Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 43 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Kino - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İ.Ergun KANCAAL
    Jeoloji Mühendisliği
     2006 250e
     Mersin
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı okan Nickli Üyeden Alıntı
    her bir silindirin patlatmasını duyabiliyosun ayrıca....bağlantı varken o sesi o kadar net alamıyorsun....
    dimi Okanım

hatta ozzy egsozlardan 2 susturucu da cıkarırsan var ya offf offfff tor tor TOR TOR dimi Okanım anlatsana ahllaşkına.

nasıl ama

Pardon ilkerin actığı topik burada resimlerde var bakınız lütfen ozzy dostuma yardımcı olayım bari birazcık

http://www.regalraptor.net/forum/viewtopic.php?t=761

okan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

okan verim
    Tekstil
     caponord
     Samsun
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    kino baba ne anlatiim.. benim eksozlar şu anda yenilendi...sessiz çalışiyo valla.. hiçte hoşuma gitmiyo.. kurum bağlasın diye bekliyom...yeniden açtıracam...
    heee.. şimdi niye deiştin diye soracan baba.. anlatiimm hemen..
    katalizör kısmı içinden kurtulmuş müthiş gıcık bi sesi vardı...mecbur kaldım yenilerini aldım..
    OKAN VERİM -1973 -SAMSUN

APRİLİA CAPONORD ETV 1000
    APRİLİA PEGASO 650 ie
    SUZUKİ AN 125

İ.Ergun KANCAAL
    Jeoloji Mühendisliği
     2006 250e
     Mersin
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    anladım bennnn hani sana bir telefon gelmişti egsoz işi tamamdır diyee haaaaa O iş oldu demekki vay bee

helal birde raptoru satacam diyordun :( :(

okan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

okan verim
    Tekstil
     caponord
     Samsun
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    şşşşşşş.. baba çaktırma....
    OKAN VERİM -1973 -SAMSUN

APRİLİA CAPONORD ETV 1000
    APRİLİA PEGASO 650 ie
    SUZUKİ AN 125

Alıntı Kino Nickli Üyeden Alıntı

dimi Okanım

hatta ozzy egsozlardan 2 susturucu da cıkarırsan var ya offf offfff tor tor TOR TOR dimi Okanım anlatsana ahllaşkına.

nasıl ama

Pardon ilkerin actığı topik burada resimlerde var bakınız lütfen ozzy dostuma yardımcı olayım bari birazcık

http://www.regalraptor.net/forum/viewtopic.php?t=761

Kino baba ben zaten ilkerin topiğinden feyz aldımda giriştim yoksa hayatta aklıma gelmezdi benim böyle bir şey.Zaten ilker araştırmasa sanırım başkasının da araştırıp yapıcağını sanmıyorum.

Jedaykin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mehmet Kaya
    Bilgisayar Mühendisliği
     DD250E-9
     İzmir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    dün servise sordum bu aradaki parçanın kesilmesi olayını. zırıltıya onun neden olmadığını, egsoz içinde ayrı bir boru olduğunu ve zırıltıyı onun yaptığını söyledi. aradaki o bağlantı motorun daha rahat çalışmasını sağlıyor dedi.

İ.Ergun KANCAAL
    Jeoloji Mühendisliği
     2006 250e
     Mersin
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    jedaykin boşver dostum servisin dediğini
    egsozcular çözemedi bu bağlantının sebebini neden yapmışlar diye bu bağlantıyı bak juniur mehmet dostumuz ne diyor

Alıntı MotoJunior Nickli Üyeden Alıntı
    arkadaşlar bu eksoz arasındaki bağlantı cıkışlardaki dengelemeyi sağlamak için yapılmuştır. dolayısıyle kompresore bindiğinde patlatmayı önlüyor. fakat kesildiği zaman karbüratör ayarları yniden yapılması gerekir ve kesilen yerin iyice kapatılması lazım. kesilmesinde bi mahsur yok. zaten bazı partide bu bağlantı yok.
    bak başka görüşmelerden alıntı vereyim

