Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

megisback - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

M. Enes Görgülü
    Grafiker
     Regal Raptor - Daytona 250
     İstanbul - Ataşehir ( Anadolu Yakası )
    Beğenmiş
    20
    Beğenilmiş
    43

ACİL birkaç sorum olacak.

Merhabalar.

Öncelikle foruma yeni katıldım ve gerçekten ilk girdiğim andan itibaren forumda dolaşırken ve konulara göz atarken samimiyet çok hoşuma gitti. Herkes birbirine yardım etme çabasında bu çok güzel birşey, burda olmaktan mutlu oldum.

Konuya gelirsek, ben 22 yaşında yeni bir motorcu arkadaşınızım diyebilirim yani ehliyetimi alıyorum ve motor alacagım. İsteğim hep chopper yönünde oldu çünkü vücut olarak kalıplı biriyim ve chopper'ın beni yansıttıgını düşünüyorum. Bu yüzden araştırma yaparken Regal Raptor ile karşılaştım ama RR hakkında tam bir bilgiye sahip olamadım. Birileri övüyor birileri kötülüyor.
    Bu yüzden RR' a binen ve bilen insanlara sormak istedim.

Almak istediğim model RR Daytona 250 - 6c

Sorularım şunlar ;
    - Çin malı olmasından dolayı genelde 1-2 ay sonra krank yersin, o çıkar, bu çıkar, yolda bırakır, diyenler oluyor ama forumlarda insanlar Çin'in en kaliteli motoru diyorlar, bunda neye inanmalıyım
    - Ben yeni başlıyorum, benim amatörlüğümü kaldırabilecek bir motor mu?
    - Servis konusunda yeterli mi ?
    - Hergün Göztepe - Kadıköy yapacağım yani trafikli 10 km yol yaparsam ileriye dönük beni yolda bırakır mı?
    - Yakıtı koydugumda korkmadan 200 km uzun yol yapabilir miyim ?

Aklıma gelen sorular bunlar. Belki sizlere göre saçma sorular, mantıksız sorular sormuş olabilirim ama çömezim bu yüzden af eyleyin :( Kimse bindiği motoru, sevdiği motoru kötülemez bunu biliyorum, ama samimiyetinize güvenerek bu konuyu paylaştım. Öğrenci bütçesiyle alacağım bir motor olacağı için, 2-3 ay sonra beni üzmesini istemem alacağım motorun..

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Hakan Tekin
    Lojistik
     Daytona
     İstanbul - Esenyurt (Avrupa Yakası )
    Beğenmiş
    366
    Beğenilmiş
    317
    Enes kardeşim öncelikle aramıza hoşgeldin. Daytona çok güzel bir tercih. Yağını suyunu bakımını eksik etmeyip düzgün bakar efendi gibi kullanırsan hiçbir motor kolay beri seni yolda bırakmaz. Regal raptorlar çinliler arasında en iyi olanlarıdır. Parasının hakkını sonuna kadar verir. Zatrn işçiliği malzeme kalitesi de bunun göstergesi bence. Şu ana kadar çok büyük sorunlar yaşayanı görmedim. Kronik bir arızası da yok. Herkesin kendine göre bir düşüncesi vardır elbette ama mototu hiç kullanmadan sahip olmadan atıp tutan kesim mevcut. Bireysel kullanıcıları gayet memnun ve yüksek cc model üretse emin ol çoğu kişi cc yükseltirken tekrardan regal raptor alır

Burak Bilici
    Öğrenci
     Yamaha Dragstar 650
     İzmir/Bornova
    Beğenmiş
    371
    Beğenilmiş
    149
    Öncelikle şimdiden aramıza hoşgeldin. Forum bizim evimiz gibidir, kardeşliğimiz yuvasıdır. Doğru adrestesin. İstanbul teşkilatımızın buluşmalarına katılarak gerekli bilgiyi ve yardımı bulursun ordada.

Çin malı motorsikletler arasında Regal Raptor en kalitesidir. Bende pek çok araştırma yaptım ve bu sonuca vardım. İnsanların ağzı var dili yok. Herşeyi kötülemeye yer arıyorlar, sonuçta para-çokomel eğrisi. Bütçen dahilinde alabileceğin en iyi chopper markası.

Bende şuan Regal Raptor daytona 250 kullanıyorum, ilk motorumdu, hiç tecrübem yoktu. (Hatta ilk kendi motoruma bindim) Ve beni acemiliğime rağmen rahatca taşıdı. Gerekli azmi gösterirsen sende kolayca atlatırsın acemiliği.

