. Doç. Dr. Kerem Erzurumlu
    RR Sypder 250 (DD250e-10)
    http://www.penguen.net

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,570
    Beğenilmiş
    5,792
    Aldora emeğine sağlık güzel bir yazı olmuş

Aldora Özkan
    Tercüman,Organizasyon
     Regal raptor spyder 350
     Ankara - Çankaya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6
    Abi şimdi anladım Orhun abilere diye okumuşum ne alaka diyorum
    Konu 2_rock tarafından (22.Ocak.2016 Saat 03:46 ) değiştirilmiştir.

Kadir Eraslan
    PTT
     RR Spyder 250
     İstanbul - Esenler (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    89
    Beğenilmiş
    69
    çok iyi ya bunca aksilik olmasaydı emin ol ki bu kadar zevk almazdın o yolculuktan da festivalden de tabi özellikle son olay farklı şekilde sonuçlanmadığı için

FouL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Murat K.
    Fotoğrafçılık
     RR Daytona 250e 6c Beyaz
     İstanbul-Avcılar (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    11,661
    Beğenilmiş
    1,791
    Tam dededen toruna hikâye.. Bizimle de paylaştığını için teşekkürler aldora.. Eline yüreğine sağlık..

ereneren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

erenacikgoz
    antrenör
     250 spyder
     Ankara/Mamak
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    aldora beni iyice korkutuyo :D istanbula gitmeden senin motorun bakımları bizzat benmi yaptırsam :D :D

Hakan Tekin
    Lojistik
     Daytona
     İstanbul - Esenyurt (Avrupa Yakası )
    Beğenmiş
    366
    Beğenilmiş
    317
    gayet güzel akıcı bir hikaye devamını merakla bekliyorum. başımın tatlı belası mobiletle olan günlerim geldi aklıma hey gidi hey

Bahadır Özarar
    Biyomedikal Teknikeri
     Honda-Shadow 750
     İstanbul - Gaziosmanpaşa (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    1,038
    Beğenilmiş
    359
    Alıntı penguennoktanet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende işler yolunda giderse, önümüzdeki yaz orhun abidelerine motorla giteyim diyorum
    Abi ben de Orta Asya turuna gitmek istiyorum aslında.Orhun abideleri,Hazarın arka taraflarına,Maveraünnehir,Semerkant falan

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)