Öncelikle Celil ve Ferhat ağabeyler ile istişare ettim telefonda, faydalı bilgiler verdiler. Yine da daha önce bu sorunu yaşamış, tecrübeli kimseler varsa belki yardım edebilirler diye başlık da açmış olayım.

Malumunuz kış aylarındayız ve üniversite öğrencisiyim. Aküyü Aralık ayı içinde değiştirdim yenisiyle, yeni aldığım akü motor 3-4 gün yatınca bitti. Servise götürdüm, kontağı açık unutmuşsundur dedi (ki unutmadığımdan adım gibi eminimdin). Neyse öyle ya da böyle aküyü şarj ettik taktık, sıkıntı yok. Yine sınav dönemimdi ve kar yağdığı için motoru yatırdım 2-3 gün, bir ara çalıştırmak için kontağı açtığımda çok cılız elektrik alıyor ve marş basmıyordu. İlgilenemedim, diğer gün tamamen elektrik gitmişti.

Akünün böyle 1 haftayı bile bulmayan yatmalarda boşalması normal değil. Ferhat ağabey zamanında farı değiştirmiş, sıkıntı olmayacağını söylemiş servis. Akünün bitmesi acaba fardan mı kaynaklı? Yoksa konjektör sıkıntısı mı var? Far ile alakalı ise araya bir anahtar koydur dedi Celil abi, onu da aklıma yazdım. Akü şarj eden kablolardan ölçüm de yaptıracağım. Çok küçük bir ihtimal yeni aldığım akü problemli de olabilir.

Daha önce başına böyle bir hadise gelmiş kimseler varsa yardımcı olurlarsa sevinirim.

Bir diğer küçük maruzatım da tek binerken sorun olmuyor ancak artçım olduğunda zincir şıkır şıkır sesler çıkarıyor, gerdirmeli miyim yoksa böyle kalması zararsız mı? Servise pek güvenemiyorum açıkçası.

Teşekkürler.