Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

M.T.
    SS
     Harley D.
     Ötüken
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4

Kask Detailing

Akşam can sıkıntısindan kaska daldım. İçindeki ped oynuyordu ve kaskin dışı yapış yapıştı. İlk kez yaptığım kask temizliğinde bir çok yöntem denedim. İse yaramayanlari da yazdim, maksat laf kalabalığı olsun

Kaskimizin hali budur, yapış yapis, nereye biraksam oradan kir kapıyor. Sanırım bu mat siyah oluşundan kaynaklanıyor. Çünkü iş bittiğinde yapış yapisligi azalmıştı ancak halen devam ediyordu.

Önce içindeki kopuk malzemeye giriştim, güzelce sildim, kenar bantları bozulmuştu yeniden bant çektim, öncesi ve sonrasi;

Sonra kaskin içini 1/10 sulandırılmış Amway lock ile temizledim;

Sonra geldik dışına. Yine Amway Lock ve sert bir fırça ile her yerini fircaladim. Aman dikkat edin mat boya zarar görebiliyor. Küçük küçük deneyerek girişmek lazım.

Baktım tam bitmemiş temizliği

Bu kez en iyi yardimcim kili çıkardım sahneye, kil güzel is cikardi, amway ve kil kardesliginden memnun kaldım;

Gene istedegim net sonucu yakalayamayinca araba farlarını cizikten ve lekeden kurtaran megiuarsi plastik-x'i dış kabukta deneyim dedim;

Sonuç megiuars beni yine mahcup etti. Ne de olsa far ürünü plastikte tirt çıktı deyip kendime geldim.

Efendim sonrasında megiuars plastik-x'i dış vizorde kullandım, elle uygulandığı için tüm çizikleri almadı ancak güzel temizledi vizor parladı. Akabinde tüm kaski muslugun altında duruladim ve kuruladim. Peşine köpük malzemeyi kaskin içine yapıştırdım ki bir daha hareket etmesin. Yapıştırma işinde silikon şart, elimde yoktu mecbur japon tutkal kullandım ancak silikon olsaydı daha iyi olacaktı. Kaskin dışına da Atas Plak2 plastik parlayıcı sürdüm, sonuç güzeldi. Son olarak iç vızor ve dış vizoru 1/8 sulandırılmış izopropil alkol ile sildim. Yapılan temizlik beklentimin %70ini karşıladı. Eski bir kask kullanıyorum. Bu temizlik yaza kadar götürür beni. O zamana kadar da artık ne alacağıma karar vermiş olurum, yenisiyle degistiririz. Final fotomuz da budur;

İstediğim sonucu %100 alamadım, bu kadar zahmete değer miydi? Değerdi yahu. O kadar araştırdım kask içine iki fis sıkıp kask temizledik diyordu satıcı videolari. Kaskin içini de dışını da görmüş oldum. Daha once de içindeki kumaş malzemeleri temizlemistim. Kask suanda gayet hijyenik ve daha yeni duruyor.

Okuduğunuz için teşekkür ederim. Bir sonraki detailing çalışmamız motor deposuna polisaj olacak, sevgiyle kalın

HTC One M8s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Coctailozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

oktay özer özdemir
    Turizm resepsiyon şefi
     Regal Raptor DD 250E 9
     fethiye
    Beğenmiş
    70
    Beğenilmiş
    50
    Ben her kullanımdan sonra tazesiyle yapıyorum. Akşam eve geldiğimde yada işte nezaman dönersem elime kaliteli pamuklu bir bez ve lcd ekran temizleme spreyi alıyorum. Sonuç: ne toz ne kir ne böcek çarpması. Herşey tertemiz birde dezenfektan spray almayı düşünüyorum. Her kullanımdan sonra fıslayıp koyalım yerine nekadar hijyenik

D2533 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1
    1
     1
     1
    Beğenmiş
    264
    Beğenilmiş
    200
    Son hali güze olmuş ya

Realferman55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Burak Danacı
    Promotör
     Spyder 250
     Samsun/İlkadım
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Alıntı ehuya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Akşam can sıkıntısindan kaska daldım. İçindeki ped oynuyordu ve kaskin dışı yapış yapıştı. İlk kez yaptığım kask temizliğinde bir çok yöntem denedim. İse yaramayanlari da yazdim, maksat laf kalabalığı olsun

Kaskimizin hali budur, yapış yapis, nereye biraksam oradan kir kapıyor. Sanırım bu mat siyah oluşundan kaynaklanıyor. Çünkü iş bittiğinde yapış yapisligi azalmıştı ancak halen devam ediyordu.

Önce içindeki kopuk malzemeye giriştim, güzelce sildim, kenar bantları bozulmuştu yeniden bant çektim, öncesi ve sonrasi;

Sonra geldik dışına. Yine Amway Lock ve sert bir fırça ile her yerini fircaladim. Aman dikkat edin mat boya zarar görebiliyor. Küçük küçük deneyerek girişmek lazım.