Servis konusunda İzmir'de biz kendi ustamıza götürüyoruz. İstanbul için diğer arkadaşlar sana yardımcı olacaktır. Yedek parça olarak pek çok yerde bulabiliyorsun.

Uzun yol motorudur, RaptorRiders Ailemizde uzun yıllardır regal raptor kullanan arkadaşlarımız var, yolda kalan çok nadirdir. Bende 1 seneye yakındır kullanıyorum, hiç sıkıntısı olmadı. Yeter ki bakımını yap, yağını suyunu eksik etme.

Amacım regal raptor markası şöyle iyi böyle iyi diyip yüceltmek değil. Amacım ; motor alma arifesindeki bir kardeşimize doğru bilgileri vermek. Herhangi soracağın başka birşey olursa çekinmeden sorabilirsin.

Dilerim kısa zamanda gönlündeki makinana kavuşursun.

Not: Bir de tanışma başlığı altında kendini tanıtırsan çok seviniriz.Bulamadıysan eğer Link aşağıda
    http://www.raptorriders.com.tr/forum...splay.php?f=27

Aldora Özkan
    Tercüman,Organizasyon
     Regal raptor spyder 350
     Ankara - Çankaya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6
    Enes kardeşim hoşgeldin aramıza. Zaten arkadaşlar gerekli bilgileri vermişler laf kalabalığı yapmanın lüzumu yok diye düşünüyorum. İnşallah en yakın zamanda seni yeni motorunla aramızda göreceğiz. İstanbulda ki buluşmalara ve etkinliklere katılarak ailemizin dostluğumuzun gerçek yüzü görebilirsin.

M. Enes Görgülü
    Grafiker
    Beğenmiş
    20
    Beğenilmiş
    43
    herkese verdiği bilgilerden dolayı cok teşekkür ederim. Kesinlikle RR alacağım. )
    Pekala RR alırken nelere dikkat etmeliyim.?? 2. el alacağım büyük bir ihtimalle. Alırken nelerine baktırmalıyım ve en cok şuna dikkat et diyebileceğiniz neler var ?

Aldora Özkan
    Tercüman,Organizasyon
     Regal raptor spyder 350
     Ankara - Çankaya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    6
    Alıntı megisback Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herkese verdiği bilgilerden dolayı cok teşekkür ederim. Kesinlikle RR alacağım. )
    Pekala RR alırken nelere dikkat etmeliyim.?? 2. el alacağım büyük bir ihtimalle. Alırken nelerine baktırmalıyım ve en cok şuna dikkat et diyebileceğiniz neler var ?
    Km az olsun mümkünse görsel bozuklukları az olsun.almadan önce işini bilen bir ustaya gösterip şanzumanda problem var mı yokmu ona baktır kazası yan yatması var mı ona baktır. Değişecek parçası varsa fiyattan düşersin. Eski model almamaya çalış 2011 üstü modeller balansör lu okur titreşim az olur.imkanın olursa silindir üst kapakları bir açtır derim ekzantirik mili ve zinciri veya subablarin durumuna bakabilirsin. Kolay gelsin aslında çok şey var ama önemli olan motorun yururundeki sıkıntılar olmasın yeter

Hakan Tekin
    Lojistik
     Daytona
    Beğenmiş
    366
    Beğenilmiş
    317
    Aldora'nın dediklerine ek olarak plaka sorgulama yaptır. Alacağın kişinin nasıl kullandığına baktığına dikkat et. Bakım kitapçığını garanti belgesini ve yedek anahtarlarını iste. Açık egzos takılıysa orjinal egzosunu iste yoksa muaynede sıkıntı olabilir. Aklıma gelenler bunlar farklı birşeyler varsa arkadaşlar ekleme yapar zaten

M. Enes Görgülü
    Grafiker
    Beğenmiş
    20
    Beğenilmiş
    43
    Alıntı 2_rock Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Km az olsun mümkünse görsel bozuklukları az olsun.almadan önce işini bilen bir ustaya gösterip şanzumanda problem var mı yokmu ona baktır kazası yan yatması var mı ona baktır. Değişecek parçası varsa fiyattan düşersin. Eski model almamaya çalış 2011 üstü modeller balansör lu okur titreşim az olur.imkanın olursa silindir üst kapakları bir açtır derim ekzantirik mili ve zinciri veya subablarin durumuna bakabilirsin. Kolay gelsin aslında çok şey var ama önemli olan motorun yururundeki sıkıntılar olmasın yeter
    çok teşekkür ederim. peki 0 motor almamı mı önerirsiniz yoksa 2. el mi. 2. elde temizler 9000 e kadar var 0'lar 11.800 falan. arada 3000 kadar oynuyor ?

