Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Tolga Öncel
    Heavy vehicle repair master
     FALCON FREEDOM 250
     Eskişehir Odunpazarı
    Beğenmiş
    306
    Beğenilmiş
    368

Question Can pazarı ...

Son bir hafta içerisinde trafikte başımdan geçen olayları kısaca anlatmak istedim (uykum kaçtı da diyebiliriz )

Akşam iş çıkıs saatleri 17:00 - 18:30 arası trafik akıl almaz birşekilde yoğun oluyor ve eskişehir nüfusuna göre fazla araba oldugunu düşünüyorum herneyse durağan trafikte bir motorcu kardeşimiz çaprazımda bir araç önunde sıkışmış vaziyette bekliyor arkasındaki insanımsı iyice sıkıştırıyor arkasında araç olmadığı halde bu nedir yani amaç nedir anlamıyorum

Çevre yolunda orta şeritte 50-60 km hızla seyir halinde geze geze ilerliyorum yaklasık 150 mt önümde genç bir arkadaşımız artçısı ile birlikte gidiyor bir keko yanımdan hızlıca gecıp seyir halındeki motosikletli kardesımızin yanında yavaşladı ve kapışmak mı istiyor anlamadım trafik terörü yaşatmaya mı çalışıyor ne hürmetse bir hızlanıp yavaşlıyor motosiklet kullanan kardesımız ne kadar şerit değiştirse yavaşlayıp hızlansada yanında çeşit çeşit haraketler yapıyor en sonunda sağ şeritten kapatıp şahin ci kekonun önünde yavaşlayarak motorcu kardesımıze nefes aldırayım dedim bu sefer bana sardı bunların yapmak istedikleri nedir.

Bu trafik canavarlarının plakalarını polise ihbar etsekte bir işe yaramıyor bir gün elimde video bulunan makas yediğim aracı polise ihbar ettim takip ediyorum 1 saat gezdım herıfın peşinde ne bir çevirme oldu ne bir polis gördüm bu durumda ben kendimi şanslı sayıyorum ki benim yerimde bir motorcu kardeşimiz olsaydı hayati kayıplara yol açılabilirdi bu duyarsızlıgın önüne nasıl geçebiliriz bir şey yapmak gerekiyor illaki bu Türkiye 'de önlem alınması için birilerinin ölmesi mi gerekiyor kendimden utanır hale geldim ...

1
    1
     1
     1
    Beğenmiş
    264
    Beğenilmiş
    200
    Malesef trafik böyle maganda ile daha karşılaşmadım ama herhalde büyük konuşmayım ya onun benim cenazeme yada görüş saatlerime gelirsiniz artık :D şaka bi yana cek sağa bekle abi gitsinler uğraşmaya değmez ben araba'dayken gelip gaz veren şahinlere cekiyorum emniyete hemen bekliyorum arabası gibi kuş beyinli hayattan ümidi kesmiş insanlar ile trafiği dala vereye veremem

penguennoktanet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kerem
    Bilgisayar Mühendisi
     Spyder
     Samsun
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    7
    Alıntı Ryder Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Son bir hafta içerisinde trafikte başımdan geçen olayları kısaca anlatmak istedim (uykum kaçtı da diyebiliriz )

Akşam iş çıkıs saatleri 17:00 - 18:30 arası trafik akıl almaz birşekilde yoğun oluyor ve eskişehir nüfusuna göre fazla araba oldugunu düşünüyorum herneyse durağan trafikte bir motorcu kardeşimiz çaprazımda bir araç önunde sıkışmış vaziyette bekliyor arkasındaki insanımsı iyice sıkıştırıyor arkasında araç olmadığı halde bu nedir yani amaç nedir anlamıyorum

Çevre yolunda orta şeritte 50-60 km hızla seyir halinde geze geze ilerliyorum yaklasık 150 mt önümde genç bir arkadaşımız artçısı ile birlikte gidiyor bir keko yanımdan hızlıca gecıp seyir halındeki motosikletli kardesımızin yanında yavaşladı ve kapışmak mı istiyor anlamadım trafik terörü yaşatmaya mı çalışıyor ne hürmetse bir hızlanıp yavaşlıyor motosiklet kullanan kardesımız ne kadar şerit değiştirse yavaşlayıp hızlansada yanında çeşit çeşit haraketler yapıyor en sonunda sağ şeritten kapatıp şahin ci kekonun önünde yavaşlayarak motorcu kardesımıze nefes aldırayım dedim bu sefer bana sardı bunların yapmak istedikleri nedir.

