abilerim ablalarım bundan 3 saat önce ümraniyeden akrabamı evine bırakmak için yola çıktım giderken çok iyi gittik
20 dakkada ayazağaya vardık... geri dönerken köprüye gişelere yaklaşırken birden motor sarsıldı ve tekere bişi olduğunu farkettim motorun dengesi bozuldu zor toparladım kenara çektim bayağı bi inceledim bişi göremedim
tekrar çalıştırdım ve gişelere doğru yaklaştım ama giderken motor 8 çiziyordu gişeye geldim paramı verdim kalkış yaparken motordan bişiyler fırladı :mrgreen: daha doğrusu arka tekerden bişiler fırladı gişenin önünde kaldım motora gaz veriyorum gitmiyo ite ite 2 gişenin ortasına bariyerlerin önüne çektim. yürüyerek gişeye geldim 4 parça plastik ve birde silindir gibi bir demir buldum topladım hepsini motorun yanına geldim motora bir baktım saplamanın yarısı dışarı çıkmış zincir falan hepsi çıkmış kendim yapamiycağımı anladım benim ustam cemal ustayo aradım sağolsun geldi sigarasını yaktı girişti motora... kaskımı motorun altına koyduk kriko görevi yapsın diye
ümraniyeden 5 liraya aldığım ayarlı anahtar olmasaydı bitmiştim... o ayarlı anahtarla tekeri takozları falan herşeyi taktı motorun orta bi yerinden saplamaya uyacak bi cıvata çıkarıp taktı sağ salim evime döndüm benden bi ton dua aldı allah razı olsun cemal ustadan beni ordan kurtardı... ama tekerin çıkmasının sebebi gazi motor diye düşünüyorum en son gazi motora o ringli zincir taktırdım ve balatamı değiştirttim heralde iyi sıkamadılar tekeri..... :? düşündüğüm... ya ben son hız giderken o teker çıksaydı........