Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 34 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

cuneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cüneyt ARKIN
    Sistem Mühendisliği
     BMW F650 CS
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Ben ehliyetimi geçen sene Eylül'de yazıldığım Gelişim sürücü kursundan almıştım. O zaman henüz bir motor sahibi değildim. Üstüne üstlük daha öncesinde motor da kullanmamıştım (Bisiklet tecrbübem oldukça var ama:P ). B ehliyetim olduğu ve çok küçük yaşlardan beri arabalarla haşır neşir olduğum için işin mekanik ve teorik kısmıyla bir sorunum yoktu. Bir kez kursun sürüş eğitimine girdim. Sırayla scooter ardından da keeway 150'yi kullandım. O gün 1,5 - 2 saatlik salı pazarı turlamasında işi kaptım(Haa profesyonel mi oldum?, öyle birşey demiyorum).

Yazılı motor sınavına girdim. 5 dk'da işaretlemeler dahil bitti, 40 dakika boş boş bekledim(Bu kadar sıkıcı bir prosedür olamaz)

1 ay sonraki sürüş sınavı için Kayışdağı'ndaki bir okulun bahçesine gittim. 9'da orada olun dediler. Kimseler yok. Yavaş yavaş insanlar gelmeye başladı ama garip olan hepsinin motoru vardı. Ehliyetsiz bir şekilde geliyorlar ve geldikleri yer ehliyet sınavıydı(sözde trafik müfettişleri var). Nasıl bir cesarettir kardeşim? Sınav saatine kadar bahçede turlamaya, konilerin etrafında dönmeye başladılar. Çoğunluğu 18-22 arası gençler. Vızır vızır dönüp duruyorlar. Ama öyle böyle değil. Sanki hepsi McDonald's, Burger King kuryesi. Bunlarla aynı caddelerde mi motor kullanacağım diye hayıflanıp biraz da korktum. Birbirlerinden umurları yoktu. Neyse ki kaza falan olmadı.

Saat 11:30 gibi sınav başladı. Honda Today'e binip 8 çizdim. En uç noktada direksiyon dizime çarptı. Nerdeyse düşüyordum, ufak bir yere dokunuşla kurtardım. Zaten otomatik vitesli aygıtları sevmem, bir de ufacık tefecik olunca hiç çekilmiyor. Neyse turu tamamladım sınavı bitirdim. Yuh dedim bu mu yani sınav. Araba sınavında bile bir sürü iş yaptırıyorlar...

10-15 gün sonra dosyam hazırlandı. Tabii olarak sınavdan geçmişim. Sıra ehliyet almanın en ama en ızdırap verici kısmına gelmişti.

Bostancı trafikte sabah 6da başlayan kuyruğa girip ilk 80 içinde sıra numarası alabilmek. (80 sonrasını saat 1'den sonra gelin diye gönderiyorlar, ki zaten öyle böyle o sıra gelmiyor) İlk 80'e giremeyen hiç gelmesin hesabı.

İlk gittiğimde 88. olmuştum :( İkinci de 25 Ama onu bile beklemek ızdırap vericiydi. Harcı yatırdım, içeri girip dosyamı verdim. Ertesi gün gelip alabilirsiniz dediler (Nasıl ya bu kadar çabuk mu? B için bile 1 hafta beklemiştim, gerçi 7 sene önceydi o). Ertesi gün gidip B'yi verdim, A2 + B'yi aldım. Fırsattan istifade ortadan çatlayan B ehliyetimi de değiştirmiş oldum

Uzun lafın kısası polislerden tırsmam. Hiç bir çevirmeden kaçmam. Çünkü alkollü araç kullanmadığım gibi yanımda eksik evrakla da yola çıkmam. Bunun en güzel yanı içiniz rahat yola devam edebiliyorsunuz.

@Gençer;

25inde yazılı sınav var değil mi? Eylül 20'si gibi sürüş sınavın olsa, Ekim'in 10una kadar ehliyetini alabilirsin sanırım. Kasım'ı bulacağını hiç sanmıyorum. Şimdiden başarılar...

