Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 32 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

yeaks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yunus Emre Aytaç
    Öğrenci
     VT 750 C4
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

(Yeaks) Motosikletimle ilgili problemler Yardım Lütfen.

abilerim benim birkaç sorunum var onları paylaşmak istiyorum belki çözüm buluruz diye

1.si zincirden sesler geliyor bi yere vuruyo ama bunu hızlı giderken falan yapmıyo rolantide giderken yokuş aşşağı kompresörde inerken vuruyo biyerlere ses yapıyo beni sinir ediyo...

2.si radyatörüm delinmiş su kaçırıyo sanayiye götürdüm lehim yaptılar falan su kaçırmamaya başladı ama dün tekrar aynı yerden su gelmeye başladı galiba lehim tutmuyo yeni bi radyatörün fiyatı nedir ??? ve bu fanlar neden bende açılmıyor ???

3. sü bu on taraftan km saatinin olduğu yerden belli bi devirde zırıldama geliyo onuda çözemedim :(:(:(

4.sü bilinen bişiy olduğu için pek önemsemiyorum egsozlar acayip zırıldıyo onları değiştiricem zaten
    bana yardım edebilcek biri varmı ?
    Yunus Emre

carvalho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Selçuk Tanrıverdi
    At Hırsızı
     BMW GS 1200 ADV
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    8
    Yeaks, sorunları keşfettiğine göre servise götürmen tek çözüm ...
    HAni bunu ben de düşünebilirim tabii ki diyorsundur ama emin ol tek çözüm bu.

Zincir sesi benden de geliyordu, düşük devirlerde çat çaaat diye sesler geliyordu. Zincir bol olduğunda ortaya çıkan ses bu. 30 sn süren zincir ayarıyla (servis yaptı) ses soluk kesildi. Kolay iş...

Fanların açılmadığından emin misin?

Radyatör uzmanı Okan'dır. Bence ondan cevap bekle...

Kolay gelsin...
    yol yapalım yol

Birkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Makina Mühendisi
     Regal Raptor 250 E9B
     Istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Re: (Yeaks) Motosikletimle ilgili problemler Yardım Lütfen.

Alıntı yeaks Nickli Üyeden Alıntı
    abilerim benim birkaç sorunum var onları paylaşmak istiyorum belki çözüm buluruz diye

1.si zincirden sesler geliyor bi yere vuruyo ama bunu hızlı giderken falan yapmıyo rolantide giderken yokuş aşşağı kompresörde inerken vuruyo biyerlere ses yapıyo beni sinir ediyo...

2.si radyatörüm delinmiş su kaçırıyo sanayiye götürdüm lehim yaptılar falan su kaçırmamaya başladı ama dün tekrar aynı yerden su gelmeye başladı galiba lehim tutmuyo yeni bi radyatörün fiyatı nedir ??? ve bu fanlar neden bende açılmıyor ???

3. sü bu on taraftan km saatinin olduğu yerden belli bi devirde zırıldama geliyo onuda çözemedim :(:(:(

4.sü bilinen bişiy olduğu için pek önemsemiyorum egsozlar acayip zırıldıyo onları değiştiricem zaten
    1. zincir bol olduğu için rolantide aşağı daha fazla sarkar. bi sebep bu olabilir. 2.si motoru şasiye bağlayan civata yerinden çıkmış olup zincire değiyo olabilir. Bu ciddi bi sorundur motorda titreşim olur ve sanki egsozlar dağılmış gibi ses verir. Bu civataların yeri karburatörün altındadır. Birini debriyaj telinin hemen yanında diğeri ise daha aşağıdadır bunu görebilmek için eğilip bak

2. Radyatörü lehim demişsin. Sağlam bi oksijen kaynağı yaprırısan ki sanırım bundan bahsediyosun sorunu çözer bence

3. km saatinin ve farın civatalarını bi sık belki düzelir

4. şimdi gerçekten egsozların dağılmış olabilir yada 1. maddede anlattığım durumda olabilir. Sen civatalar yerinde ise bile bunları motor soğukken bi sık. Yanlız uğraştırıyor. alttakini sıkman için zincir tarafındaki krom kaplı kapağı sökmen gerekiyo

Sorunlarını çözdükten sonra bi açıklama getirirsen bizede faydalı olur.

Yunus Emre Aytaç
    Öğrenci
     VT 750 C4
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    sağolun abilerim okan abim senden de radyatöre bi çözüm bekliyorum.....
    Yunus Emre

Re: (Yeaks) Motosikletimle ilgili problemler Yardım Lütfen.

1- Bilmiyorum
    2-Dıştan kaynak değilde içten kaynak görevi gören tozlar var.Onlardan kullanırsan çok daha iyi sonuç veriyor.Ama yinede değiştirmek istersen el yapımı bizimkilerden daha iyi ve bire bir uyan radyasörleri 100-150 YTL'ye yapıyorlar.
    3-Km saatinin yanındaki km kolu gevşemiş olabilir ama yinede bütün vidalarını teker teker sık.Üst camın yerine oturduğundan emin ol.
    4-Ekzosuda ne yapıcağın zaten belli.

MEHMETONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

MONUR
    gizli
     RR250D/2007
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Zırıltı için ön frenin ve debriyaj telinin somunları da gevşemiş;ve hatta tel boyunca aşağıya kaymış olabilir bana olmuştu bulana kadar canım çıktı.
    34 UY 5765

okan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

okan verim
    Tekstil
     caponord
     Samsun
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    sağolun abilerim okan abim senden de radyatöre bi çözüm bekliyorum.....
    radyatörünü çöpe at .. git yenisini al.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

şaka yavv..
    :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

önce bi radyatör ustasına git... deki bu radyatör zırt pırt deliniyo.. bunun esneme yapmaması için bi formül varmı de.. eğer yok derse beni ara.... ben izah ediim ona...ben yaptırdım o işi, şimdi uuuraşıyom yinede delinmiyo...

ahan şimdi ustayı aradım yazımı bitirmeden .. dediki...kelepçeleme yapsın dedi... 2 veya 3 yerinden.. şöyle düşün hani plastik kelepçeler varya.. işte onlar gibi metal şerit şeklinde radyatörü birkaç yerinden sıkacak...
    radyatörlerimizin patlama sebebi de basınç halinde genleşerek şişmesi ve o şişme esnasında peteklerin aralarındaki lehimlerin çatlamasıdır...

5 lira yatır hesabıma.. kontör parası.. hade kolay gessin... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
    OKAN VERİM -1973 -SAMSUN

APRİLİA CAPONORD ETV 1000
    APRİLİA PEGASO 650 ie
    SUZUKİ AN 125

Yunus Emre Aytaç
    Öğrenci
     VT 750 C4
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    sağolun abilerim şu sınavlarım bitsin uygulamaya geçicem hepsini :mrgreen:
    Yunus Emre

Yunus Emre Aytaç
    Öğrenci
     VT 750 C4
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    bir sorunum daha var bugün motorum hararet yaptı ama ne gösterge ışığı yandı ne fanlar çalıştı sorun ne :?
    Yunus Emre

bir sorunum daha var bugün motorum hararet yaptı ama ne gösterge ışığı yandı ne fanlar çalıştı sorun ne :?
    Müşür bozulmuş olabilir mi?

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)