Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 35 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor
    Alıntı handojoe Nickli Üyeden Alıntı
    BU MOTORLARI ALACAK PARAM OLSA BİLE ONLARA BİNECEK KÜLTÜRÜM YOK...

hando____________

Vallahi Hando , Bence Sendeki kültüre uyabilecek motor yapabilecek kabiliyette adam yok.

Ayrıca en son cevabına katılmıyorum, o dükkan bir satış mağazası. O Air Brush ustası kendi mekanında kendisini istediği kadar soyutlasın , ancak yeteneğine para verecek insanları sorularından dolayı ,soyutlamaya kalkarsa aç kalır, o usta idealleri için yaşayabilir ancak bu yaşamını sürdürebilmesi içinde mutlaka paraya ihtiyaç duyacaktır. bu yüzden geçim kaynağı olan müşterisini görmek ve bilgilendirmek zorundadır. bu tarz adamları anlamak için de onun gibi yaşamak zorunda kalmak istemem , neticede motor kaportasında bir ayrıntıyı yapan bi usta , yapılan işi küçümsememekle beraber motorda olmazsa olmaz bir ayrıntı değil bana göre Air brush , o boya tarzı olmasada motor gider. Bu da benim düşüncem Sevgili Hando katılmayabilirsiniz. ancak bir ürün alacaksan soru sormak ve fiyatını öğrenmek en tabii hakkım .Alsamda almasamda cevap beklerim. cevap gelmezse onlarda beni müşteri olarak çok beklerler.

Alıntı ozzymania Nickli Üyeden Alıntı
    zaten onlar motor satamıyorlarki aksessuardan para kazanıyorlar.Ben oraya bir arkadaşımla motor almak için gitmiştim.Zaten istanbula gelmeden önce beni arayıp "abi orada beğendiğim bir model var onu almaya geliyorum beni oraya götür" şeklindeydi konuşmamız.Oradaki sorumlu kişi hani şu bıyıklı olan sanki bizi yoldan geçipte oraya giren birisi olarak gördü sanırım bizi, bayağı ilgisiz davrandı.Arkadaşımla o an birbirimize bakışlarımız "burdan bir cacık olmaz abi" şeklindeydi.Nitekim ordan çıkıp efsane motora gittik 1,5 saatlik bir ilginin sonunda (Sanırım efsanede'ki arkadaşın adı hakandı) benim arkadas tam hatırlamıyorum modeli ama ya Dyna idi ya da sportser'in bir modelini aldı.Peşin para aldı ki gönlü chooperlerda olmasına rağmen ve customchooper'dan almak için gelmesine rağmen.
    Yani sen türkiyenin en iyi modellerini, en sağlam motorlarını, en afilli gösterişli görünümleri, üretsende satıcı kafası omadıktan sonra sadece sergilemekle yetinirsin.
    o adamlar motorcu, BÜFECİ yada MAHALLE esnafı değil ki size perşembe pazarı ağzı yapsın...

onlar adamın motora bakışından anlar motorcu olduğunu sizde bir ışık görememiş olabilirler.

o adamlarla iki kelime konuşmak istemem doğrusu kendi payıma.

paramda olsa dükkanlarına girip o motoru almam.

çünkü kendi paramla kendimi aşağılamam.

onların beni küçümsemeleri haklarıdır, bunu yaparlar yada yapmazlar ama yapsalar bile alınıp darılmam. bunu hak ettiğimi düşünürüm.

hando_________
    hando bu adamların duvarında da vergi tabelası var bakkal Rıza'nın da.Bu adamlarda vergi ödüyorlar. Kırtasiyeci Mehmet'de.Bu adamlar da bu vergileri satış yaparak kazanıyor bütün esnaflarda.Biz bu adamla 30 dk harley konusunda konustuk ve adam konuşamadı.
    Ben efsane Motora gittim sadece tek bir motorun üzerine oturdum ve adam benim motorcu olmadığımı anladı.
    Hangisi daha motorcu hangisi daha iyi ben biliyorum.

Kimse ne beni nede seni aşağlıyamaz.Orası bir sergi değil ego tatmin mekanı değil. orası motorsiklet satış ve aksessuar firması.Parası olan alır olamayan uzaktan bakar.Ama kimse kimseyi aşağlıyamaz.