Alıntı okan Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı Tayfun Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı ilkerkoparal Nickli Üyeden Alıntı
    İSMAİLİM CİDDEN ÇOK BASİT BİR İŞLEM. ELBETTE YARDIM EDERİM. HELE SEN CTESİ SESİNİ BİR DUY MAKİNANIN ONDAN SONRA BAK NASIL KOŞTURUYORSUN EN YAKIN EKSOZCUYA. BU ARADA 15 YILLIK EKSOZ USTASI BİLE BU ARA BORUNUN MANTIĞINI ANLAYAMADI

O boru orda varsa bir hikmeti vardır bence, benim düşüncem, egzostlardan birinin çıkışı kurum nedeniyle tıkanırsa tıkanmış olan ekzosttaki hava bu boru yardımıyla diğer egzosttan dışarı atılır, bu sayede yanmaktan kurtulursunuz ve motorunuza gelecek büyük zararlardan, yanlışmı düşünüyorum yoksa :!:
    okanın da silindirlerden birinin arızası ortaya cıktı bu durumda yani o arada ki boru bir yerde silindir hatalarını da örtbas ediyor gibi.
    tabii son kararlar motor sahiplerinin oluyor genelde

yok olm yok .. bi işe yaramıyo valla..motorun hatasını gizlemek için koymuşlar sanki ...

bi defa birsürü motoru inceledim hiç birinde yok bu dalga.. ne hikmetse koymuşlar bizim motorların bazılarına... :?
    vala ben söktürdüm ..iyimi oldu kötümü oldu bilemem.. ama hemen motorun hatası çıktı ortaya.. silindirin birinin karışımı bozuktu.. gözle bile görülebilecek derecede hemde....motorda son zamanlarda bi yumulma vardı demekki bu sebeptenmiş.. bizim buralarda senkron menkron ayarından anlayan yok...hatta yılların motor ustaları boş boş bakıyolar senkron kelimesini sööleyince...en sonunda kendim ele alacam zaten deneye yanıla doorusunu bulurus heralde...
    aslında bu gibi ince hataları da örtbas ediyor o baglantı ama son karar tabii yine de motor sahibinindir

Mehmet Aksu
    Muhasebe ve Finansman
     Regal Raptor DD250E
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Şimdi sonuç olarak eksoz ara bağlantısı ;
    1- Gazı devrettiği için mi yani gaz mı vibrasyon yaptırıyor
    2- İki eksozu birbirine bağladığı için mi vibrasyon yaptırıyor.
    Net cevap istiyorum.

Alıntı Aksu Nickli Üyeden Alıntı
    Şimdi sonuç olarak eksoz ara bağlantısı ;
    1- Gazı devrettiği için mi yani gaz mı vibrasyon yaptırıyor
    2- İki eksozu birbirine bağladığı için mi vibrasyon yaptırıyor.
    Net cevap istiyorum.
    Aksu abi şimdi şöyle de bir durum var.Bizim egsozları zaten herkes biliyor iki vida allaha emanet tutuyor.Egsozlardan birisinin vidası gevşeyince haliylen yolda giderken titriyor ve zırıldıyor.Aradaki boru sayesinde diğer egzos da titremeye zırlamaya başlıyor.Yani o borunun bence birde böyle bir fonksiyonu var.

Mehmet Aksu
    Muhasebe ve Finansman
     Regal Raptor DD250E
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    o zaman eksozdaki gaz dolaşımının vibrasyona etkisi yok ama bağlantının metal olarak etkisi var diyorsun. Yani ortadan o boruyu mesela 8-10 cm. kessek ve araya yanmaz hortumla bağlantı atıp kelepçelesek o zaman ne olacak eksozun biri sallandığında diğerine etki etmeyecek ama aradaki gaz akışı devam edecek. Sizce böyle birşey olabilirmi.

Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)