Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 5 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci ... 345
Toplam 42 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 42 arasi kadar sonuc gösteriliyor

MEHMETONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

MONUR
    gizli
     RR250D/2007
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı argon Nickli Üyeden Alıntı
    sevgili yeaks arkadaşım öncelikle çok geçmiş olsun.
    senin zinciri değiştirdikten birkaçgün sonra radyatöründen su kaçıyor diye bana geldiğinde neden bu olayı bana anlatmadın? Benim başıma böyle birşey gelse aynı ustaya değil motorumu elletmek, başına ekşirdim. zincirinden gelen sesin zincir altı takozunun eskidiği için geldiğini, bir daha gelişinde birşeyler ayarlıyacağımı söylediğimi hatırlıyorum. zincir sesinden ötürü bir işgüzar motorunu ellemiş olmasın? Birde bu tekerlek somunları saclıdır. yani anahtarla açılmadan kolay kolay gevşemez. ayrıca lastik dönüş yönü somun dişi yönünün tersine döner. Kimse motorunu ellemedi ise ve sorumlunun ben olduğuma inanıyorsan bu sebepten yaptığın tüm masrafları sana ödemeye hazırım. Tekrar misafirim olursan makinana detaylı temizlikte yaptırırım istemezsen bakım ve tamirle ilgili hiçbirşey yapmam. Yok ben emin değilim diyorsan bu konuşmalar bence yanlış. çünki ben o civatayı yeteri kadar sıktığımdan eminim çünki o işlemi bizzat ben yaptım. ama atladığım bir nokta varsa hakkını hela et.

sizlere en büyük tavsiyem bir işlem yaptıracağınız zaman çalışanın yanında sürekli saate bakıp ne zaman biter usta demeyin. yapılan işlemi bizzat takip edin. aceleye getirmeyin.

Ayrıca:

sayın mehmetonur.
    Anlatmak istediğinin ne olduğunu çok merak ettim. Seni bir motor alırken gördüm Aksesuarlarda kesene en uygun olanlardan gösterip iskontoda yaptım. motordada yeterli iskonto yaptım. buraya kadar bir sorun yok sanırım.benim işyerime geldiğinde hiçbir konuda bilgin yoktu başkasının eline düşsen seni çok kötü kazıklardı ben bunuda yapmadım. buradada sorun yok. ha kornan bozulmuştu garantiden değiştirmedim. sorun buysa ithalatçı bunu karşılamıyor istersen onuda cebimden ben karşılarım. bana bir anlatırmısın anlatacakların neydi?

Tüm site üyelerine saygılarımla,
    Gazi Motor Ertuğrul Murat Kazmanlı
    Ertuğrul Bey (Ertugrul Abi)

''seni motor alırken gördüm demişsin tabi ki motoru karşılıklı iyi niyet göstererek senden aldım.
    Öncelikle senin dediğin gibi motor hakkında bir bilgim yoktu ve kazıklamak isteyen hem aksesuarda hem de motor konusunda beni rahatlıkla kazıklayabilirdi. BEN BUNU SİLİNMİŞ OLAN MESAJLARIMDA AYNEN BÖYLE HERKESE SÖYLEDİM.
    KİŞİSEL MESAJLARDA DA Gazi motor hakkında yorum isteyenlere yazdım. Umarım silinmeden önce okumuşsundur.

Hatta sizinle ilgili gelen olumsuz yorumlara rağmen ben sizden memnun olduğumu güleryüzün bile yettiğinden bahsettim. Ankette oyumu da olumlu yönde kullandım.

Korna mevzusunda da paranın önemli olmadığını herkesten çok biliyorsundur. Ben bu forumdaki tecrübeli arkadaşlardan servis insiyatifi hakkında yorum istedim. Hatta garanti kapsamında hangi parça var neler var neler yok diye mesajlarım da var. Bana da hak veren çok birey oldu.

Bu forumda sizi yerden yere vuracak;iş akışınızı etkileyecek kötü bir yorum yapmadım.

Kafamda bazı sorular vardı. Öncelikle:

500 km bakımda; zinciri yağlarken 1 şişe zincir yağı ve 1 şişe yağ temizleme spreyi alma zorunluluğu her serviste var mıydı? Ve her servise gelişimde ben bunları size getirip kendi zincirimi buradan mı yağlatacaktım? Senin ustan böyle olması gerektiğini herkese böyle yapıldığını söyledi. Aksi takdirde zincirimi yağlamayacaktı.(Senin bilgin dahilinde mi bilmiyorum o gün yoğundun pek ilgilenemedin).

Ayrıca usta sol kapağın civatasını takmayı unutmuş eve dönerken sol kapağı yoldan topladım.
    Ertesi gün motorun altından sol taraftan fazlasıyla yağ kaçağı vardı vidalar gevşekti ben sıktım.
    Motorumda sol tarafta bir gürültü ve çiğ benzin atma vardı sen biliyorsun farketmiştin ve dedin ki '' 1000 km de subap ayarı gerekli yaparız''

Ertesi gün motorun vidalarını sıkarken siyah bir hortumun gevşek ve boşta olduğunu fark ettim. Önemsemedim .Sol silindirden arkaya giden devirdaym ya da kompresyon ile ilgili birşeymiş pek bilmiyorum. Ama motoru tek silindire düşürmüş. SENİ SUÇLAMIYORUM YANLIŞ ANLAMA.

Bunları da burada ilk kez yazıyorum.
    Kafamda 1 soru işareti daha var onu da özel mesajdan atacağım.
    34 UY 5765

MEHMETONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

MONUR
    gizli
     RR250D/2007
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Ertuğrul Abi anlatacaklarımı çok merak etmiyormuşsun demek ki 1 hafta oldu. özel mesajıma da cevap gelmedi?
    34 UY 5765

Sayfa 5 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci ... 345

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)