+++++++++++++++

Yıllardır bir motorsiklet kültürü sürüş teknikleri sürüş kuralları diye konuşulup gidiyor.Herkes bunu yayalım bilmeyenlere öğretelim yaygınlaştıralım diye söylemler yapıyor.
    Her ay neredeyse etkinlikler gösteriler ve basın açıklamaları yapılıyor.
    Motorsiklet kültürü yayılacakki toplumdaki araç sahipleri'nin motorsiklete bakış açısı değişecek.Onlarıda kendiler ile eş görecekler hacmine ebadına bakmadan.Motorsiklet sürücüleri bu kültüre, kurallara uyacaklarki motorsiklet kazaları olmayacak.

Bir motorsiklet firması sahibi bu kültürü yaymak zorundadır.Çünkü o bir motorcudur.Elinde imkan vadır.Ha motorcu değilmi sadece bir patronmu ozaman yine yapmak zorunda.Yapacak ki dükkanına müşteri gelsin.Müşteri gelsinki dükkanı dolu gözüksün.Dükkanı dolsunki 5 dk'lık bir diyalog ona milyarlarca lira harcasa yapamayacağı bir reklam olarak geri dönsün.

handojoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

serkan günay
    müzisyen
     yamaha xvs 535 virago
     Edirne
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Alıntı Deli çerkes Nickli Üyeden Alıntı

hando____________

Vallahi Hando , Bence sendeki kültüre uyabilecek motor yapabilecek kabiliyette adam yok.

Ayrıca en son cevabına katılmıyorum, o dükkan bir satıuş mağazası o Air Brush ustası kendi mekanında kendisini istediği kadar soyutlasın , ancak yeteneğine para verecek insanları soyutlamaya kalkarsa aç kalır, o usta idealleri için yaşayabilir ancak bu yaşamını sürdürebilmesi içinde mutlaka paraya ihtiyaç duyacaktır. bu yüzde müşterisini görmek ve bilgilendirmek zorundadır. bu tarz adamları anlamak için de onun gibi yaşamak zorunda kalmak istemem , neticede motorda bir ayrıntıyı yapan bi usta o olmasada motor gider. Bu da benim düşüncem Sevgili Hando katılmayabilirsiniz. ancak bir ürün alacaksan soru sormak ve fiyatını öğrenmek en tabii hakkım
    söylediklerin çok doğru haklısın...

bu tarzda bir motora binmek isteyen birinin pek parayla sorunu olmasa gerek...

eminim ki böyle bir motor siparişi veren birinin konuşurken hiç bahsetmeyeceği birşey varsa o da paradır.

ben bu motorları yapan biri olsam, yapmayacağım birşey varsa oda pazarlıktır...

benimle pazarlığa girenide dükkandan kovarım ve motoruda satmam.

BU MOTORLARIN PAZARLIĞI OLUR MU YAHU...

olaya birde bu yönden bakmak lazım...

HANDO______________-
    ___ŞEHİR KOVBOY'U YOLDA____ YASAL HAYDUT

Aslında yanı şeyleri söylüyoruz ancak anlaşamıyoruz.

Demek istediğim bizler o magazadaki motorlara kabahat bulmuyoruz , kötülemiyoruz. neticede hepsi eşi benzeri olmayan ürünler , bizim tepkimiz ister alsın ister almasın mağazadaki görevlilerin o mağazaya gelenlere yaptığı yaklaşım biçimi , davranış tarzı. bırakın o mazağazanın air Brush ustasını dünya şampiyonu air brush ustası olsun elbet bu işin maliyetini sorarım. bana cevap vermeye bile tenezzül etmeyen ustada ne yapar yapsın ne kadar usta olursa olsun , zerre kadar umrumda olmaz. çünkü yarın öbürgün arıza veya başka modifiyeler için aynı yerde aynı muameleye uğrayacaksam , alacağım varsada almam.

carvalho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Selçuk Tanrıverdi
    At Hırsızı
     BMW GS 1200 ADV
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    8
    Bende mi bir arıza var bilmiyorum, bu custom'lar bana hiç de öyle üzerine felsefe yapılası makineler gibi gelmiyor. Tamam el emeği göz nuru ama ekonomide her metanın ve her emeğin ekonomik karşılığı vardır, bunların da öyle. Parayı bastıran makinenin pahalısını alır. Alır da chopper ruhunu hangi parayla satın alacaksın.

