Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 34 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alper idikurt
    Bankacı
     Yamaha XVS 1300 A Midnightstar
     İsntabul - Sancaktepe
    Beğenmiş
    514
    Beğenilmiş
    573

Ehliyetsiz motor kullanırsak ne olur ??

Ehliyetiniz yok ve yakalandınız neler oluyo işte tam rakamları ile
    Diyelim B sınıfı ehliyetinizle motor kullanırken bir çevirmede yakayı ele verdiniz .
    Motorunuz bağlanacak ve mahkemeye sevk edileceksiniz ...ale:
    mahkeme size 39 / 1a dan tam olarak 674 ytl para cezası verecek eğer bu cezayı 15 gün içerisinde öderseniz %30 indirimli olarak 472 Ytl olarak ödeyeceksiniz .Eğer 1 ay içinde ödemezseniz hakkınızda gıyabi tutuklama kararı çıkacak ve görüldüğünüz yerde tutuklanacaksınız.
    Bu kadarmı zannettiniz hayırrrrrrrrrrrr......:salut: Mahkemeye çıktığınıza dair kağıdı alıp trafik şubeye gideceksiniz orda ruhsat sahibine ehliyetsiz sürücüye motoru verdiği için 39 / 1b den 206 ytl bir ceza daha kesilecek. Bu cezayı 4 takside böldürmek mümkün ....
    Sıra motorun çekildiği yere gitmek . Burdada motor yakalanmasından siz bu işlemleri yapana kadar geçen süre için günlük bir ücret var bu değişken yere göre farklı marmariste günlük 3 ytl ama daha önce günlük 25 ytl idi (park yerinde nasıl bi hizmet veriliyosa artık all inculusivee olmalı) buna ilave olarak motorunuzun çekilmesinde kullanılan araç için bir ödeme alınıyor. Buda değişken marmariste büyük motorlara 40 ytl küçük motorlara 25 ytl .

Tabi bunlar ruhsatta problem olmayanlar için eğer ruhsatta borç veya muayene ile ilgili bir sorun varsa motoru teslim almadan önce bunlarıda giderinki 49 ytl cezada buna yemeyin....

Ya peki lanet olsun ödemiyom derseniz ne olacak ....r: İşte bu olacak motor çekek yerinde 6 ay bekliyecek ki siz alın yok siz bu 6 ay içinde almaz yada alamazsanız milli emlak satacak bunları işte aşağıda resimleri (cep telefonu ile çektiğim için çok kaliteli değil )Bide benim resim çektiğimi anlıyan bi görevli yassağ hemşerim diye geldi yoksa bi baya kalite alet vardı...Resmini çekemediğim bi as 125 t daha pırıl pırıl 1000cc yamaha sport bir tane tam antika custom bi alet falan filan işte......

Marmaris gibi ufak bir yerde bu tip alınmayan motor sayısı 200 civarı işte bu motorların arasından sizler için seçtiklerim

Daha 17 km de bir today

Henüz 820 km de bir activa

Km sine bakamadığım bir Speedrunner ama en az 7-8 ay açıkta kalmasına rağmen cillop gibi bi tanede sarısı var aynı durumda ama resmini çekemedim .

İşte bu motorların sonu böle peki ben bu kadar şeyi nasıl biliyorum …Eğer ehliyetsiz yakalanırsanız motoru almak için yanınızda A2 ehliyetli birini götürmek zorundasınız .

Alper idikurt
    Bankacı
     İsntabul - Sancaktepe
    Beğenmiş
    514
    Beğenilmiş
    573
    Çözümü ise oldukça basit yukarda motosiklet ehliyeti yazan yere tıklayın
    Türkiye genelinde sınavlara gireceksiniz
    - test sınavı (20 adet motor tekniği bilgisi sınavı)
    - direksiyon sınavı

Motosiklet kullanım eğitimleri;
    - Toplamda 5 Hafta sonu (7 ders) motosiklet eğitimi yapılacak,

A2 sınıfı Motosiklet sürücü belgesinin toplam maliyeti;
    150 ytl kurs ücreti (taksitli)
    30 ytl sınav hizmetleri ücreti (M.E.B.lığı zıraat bnks/Vakıflar bnkası hesabına)
    35 ytl sağlık raporu (ilgili polikliniğe ödenecek)
    100 ytl trafik masrafı

Gerekli belgeler;
    - 3 adet fotoğraf, İkamet belgesi, Diploma fotokopisi.
    - Sağlık raporu , savcılık belgesi (daha sonra olabilir, kursumuz yardımcı olacak)

Gelişim Sürücü Kursu Motosiklet Eğitim Araçları;
    Honda Today 50 cc (scooter)
    Honda Activa 100 cc (scooter)
    Kmyco 125 cc CK commuter
    Ramzey 150 cc Racing

NOT:
    - Yukarıda belirtilen ücretler dışında ekstra hiçbir masrafınız olmayacaktır. (sınav harcı, temsilci ücreti, direksiyon ücreti vs.)
    - Eğitimlerde; eğitmen, güvenlik ekipmanları, motosiklet temini kurs ücretine dahildir.
    - Ön kayıt İçin sadece kimlik ve (A2 ye geçişlerde ehliyetinizi) faxlı yeterli
    RaptorRiders bir çığ gibi büyümeye devam ediyor

