Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Anıl Atilla
    mühendis
     Regal Raptor Daytona 350
     Sakarya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    7

e9b Far hakkında yardım

Evet bildiğiniz üzere yaklaşık 3 hafta önce ilk motorumu almıştım. Şimdi aldığımda e9b ye sis farı ile birlikte xenon far uygulanmıştı. Ama xenon fardan memnun değilim standart farına dönmek istiyorum. Bu yuvaya standart far taktırabiliyor muyum? Yoksa Demirtaştan böyle birşey alıp mı taktıracağım?
    https://www.sahibinden.com/ilan/yede...59228237/detay

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,570
    Beğenilmiş
    5,792
    Merhaba Anıl zenon için farın ampül yuvasında bir değişiklik yoksa zenon'u söker normal ampülü takarsın çalışır ama ampül yuvası değişmişse yeni bir far veya camını (ampül yuvası ile bütün) alır takarsın olur ama
    Orjinal ampüller mum gibi yolu hiç gösteremez takdığına pişman olursun
    Bizim makinalara maksimum 35 Watt ampül takılabilir fazlası aküyü yer
    Zenon'un ışık renginden rahatsızsan farklı renk bir zenon ampül al tak daha iyi kolay gelsin

Atıl Tuncer
    Mali Müşavir
     Kawasaki VN 900
     İstanbul - Büyükçekmece (avrupa yakası)
    Beğenmiş
    2,298
    Beğenilmiş
    1,086
    merhaba. orjinal farın ışığından bende memnun değilim. festival dönüşü akşam yer yer kontrol ettim acaba yanıyor mu diye. hiç aydınlatmıyor. zenon istiyorum ama o parlak beyaz ışık çok rahatsız ediyor beni.
    Celil başkanım farklı bir renk zenon demişsin. acaba yine sarı ışık zenon varmı?

Anıl Atilla
    mühendis
     Regal Raptor Daytona 350
     Sakarya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    7
    Benim beyaz zenonda yaşadığım sıkıntı şu;
    Çok fazla kesiliyor. Arka sinyallerime resmen elektrik gitmiyor, sinyallerim belli olmuyor. Bu sebeple zenon farı çıkartmak istiyorumi bunun çözümü varsa çıkarmam zaten, aydınlatması çok iyi çok memnunum.

Coctailozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

oktay özer özdemir
    Turizm resepsiyon şefi
     Regal Raptor DD 250E 9
     fethiye
    Beğenmiş
    70
    Beğenilmiş
    50
    Alıntı anilatilla Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim beyaz zenonda yaşadığım sıkıntı şu;
    Çok fazla kesiliyor. Arka sinyallerime resmen elektrik gitmiyor, sinyallerim belli olmuyor. Bu sebeple zenon farı çıkartmak istiyorumi bunun çözümü varsa çıkarmam zaten, aydınlatması çok iyi çok memnunum.
    Xenon kesiliyor derken elektriğimi kesiyor yoksa ampul mu kesiyor. Arkadaşlar abiler kardeşler dd 9 ve muhtemelen dd 9b lerede uyacak far çözümü: eski far tasını komple söküyorsunız yerine Renault toros far tası takıyorsunuz. Far tam oturuyor ama ayar yapıp yapıştırmanız gerekiyor. Sonuç: ışığı dağıtmadan daa toplu veriyor. Orjinal farından %100 farklılık gösteriyor.

Xperia C3 cihazımdan gönderildi.

Anıl Atilla
    mühendis
     Regal Raptor Daytona 350
     Sakarya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    7
    Şimdi bu akşam yaşadıklarımı anlatayım açıklayıcı olsun. Marşa bastım motoru çalıştırdım. Xenon farı açtım gaza bastım ilk viteste yavaş giderken bir yandı bir söndü. Ama iki üç atmaya başlayıp hızım arttıkça normal yandı. Işıklarda durdu bir söndü bir yandı neyse umursamadım devam ettim. Evle dükkan arası yaklaşık 20 km. Eve yaklaşmaya başladım. Önce bir sağ ön sinyalim yanmaya başladı. Allah allah dedim devam. Sonra bir baktım kendi kendine sinyal vermeye başladı sağa. Bende yolda giderken farı kapatıp açtım kapadığımda düzeldi. Açınca yine sinyal veriyor. Ve yine evin önüne geldim garaja girmek icin durdugumda, xenon ve sinyal bir sönüyor 2-3 saniye sonra yanıyor. Neyse kapadım girdim garaja evden yaźıyorum simdi. Ama bir not belirteyim sağ arka sinyalimin ampülü patlak olmakla beraber, üst turuncu kapağı ve far yuvası kirildi. Kapak kayboldu yuvada kirildigi icin yeni far siparis ettim. Gelince değistirecegim. Ama tabi kapagi olmadigi icin, arka kablolara vs su kaçabilir. Bugunde motoru yıkamıştım. (Sinyal kendi kendine yanma sorununu sadece bugun yapti, ama xenon yanip sonmeyi hep yapiyordu). Ya akümde sorun var diye dusunuyorum, yada xenon tum aküyü emiyor diye düşünüyorum. Bilmiyorum ama bilgisi olan varsa sevinirim valla.

Coctailozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

oktay özer özdemir
    Turizm resepsiyon şefi
     Regal Raptor DD 250E 9
     fethiye
    Beğenmiş
    70
    Beğenilmiş
    50
    Xenon aküye çok yük bindirmez dostum. Öncelikle akünü şarja bağlat. Ölümü değilmi belli olur. Sonra motorun şarj yapıyomu ölçtür. Motor şarj yapıyorsa 13.5 civarında şarj yapıyorsa iyidir. Sonra sıra geldi tekrar aküye. Eğer sabah marş yaparken yavaş çeviriyorsa hemn almıyorsa akün bozuktur. Sıra geldi sinyallere. Sinyallerinde sadece sinyalmi var parkmı bilmiyorum ama ihtimaller şu kırık olan tarafta kablolar farlar açıkken park ucu sinyale değdiği için önlerdeki sinyalinide yakar. Flaşörün arızalı olabilir ama düğme bozuk olmadığı sürece kendi kendinede yanmaz sinyal. Önce akü işini hallet yeni sinyallerin gelene kadar da kabloların ucunu kes ayrı ayrı bantla dostum. Sonuçu bildirirsin umarım işine yarar

Xperia C3 cihazımdan gönderildi.

Anıl Atilla
    mühendis
     Regal Raptor Daytona 350
     Sakarya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    7
    Yarın bu konuyla ilgilenecegim ama sabahları marş alma sorunu yok tek seferde gaz vermeden alıyor.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)