Bir de her zaman söylediğim gibi benim için iki teker ruhu yaptığın yol, asfalta akıttığın ter, yolda karşılaştığın tanımadık ikitekercilere verdiğin selam, motorunla göz göze gelmek ona sevgiyle bakmak, yol yaparken onu okşamak, ne bileyim işte...

Altımdaki makinanın custom olması, bana sadece sürüş konforu verir. Başkalarının bakışlarının üzerimde olması asla umurumda olmaz.

Kedi ciğer meselesi de değil bu...
    yol yapalım yol

yenikoylu_ua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kubilay BURSALIOĞLU
    Serbest Meslek
     Aprilia Caponord
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    {vb:rawphrase post_thanks_times_post, 4
    Selçuk abi kredi kartınada taksit yaparlarmı acaba :P :P

Abi gel biz şu Samsun işini görüşelim custom muztom bizi bozar toplıyalım bi 35-40 kişi Müslüm baba danda bi otobüs kiralarız ver elini Samsun nedersun topram
    Mesele Motor kullanmak değil YEĞEN Mesele Çevrendekileri düşünerek kullanmak !!!

Birkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Makina Mühendisi
     Regal Raptor 250 E9B
     Istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Hando kardeş sen naptın ya. Bence kendini aşağılamışsın. Seni bilmem ama adam chopper yapıyo diye, orasında burasında dövme var diye, kimseyi sallamıyo kendi hayatına bakıyo diye ben o adama benden üstün gözüyle bakmam. Arıca kesinlikle kimse böyle davranılmayı haketmez. Motor kullansın yada kullanmasın. Bu tarz davranışlar saygısızlıktır. Bence sağlam karakterli insanlar böyle davranmazlar. Ayrıca motorunu kendim üretiyorum diye yalan söyliyen adamlar bunlar.

Uluslararası İlişkiler
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    selam herkese...Bu bahsettiğiniz mekanı bende geçenlerde yolumun üzerinde olduğu için bir uğrayayım dedim her motorcu hayranı gibi. Fakat inanın belki bende bazı bilmiyen arkadaşlar gibi tongaya düşecektim.Yani oradaki arkadaşların tavırları,konuşmaları hiçte müşteri-satıcı ilişkisi değilde kasap-kedi muhabbeti gibi geldi.neredeyse bir pisst yemediğimiz kalacaktı ki Allahtan yardımıma 2 tane Amerikan Tekxas tarzlı kişiler geldiki yırttık paçayı.Ben bu arkadaşları daha önceden T.V.den seyretmiştim ve o mağazanın sahibi olan kişi Amerikada yaşayan ve oradada bu motorlardan yapan bir kişi.Hatta o kırmızı olan motoru kim nekadar verirse versin satmam demişti.Kendisine özel yapmış.Ve fiyat olarakta 20-25,000 $ arası gibi laflar etmişti.Dünyanın da bir numaralı chopperını yapmış ve ödül almış bu konuda.Belki bilirsiniz Yarı çapsız ve göbeksiz jantlarıyla harika bir aletti... Yani adam olayı aştığı için belki bu gibi tavırlar sergileyebilir fakat tabiki yinede yapmamı gereken bir olay diye düşünüyorum... Sevgiler
    Don't you even dare to visit my grave when ı pass away..........

Birkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Makina Mühendisi
     Regal Raptor 250 E9B
     Istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı Deli çerkes Nickli Üyeden Alıntı

hando____________

Vallahi Hando , Bence sendeki kültüre uyabilecek motor yapabilecek kabiliyette adam yok.

Ayrıca en son cevabına katılmıyorum, o dükkan bir satıuş mağazası o Air Brush ustası kendi mekanında kendisini istediği kadar soyutlasın , ancak yeteneğine para verecek insanları soyutlamaya kalkarsa aç kalır, o usta idealleri için yaşayabilir ancak bu yaşamını sürdürebilmesi içinde mutlaka paraya ihtiyaç duyacaktır. bu yüzde müşterisini görmek ve bilgilendirmek zorundadır. bu tarz adamları anlamak için de onun gibi yaşamak zorunda kalmak istemem , neticede motorda bir ayrıntıyı yapan bi usta o olmasada motor gider. Bu da benim düşüncem Sevgili Hando katılmayabilirsiniz. ancak bir ürün alacaksan soru sormak ve fiyatını öğrenmek en tabii hakkım
    söylediklerin çok doğru haklısın...

bu tarzda bir motora binmek isteyen birinin pek parayla sorunu olmasa gerek...

eminim ki böyle bir motor siparişi veren birinin konuşurken hiç bahsetmeyeceği birşey varsa o da paradır.

ben bu motorları yapan biri olsam, yapmayacağım birşey varsa oda pazarlıktır...

benimle pazarlığa girenide dükkandan kovarım ve motoruda satmam.

