Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci ... 234
Toplam 37 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 37 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Burak Bilici
    Öğrenci
     Yamaha Dragstar 650
     İzmir/Bornova
    Beğenmiş
    371
    Beğenilmiş
    149
    Alıntı kurt Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben anlamıyorum bi aydılatırmısınız; daha önce sizlerden yardım istemiştim ; jiklede stop ediyor diye söylemiştim sizlerde karbüratör hava karışımı alakalı olabilir demiştiniz. garantiden dolayı servise bakıma gittim anlattım olayı çalıştırdı hiçbirşey yok dedi rolantiyi yükselt öyle kullan dedi km5000'de daha 10000'ne kadar çok değişiklikler olur dedi, ve titreşim iki haftada oldukça arttı bi önceki motorum 150cc2yi bü yüzden satmıştım lütfen beni aydınlatırmısınız.
    benim motorumda jiklede ken rolantide stop ediyordu,hafif gaz vererek kullandığında bu sıkıntı olmaz, titreşime gelince motorunda herhangi bir değişiklik yaptın mı ?
    Bende de 6000-7000 arası titreşim artmıştı, yağını değiştirdiksen sonra titreşim kayboldu.

Hikmet Şenay
    Reklam - Medya Planlama
     BMW R1100RT
     Karşıyaka/İzmir
    Beğenmiş
    803
    Beğenilmiş
    200
    arkadaşlar ben anlamıyorum bi aydılatırmısınız; daha önce sizlerden yardım istemiştim ; jiklede stop ediyor diye söylemiştim sizlerde karbüratör hava karışımı alakalı olabilir demiştiniz. garantiden dolayı servise bakıma gittim anlattım olayı çalıştırdı hiçbirşey yok dedi rolantiyi yükselt öyle kullan dedi km5000'de daha 10000'ne kadar çok değişiklikler olur dedi, ve titreşim iki haftada oldukça arttı bi önceki motorum 150cc2yi bü yüzden satmıştım lütfen beni aydınlatırmısınız.

Jikle; motor soğuk, hava sıcaklığı düşükken, motorun ilk çalıştırılması ve ısınana kadar stop etmemesi için geçici olarak karbüratörün hava-benzin karışımını değiştirmeye yarar. Normal motor ve hava sıcaklığında jiklenin açık olması zengin karışım yüzünden motorun boğulup stop etmesine sebep olabilir. Hem motor hem de hava aşırı soğuk olduğu halde (jikleye gerek olduğu halde) yine de motoru stop ettirecek kadar fazla geliyorsa ya jikleyi yarım açın, ya da karbüratöre giden jikle telini biraz gevşetin.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Aldora Özkan
    Tercüman,Organizasyon
     Regal raptor spyder 350
     Ankara - Çankaya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6

Mehmet abi serviste hiç bis şey adam akıllı yapmıyorlar. Heleki o serviste herşeyi yarım yamalak istersen birde bizim ustaya gosterelim5

kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

mehmet demirtaş
    güvenlik uzmanı
     regal raptor 250cc daytona
     ankara
    Beğenmiş
    2,144
    Beğenilmiş
    664
    Alıntı karakalem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim motorumda jiklede ken rolantide stop ediyordu,hafif gaz vererek kullandığında bu sıkıntı olmaz, titreşime gelince motorunda herhangi bir değişiklik yaptın mı ?
    Bende de 6000-7000 arası titreşim artmıştı, yağını değiştirdiksen sonra titreşim kayboldu.
    http://www.raptorriders.com.tr/forum...%FCretim+gidon
    Yaptığım değişiklikler bukadarcık

Aldora Özkan
    Tercüman,Organizasyon
     Regal raptor spyder 350
     Ankara - Çankaya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6
    http://www.raptorriders.com.tr/forum...%FCretim+gidon
    Yaptığım değişiklikler bukadarcık
    Abi bu arada bakımdan sonra herşey normale döndü mü

kurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

mehmet demirtaş
    güvenlik uzmanı
     regal raptor 250cc daytona
     ankara
    Beğenmiş
    2,144
    Beğenilmiş
    664
    Alıntı 2_rock Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi bu arada bakımdan sonra herşey normale döndü mü
    yok be kardeşim sadece yağı değiştirdi hiç bişey yapmadı oyüzden diyorumya garanti için gidiyorum.

Aldora Özkan
    Tercüman,Organizasyon
     Regal raptor spyder 350
     Ankara - Çankaya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6
    yok be kardeşim sadece yağı değiştirdi hiç bişey yapmadı oyüzden diyorumya garanti için gidiyorum.
    İzmir ekibinin yaptığı gibi toplu bakımı bizde en yakın zamanda yaparız. Bu ay sonunda yada Mart başı

Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci ... 234

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)