Kino - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İ.Ergun KANCAAL
    Jeoloji Mühendisliği
     2006 250e
     Mersin
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Yaşşaaa admin dediğin böyle olur

bumudur işte budur..

sağolasın adminim alperim eline cebine sağlık

ama pikseli yüksek bir cep al artık kendine :mrgreen:

Yarından itibaren bana hiç bir şey olmaz. :D

Alper idikurt
    Bankacı
     İsntabul - Sancaktepe
    Beğenmiş
    514
    Beğenilmiş
    573
    sen yırtıyon o zaman ozzy kardeş ama hala birçok ehliyetsiz motor kullanan üyemiz var lütfe bu başlıgı dikkate alsınlar yarın ilk iş gidip bir ehliyet kursuna yazılsınlar
    RaptorRiders bir çığ gibi büyümeye devam ediyor

Evet 5 gün sonra 25 Ağustos 2007 'de yazın son ehliyet sınavı var.
    Eğer hala katılabilme şansınız varsa bence hemen gidin yazılın.Polis çevirmesinde yakalanmasanız bile bir kazaya karıştınızmı yandığınızın resmidir.

ÇeLeBi MuRaT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

izzet murat muslu
    işçi
     RRaptor
     Kocaeli
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Gelişim ilgileniyor kursiyerleriyle..
    IRZIMIDIR ÇİĞNENEN,EVLADIMIZDIR DOĞRANAN,BRE SIKILMAZ AĞLAMAZSAN BARİ GÜLMEKTEN UTAN !!! Mehmet Akif ERSOY

osman akgün
    Eğitim
     Regal Raptor 250E-9B
     Eskişehir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    (Temmuz da motor-Ağustos ayında direksiyon sınavı) Taze A2 ehliyetime bu kursta kavuştum.

Eskişehir de onca kurs olmasına rağmen hem fiyat hem de sınav tarihine yakın bir zamana kadar kayıt alabildiklerinden tercih etmek zorunda kaldım.Telefon ve fax ile herşeyinizi gitmeden halledebiliyorsunuz.

Arkadaşlar aynen adminimin dediği fiyatların haricinde başka bir ücret talep etmiyorlar.

Ehliyeti olmayanlara tavsiye ederim.

sancezz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

yuksel cetıner
    drıver
     regal raptor 250cc
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    dostlar benım kankım vardı ve pazar gunu tekırdag donusu taksıye carpıp takla atmıs kendınde bır sey yok ama bu onun basına gelen 2 kaza ıdı ve ıkıncı baglanısı motorunun sıgortası olmasına ragmen carptıgı kısının masrasfını karsılayacak ve motoru baglanacak mahkemelerde surunecek bası cok agrıyacak bunları nedenmı yasıyor o ufacık belge olmamasından dolayı o kart hayat tasıyor herkez ehlıyet alsın ehlıyetsız bır kaza artık cınayete gırıyor bunun onemını bılın ve ıcınız rahat bır sekılde yola devam edın
    ***YOKLUĞUMLA İYİ GEÇİNMEYE BAK ÇÜNKÜ VARLIĞIM ASLA SENİNLE OLMAYACAK***34 PZA 37***0 RH + ***SEYTANIM***

gençer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Gençer Güden
    Mimarlık
     RR dd 250
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    ARKADAŞLAR ;

Motorum garajımda yarın kısmetse ruhsatı alıp plakayı takıcam.. ama malesef evimin yakın çevresinde turlamaktan başka bişey yapmıyorum şimdilik.. sanırım istemiyerekte olsa kasıma kadar toplantılarada motorumla gelemiycem ki kasımdan sonra havalar bozuncada toplantılar oluyormu bilmiyorum .. umarım olur yavaş yavaş geliriz.. bu ayın 25 inde sınava giriyorum. ehliyetin çıkması kasımı bulur . önümüzde koca bir kış var ve ben evimin etrafındaki 2-3 kilometre çapındaki bir dairenin içinde tıkıldım kaldım.. evet kötü bir durum ama ehliyetsizde trafiğe çıkmak istemiyorum .. sürekli bir iç çekişme içerisindeyim .. niyemi

temmuzdaki ehliyet sınavına giriyordum sınava geç kaldım , saatinde orada olamadığım için giremedim neyse mevzu şu ki sınava gireceğim okulun bahçesi motor doluydu .sanırım motorsuz sınava giden bir ben vardım :)

yani bunları hatırladıkça bir yanım 'yaa yeryüzünde işini doğru yapacam diye yırtınan bir senmi kaldın, zaten trafiktekilerin yarıdan fazlasında yok, ne olacak takma gitsin, sende biniver ' diyor... diğer yarım da 'hadi cezayı yedin ödedin ödersin, çevirmeye denk gelmedinde bir kazaya denk geldin ozaman nolacak , motorunu sürmek için ehliyetini almayı bekleyemeyen adam motorla trafiğe çıkınca kendine nasıl hakim olacak.olamıyacak ve kaza yapacak.' diyor. ama sanırım doğru söylüyor . bukadar bekledik biraz daha sabredebiliriz::((((
    En son nehir zehirlendiğinde, enson balık avlandığında ve enson ağaç kesildiğinde..paranın yenecek birşey olmadığı anlaşılacak:(((

Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)