BU MOTORLARIN PAZARLIĞI OLUR MU YAHU...

olaya birde bu yönden bakmak lazım...

HANDO______________-
    Dostum bu makineleri yapmak öyle göründüğü kadar zor bişey değil. Sen ne yparsın bilmem ama ben makina mühendisiyim. Bu işleride iyi bilirim. Adamları ilah yapmışsın yahu. Maddi durumum yerinde olsa, babam zengin olsa bende hemen bu işe girer zevk için uğraşırdım ama sen saçmalamışsın ya

handojoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

serkan günay
    müzisyen
     yamaha xvs 535 virago
     Edirne
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Alıntı Birkan Nickli Üyeden Alıntı
    Hando kardeş sen naptın ya. Bence kendini aşağılamışsın. Seni bilmem ama adam chopper yapıyo diye, orasında burasında dövme var diye, kimseyi sallamıyo kendi hayatına bakıyo diye ben o adama benden üstün gözüyle bakmam. Arıca kesinlikle kimse böyle davranılmayı haketmez. Motor kullansın yada kullanmasın. Bu tarz davranışlar saygısızlıktır. Bence sağlam karakterli insanlar böyle davranmazlar. Ayrıca motorunu kendim üretiyorum diye yalan söyliyen adamlar bunlar.
    bir dakika bu motorları yapmak o kadar zor değil ha... tamam öyle olsun...

daha şurda yeni yeni motosiklete biniyoruz... çin malları olmasa onuda göreceğimiz yok ya... neyse

her zaman "burası türkiye" değip hayıflandığımız memleketimizde bu işi en az OCC CHOPPERS kadar iyi yapan insanlarımız var gurur duymalıyız

ama biz eleştirip onların esnaflığını tartışıyoruz. kendinizi onların yerine koyun neler hissedersiniz. bence biraz şımarmak hakları.

motor sürerken hissettiğiniz duyguları bir düşünün yada bir yerden geçerken ve de durduğunuzda insanların size hayran hayran baktığını düşünün.

BİRKAN DOSTUM...

eleştirmek biz türk insanın yapabildiği en iyi şey (tv programlarına bak maç programlarına bak) eleştirmek. söz gümüş oluyor.

ortaya birşey koymaya gelince bir proje yada birşey tık yok ve hemen sükut altın oluveriyor.

makina mühendisiyim diyorsun peki tamam. BABAM ZENGİN OLSA DİYORSUN PARAM OLSA DİYORSUN TAMAM.

O ZAMAN BİR PROJE ÇİZ YAPMASAN BİLE BUDA MI PARAYLA HADİ BİR SİSY BAR TASARLA, YADA AYNA,

CEK CAKLAR ESKİ SEÇİM SLOGANLARINDA KALDI ARTIK. SON SEÇİMDEN DERS ÇIKARMAK LAZIM.

MOTOR ZOR İŞTİR ARKADAŞLAR CİVATAYI SÖKEN BİLİR DENEYİN GÖRÜN HELE YALAMA OLDUMU OFFF.

BANA İNANMAZSANIZ MOTOJUİNYOR USTAYA SORUN BUNU EN İYİ O BİLİR.

BIRAKIN AYNAYI SİSY BARI 30CM LİK BİR DEMİR KESİN VE AYNI EBADA MİLİMETRİK KAYNATIN BAKALIM.

BEN ÜRETEN İNSANA SAYGI DUYARIM. KENDİM HİÇBİRŞEY ÜRETMEDİĞİM İÇİN.

bu adamlar sanatçı...

VE UNUTMAYIN...

SANATÇI DÜŞÜNÜR, HAYAL KURAR. BİLİM ADAMLARI O HAYALİ GERÇEK YAPMAYA ÇALIŞIR.

BU SÖZ CANIM UZUN SAÇLIM (MURAT KEKİLLİ) YE AİTTİR, VAR OLSUN.

hando_________
    ___ŞEHİR KOVBOY'U YOLDA____ YASAL HAYDUT

Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)