---Şöyle bir baştan okudum da bunları niye yazmışım acaba:P Hando'dan mı bulaştı nedir?
    Yeni aşkım; BMW F650 CS...
    34 TC 9073

Türk Silahlı Kuvvetleri
     Eskişehir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Kesinlikle ehliyetsiz kullanmayın arkadaşlar, adamın hayatını kaydırıyorlar. Bizim trafikçiler sevdiğim bi muhtara işlem yapmışlardı ehliyetsizlikten. Adam 60 yaşa yakın. Altı üstü scooter. Bana dediği komutanım cezayı öde motor senin olsun, ben meraklı değilim, oldu. Gerçekten çok zor bir durumda kalmıştı.

jashuaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Veysel TÜRKER
    ithalat
     RR DD250
     Eskişehir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    arkadaşlar peki size bir soru??
    B ve A2 ehliyeti aynı ehliyette ve bu ehliyet alkollü araba kullanmaktan polis tarafından alınıyor. nolcak şimdi bu kişi motoradamı binemicek?? bu konuda bilgisi olan varmı??
    Aşk iki kişiliktir, motosiklette öyle :mrgreen:

yenikoylu_ua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kubilay BURSALIOĞLU
    Serbest Meslek
     Aprilia Caponord
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    {vb:rawphrase post_thanks_times_post, 4
    Kullanamazsın çünkü yedigin cezanın açıklamasında alkollü otomobil veye motor yazmaz alkollü araç yazar buda tüm motorlu taşıtlar için geçerlidir
    Mesele Motor kullanmak değil YEĞEN Mesele Çevrendekileri düşünerek kullanmak !!!

Veysel TÜRKER
    ithalat
     RR DD250
     Eskişehir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    teşekkürler kubilay abi

Taze Taze trafik bürodan çıkmış biri olarak hemen başımdan geçenleri anlatayım.
    Sabah 08:30'da subeye gittim.Sıra numaramı aldım 09:00 gibi maliye açıldı veznesine para yatırdım (59 YTL) .Sonra sıranın bana gelmesini bekledim.Sıra bana geldi Birde oraya ara yatırdım ( 32,5 YTL ) Şubeden çıktığımda saat yaklasık 09:35 filandı.
    Ertesi gün 16:00'da da ehliyetimi alıyorum.
    Bu kadar.

Veysel TÜRKER
    ithalat
     RR DD250
     Eskişehir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı ozzymania Nickli Üyeden Alıntı
    Taze Taze trafik bürodan çıkmış biri olarak hemen başımdan geçenleri anlatayım.
    Sabah 08:30'da subeye gittim.Sıra numaramı aldım 09:00 gibi maliye açıldı veznesine para yatırdım (59 YTL) .Sonra sıranın bana gelmesini bekledim.Sıra bana geldi Birde oraya ara yatırdım ( 32,5 YTL ) Şubeden çıktığımda saat yaklasık 09:35 filandı.
    Ertesi gün 16:00'da da ehliyetimi alıyorum.
    Bu kadar.
    hayırlı olsun ozzy kardeşim artık gönül rahatlığıyla gezersin

A2 ehliyetle paletli Kar motorsikleti ve Jeet Ski kullanılırmı ? ( gıcık bir soru )

Alıntı Deli çerkes Nickli Üyeden Alıntı
    A2 ehliyetle paletli Kar motorsikleti ve Jeet Ski kullanılırmı ? ( gıcık bir soru )
    Ehliyet kara yolunu kullanan motorlu taşıtlar için gerektiğinden, ve bunlar karayollarını kullanan araçlar olmadığından bu araçları kullanmak için ehliyet gerekmez.
    Sadece tecrübe ve deneyim (Basit bir cevap )

2 veya 3 yıl önce emniyet ile istanbul belediyesi arasında ufak bir dalaşma yaşanmıştı , ve gelen talimatla trafik polisleri tramvay vatmanlarına EHLİYET sormuş böyle bir belge olmadığı için tramvayları Trafikten men etmeye çalışmışlardı. bu büyüklükte bir tramvay ve vagonları nın ne tür bir çekiciyle nereye çekileceği merak konusu olmuştu. neticede olay tramvayın özel tahsisli bir yolda ve sabit hatta gittiğinden böyle bir belgeye ihtiyaç olmadığının belirlenmesiyle çözülmüştü. Türkiye burası sorarlarmı sorarlar. tramvaya ehliyet soran zihniyet ,jeet ski ye kar motorsikletine hayli hayli sorar.

Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)