Bu trafik canavarlarının plakalarını polise ihbar etsekte bir işe yaramıyor bir gün elimde video bulunan makas yediğim aracı polise ihbar ettim takip ediyorum 1 saat gezdım herıfın peşinde ne bir çevirme oldu ne bir polis gördüm bu durumda ben kendimi şanslı sayıyorum ki benim yerimde bir motorcu kardeşimiz olsaydı hayati kayıplara yol açılabilirdi bu duyarsızlıgın önüne nasıl geçebiliriz bir şey yapmak gerekiyor illaki bu Türkiye 'de önlem alınması için birilerinin ölmesi mi gerekiyor kendimden utanır hale geldim ...
    Türkiye'de öküz çok....

Bu tür örnekleri saymaya kalksam burada sayfalar dolusu tutardı. Ama bir tanesini yazmadan duramayacağım.

Samsun->Ordu arası rutin yollarımdan birini yapıyorum. 110-120 arası bir hızda ilerlerken önümdeki kamyonu sollamak önce aynadan, sonra ölü alan için omuz üstünden sol tarafı kolaçan ettikten sonra için sol şeride çıktım ve sollamaya başladım. Sollama esnasında arkama çok yüksek hızla bir BMW geldi ve selektör/kornaya başladı. Bu arada rampa tırmanmakta olduğumuz için kamyon egsozundan koyu siyah duman atmaya başladı. Bende görüş alanım açılsın ve rahat nefes alayım diye iyice sola doğru yanaştım. Sol tarafa yanaşmam ile oluşan boşluğa BMW (320i) daldı ve dirseğim ile aracın aynası arasında 1 karıştan (bence 5-10 cm bile olabilir) az mesafe kalarak geçti. "Hayatının bir film şeridi gibi gözünün önünden geçmesi" deyimini arabanın yarattığı türbilans ile boğuşurken bizzat yaşadım. Nasıl kurtuldum tam emin değilim.

Ama hemen peşinden gaz açtım ileriki yerleşim yerinin ışıklarında yakalarım umudu ile. Yakaladım da. Allahtan kavşakta polis vardı. Hemen polisin yanına durup aracı durdurmalarını rica ettim. Ne oldu vs sormalarına müsade etmeden "siz onları durdurun, ben sonra durumu açıklayacağım" dedim. Sonrada durumu anlatıp, şikayetçi olacağımı söyledim. Adamlardaki savunma evlere şenlik, "biz korna çalınca sen sola çektin, bize yol verdin sandık". Adamlar başta hatalarını kabul etmeselerde, şikayetçiyim deyince yumuşadılar ve poliste olayı tatlıya bağlamak adına adama "tehlikeli araç kullanmaktan" ceza yazdı. Allah'tan memur arkadaşların büyük çoğunluğu motor sürücülerine saygı duyuyor.

Fakat elim ayağım titrediği için yola devam edemedim. Memur arkadaşlar sağolsunlar halimi görünce su vs getirdiler. Sonrada sohbet esnasında 155'in çevrim içi ihbar sistemi olduğundan, bu sisteme yapılan her bildirimin kayıt altında olduğundan bahsettiler. Trafikte bir sıkıntı yaşadığımda plaka, yer, zaman yazarak bu adresden bildirebileceğimi, arzu edersem peşinden de bilgi-edinme ile şikayetimin sonucunu öğrenebileceğimi söylediler.

Sizde trafik magandalarına bu yöntemi kullanınız. Ben yapıyorum. Ama en büyük önlem, onlara hiç bulaşmamak.

https://www.egm.gov.tr/Sayfalar/Ihbar.aspx
    Yrd. Doç. Dr. Kerem Erzurumlu
    RR Sypder 250 (DD250e-10)
    http://www.penguen.net

Murat Ceyhun
    Tekstil
     Regal raptor daytona
     İstanbul-Beylikdüzü (Avrupa yakası)
    Beğenmiş
    112
    Beğenilmiş
    119
    Merhaba
    maalesef duyarsız ve bencil insanlarla yaşıyoruz üzerine birde uygulanmayan ve caydırıcı
    olmayan cezalar eklenince sonuç malum.
    ALLAH sabır versin kimseye uymamak lazim

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)