Bu kez en iyi yardimcim kili çıkardım sahneye, kil güzel is cikardi, amway ve kil kardesliginden memnun kaldım;

Gene istedegim net sonucu yakalayamayinca araba farlarını cizikten ve lekeden kurtaran megiuarsi plastik-x'i dış kabukta deneyim dedim;

Sonuç megiuars beni yine mahcup etti. Ne de olsa far ürünü plastikte tirt çıktı deyip kendime geldim.

Efendim sonrasında megiuars plastik-x'i dış vizorde kullandım, elle uygulandığı için tüm çizikleri almadı ancak güzel temizledi vizor parladı. Akabinde tüm kaski muslugun altında duruladim ve kuruladim. Peşine köpük malzemeyi kaskin içine yapıştırdım ki bir daha hareket etmesin. Yapıştırma işinde silikon şart, elimde yoktu mecbur japon tutkal kullandım ancak silikon olsaydı daha iyi olacaktı. Kaskin dışına da Atas Plak2 plastik parlayıcı sürdüm, sonuç güzeldi. Son olarak iç vızor ve dış vizoru 1/8 sulandırılmış izopropil alkol ile sildim. Yapılan temizlik beklentimin %70ini karşıladı. Eski bir kask kullanıyorum. Bu temizlik yaza kadar götürür beni. O zamana kadar da artık ne alacağıma karar vermiş olurum, yenisiyle degistiririz. Final fotomuz da budur;

İstediğim sonucu %100 alamadım, bu kadar zahmete değer miydi? Değerdi yahu. O kadar araştırdım kask içine iki fis sıkıp kask temizledik diyordu satıcı videolari. Kaskin içini de dışını da görmüş oldum. Daha once de içindeki kumaş malzemeleri temizlemistim. Kask suanda gayet hijyenik ve daha yeni duruyor.

Okuduğunuz için teşekkür ederim. Bir sonraki detailing çalışmamız motor deposuna polisaj olacak, sevgiyle kalın

Mehmet abi hastayım da abi senin şu detaycılıgına helal be abi 👏👏👏😊

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

M.T.
    SS
     Harley D.
     Ötüken
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    Alıntı Coctailozer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben her kullanımdan sonra tazesiyle yapıyorum. Akşam eve geldiğimde yada işte nezaman dönersem elime kaliteli pamuklu bir bez ve lcd ekran temizleme spreyi alıyorum. Sonuç: ne toz ne kir ne böcek çarpması. Herşey tertemiz birde dezenfektan spray almayı düşünüyorum. Her kullanımdan sonra fıslayıp koyalım yerine nekadar hijyenik

D2533 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Aynen katılıyorum günlük yapılmazsa sonra telafi temizliği zor oluyor. Bir de ders oldu mat kask almam, parlak yüzeyde çalışması daha kolay olacaktır.

coni-blaze55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Fırat Karga
    Müzisyen-Öğrenci
     Yok- Yakinda..
     Samsun - İlkadım
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Alıntı ehuya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

mehmet abi yapış yapış olmasının sebebi bantlar olabilir.Ben araba firmasında stajyerim genelde yağlı ve kirli ürünlerin yağını pisini almak için tiner le temizliyoruz.birebir ama aklımda şuda var tiner kasktaki boyayı akıtabilir.istersen tekrar dan boyayabilirsin.abi yanlış anlama fikirlerimi öne koyuyorum yanlışım varsa af ola .ama hijyenik olmak için seni fazlasıyla takip ediyorum hayranım sana

Bahadır Özarar
    Biyomedikal Teknikeri
     Honda-Shadow 750
     İstanbul - Gaziosmanpaşa (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    1,038
    Beğenilmiş
    359
    Kask neredeyse yeni gibi olmuş eline sağlık abi.
    Bir uyarı da benden gelsin:Kaskın normal yüzeyini bilmem ama vizörünü silerken tiner, dezenfektan gibi ürünler kullanmayın.Zamanla vizörün yapısını bozup flu gözükmesine neden olabilir

M.T.
    SS
     Harley D.
     Ötüken
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    4
    Alıntı Bahadır Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kask neredeyse yeni gibi olmuş eline sağlık abi.
    Bir uyarı da benden gelsin:Kaskın normal yüzeyini bilmem ama vizörünü silerken tiner, dezenfektan gibi ürünler kullanmayın.Zamanla vizörün yapısını bozup flu gözükmesine neden olabilir
    Vizörde genelde sulandırılmış IPA (izopropil alkol) kullanıyorum, arabanın camlarında da kullanıyorum, evde camlarda ve aynalarda kullanıyor. IPA güzel temizliyor, camsil ürünlerinde, ıslak gözlük temizleme mendillerinde ve daha bir çok yüzey hazırlama ürünlerinin içinde IPA var. Tavsiye ederim.

Aldora Özkan
    Tercüman,Organizasyon
     Regal raptor spyder 350
     Ankara - Çankaya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6
    Mehmet abicim eline sağlık tertemiz olmuş güle güle kullan. Paylaşımın ve bilgiler için teşekkür ederiz

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)