Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Koray Turbalıoğlu
    Mühendis
     Regal Raptor Spyder
     Samsun
    Beğenmiş
    37
    Beğenilmiş
    29

Yan Çantayı Sabitlemek

İLanlardaki motorlara bakınca eğer üzerinde heybe çanta takılı ise; gördüm ki büyük çoğunluk selenin sağından ve solundan iki adet vida çamurluğu delerek heybe çantayı tutturmuş-sabitlemiş. Yok mu bunun başka bir yolu? çanta için çamurluk delmek de nasıl bir şey?

Aldora Özkan
    Tercüman,Organizasyon
     Regal raptor spyder 350
     Ankara - Çankaya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6
    Alıntı BLUEBORAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İLanlardaki motorlara bakınca eğer üzerinde heybe çanta takılı ise; gördüm ki büyük çoğunluk selenin sağından ve solundan iki adet vida çamurluğu delerek heybe çantayı tutturmuş-sabitlemiş. Yok mu bunun başka bir yolu? çanta için çamurluk delmek de nasıl bir şey?
    Abi ben şöyle yaptım benim çantalar alt köşelerde şaseye sürtüğü için yırtılmış ti o alt kısımlarına L seklinde birer metal parça percinledim. Benim çantanın şaseye gelen kısmında 2 adet sağda ve solda halka vardı onlarla cır cır kelepçe ile şaseye bağladım gayet güzel oldu

Burak Bilici
    Öğrenci
     Yamaha Dragstar 650
     İzmir/Bornova
    Beğenmiş
    371
    Beğenilmiş
    149
    Bende aynı şekilde yan çantaları arkasındaki halkayı şaseye plastik kelepçe ve iple bağladım sağlam oldu. Ama kesin çözüm olarak yan çanta demirini öneririm, herhangi bir yana yatma durumda koruma sağlıyor. Hele bide ön koruma demirin varsa, ayaklığı açmadan devir motoru şaka bi yana güvenlik açısındanda faydasını gördüm çanta demirinin

penguennoktanet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kerem
    Bilgisayar Mühendisi
     Spyder
     Samsun
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    7
    Kesinlikle katılıyorum. Çantaları sabitlemek uğruna motor üstünde delikler açmak pek mantıklı gelmiyor banada.

Ben o nedenle biraz daha farklı bir yol izledim. Yanlız işlemi yaparken "heyecandan" fotoğraf çekmeyi unutmuşum :(

Benim çantalar birbirine ayarlı ipler ile bağlanabilen çantalardı (1). Çantaları kromajların ve selenin üstünden geçirmek istemediğim için önce seleyi söktüm. Sonrada çamurluğu tutan kromaj üzerindeki bağlantıları. Çantaların boylarını ayarladım ve çantaların bağlantı derilerinde delik açarak, kromajları tekrar tutturdum. Sonrada selenin altında olan artçının hizzasına gelen 4 lastik takozun yüksekliğini keserek azalttım. Sonuç olarak (2) görüntüsü oluştu.

Fakat bunu yaparken hiç daha sonra sürtünme dolayısı ile çantaların aşınabileceği aklıma gelmemişti. Keşke Aldora'nın yaptığı gibi L demir yaptırsaymışım. Çantaların günümüz itibarı ile son halleri 3 ve 4'de görünüyor.

1)
    2)
    3)
    4)
    Konu penguennoktanet tarafından (02.Mart.2016 Saat 15:33 ) değiştirilmiştir.
    Yrd. Doç. Dr. Kerem Erzurumlu
    RR Sypder 250 (DD250e-10)
    http://www.penguen.net

Aldora Özkan
    Tercüman,Organizasyon
     Regal raptor spyder 350
     Ankara - Çankaya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6
    Abi çok güzel olmuş eline sağlık ya L demir yada çanta demiri olmadan yıpranmasi kaçınılmaz

HuBo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hulusi BOZKURT
    İnternet Kafe Sahibi
     Regal Raptor DD 250 E
     Muğla - Milas
    Beğenmiş
    170
    Beğenilmiş
    60
    ya bende çanta demiri arıyorum bildiginiz yerde varmı?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)