Hakan Tekin
    Lojistik
     Daytona
    Beğenmiş
    366
    Beğenilmiş
    317
    çok teşekkür ederim. peki 0 motor almamı mı önerirsiniz yoksa 2. el mi. 2. elde temizler 9000 e kadar var 0'lar 11.800 falan. arada 3000 kadar oynuyor ?
    Tamamen tercih ve bütçe meselesi. İmkanlar el veriyorsa ben sıfır almaktan yanayım. Yok bütçe çıkmıyorsa temiz ve uygun bir ikinci el gayet makul

anchorman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Burak Kürkçü
    Fotoğrafçı
     Regal Raptor D250 Spyder
     İstanbul-Gaziosmanpaşa
    Beğenmiş
    8
    Beğenilmiş
    5
    Merhabalar.

Öncelikle foruma yeni katıldım ve gerçekten ilk girdiğim andan itibaren forumda dolaşırken ve konulara göz atarken samimiyet çok hoşuma gitti. Herkes birbirine yardım etme çabasında bu çok güzel birşey, burda olmaktan mutlu oldum.

Konuya gelirsek, ben 22 yaşında yeni bir motorcu arkadaşınızım diyebilirim yani ehliyetimi alıyorum ve motor alacagım. İsteğim hep chopper yönünde oldu çünkü vücut olarak kalıplı biriyim ve chopper'ın beni yansıttıgını düşünüyorum. Bu yüzden araştırma yaparken Regal Raptor ile karşılaştım ama RR hakkında tam bir bilgiye sahip olamadım. Birileri övüyor birileri kötülüyor.
    Bu yüzden RR' a binen ve bilen insanlara sormak istedim.

Almak istediğim model RR Daytona 250 - 6c

Sorularım şunlar ;
    - Çin malı olmasından dolayı genelde 1-2 ay sonra krank yersin, o çıkar, bu çıkar, yolda bırakır, diyenler oluyor ama forumlarda insanlar Çin'in en kaliteli motoru diyorlar, bunda neye inanmalıyım
    - Ben yeni başlıyorum, benim amatörlüğümü kaldırabilecek bir motor mu?
    - Servis konusunda yeterli mi ?
    - Hergün Göztepe - Kadıköy yapacağım yani trafikli 10 km yol yaparsam ileriye dönük beni yolda bırakır mı?
    - Yakıtı koydugumda korkmadan 200 km uzun yol yapabilir miyim ?

Aklıma gelen sorular bunlar. Belki sizlere göre saçma sorular, mantıksız sorular sormuş olabilirim ama çömezim bu yüzden af eyleyin :( Kimse bindiği motoru, sevdiği motoru kötülemez bunu biliyorum, ama samimiyetinize güvenerek bu konuyu paylaştım. Öğrenci bütçesiyle alacağım bir motor olacağı için, 2-3 ay sonra beni üzmesini istemem alacağım motorun..

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
    Merhaba, hoşgeldin.

-Eğer bakmazsan motora evet çok sorun çıkarır ama bakımını düzenli yaparsan emin ol hiç bir sorun çıkarmaz. Milleti boşver sen. Forumlarda sürekli bu markayı kötülediklerini görmüşsündür. Yok bi arkadaşın vardı bozuldu etti vb. İnsanlarda (her konuda olduğu gibi) bizim motorlarımızla ilgili de önyargıları var. Hepsini salla eğer beğendiysen al bin tadını çıkar. Onlar 20 bin verir motor alır, ben 350 lik bir spyder alırım 9000 bine, ama emin ol benim motorum daha çok dikkat çeker. Çünkü daha göz alıcı bir motor. Harley davidson logosu yapıştırsan kimse aaa bak çakma harley bu demez o kadar yani
    -Evet 200 km yaparsın rahatlıkla, servis konusunda da orta kalite diyebilirim. Hiç bir zaman mondialin scooteri kadar parça bulamayız sonuçta
    -Eğer hiç motora binmediysen bir hafta bir scooter ödünç al, alış motosikletlere bence. Ben direk bu tarz motorlarla başlamıştım. Biraz zor oldu ama 3 günde alıştım.
    www.evafotofilm.com Düğün Fotoğrafçısı

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)