Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 32 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Bahadır Özarar
    Biyomedikal Teknikeri
     Honda-Shadow 750
     İstanbul - Gaziosmanpaşa (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    1,038
    Beğenilmiş
    359
    Alıntı penguennoktanet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki bu adamların dükkanının (Ege'de bir yerdeydi) TT'nin Sanayi Bakanlığına şikayeti sonucunda kapatıldığını biliyormusunuz? TT'nin yanında çalışan kişilere hiç saygı duymadığını, düğünü olan kişiyi düğünün ertesi günü iş yerine çağırdığını, gece eve göndermediğini biliyor musunuz?

İstanbul'daki dükkanın bulunduğu apartman ve komşu diğer dükkanlar ile mahkemelik olduğunu (sebep gürültü vs değil) biliyor musunuz?

Ben bu bilgilerim ile, TT'yi ne bir motorcu ne de bir kişilik olarak bir sinek kadar değer vermiyorum. "Custom Chopper" ruhu, elinde bulundurduğun ekonomik güç ile , takip gördüğün kişinin dükkanını kapattırarak, ekmeği ile oynamamayı gerektirir.
    Ben de senin gibi düşünüyorum Kerem abi.Aslında herkes senin gibi düşünüyor.En basitinden kimse böyle bir kurumda bu şartlar altında çalışmak istemez.Konunun illa motor olmasına da gerek yok bence.Hayatımızın her alanında bu tip insanlıktan karekterden yoksun insanlara prim vermemek lazım.

Hakan Tekin
    Lojistik
     Daytona
     İstanbul - Esenyurt (Avrupa Yakası )
    Beğenmiş
    366
    Beğenilmiş
    317
    Motor bloğunu kendi üretemedikten sonra pekte Türk yapımı denemez bence. He tasarımları işçiliği efsane o ayrı konu. Motor üretiyoz ama blok dışardan ? E motorun iskeletiyle iyi yolculuklar o zaman

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Atıl Tuncer
    Mali Müşavir
     Kawasaki VN 900
     İstanbul - Büyükçekmece (avrupa yakası)
    Beğenmiş
    2,298
    Beğenilmiş
    1,086
    Bir motor bloğu üretemedikten sonra gerisi hikaye.

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,567
    Beğenilmiş
    5,789
    Arkadaşlar dünyada hiçbir custom modifiye firması motoru imal etmez üreticilerinden tercihlere göre hazır alır takar custom , modifiye seri üretim olmaz

Metekoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ahmet Nail Özdemir
    İnternet Cafe
     Regal Raptor DD 250E-10
     Gaziantep
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    cehennem melekleri 3 ü izlemedin galiba

Uğur Güler
    ULAŞIM
     Yamaha XVS 1300A MIDNIGHTSTAR
     İstanbul Bağcılar (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    9,015
    Beğenilmiş
    2,220

Exclamation

Tamamı türk yapımı olan motorlara bir çoğumuzun ulaşamadığı rakamlar zaten ortada. Celil abinin dediği gibi customda seri üretim olamaz. Kerem abinin dediği gibi düşüncesiz bi kurum sahibi. He ortadaki iş güzeldir kötüdür tartışılır. Benim gözümde zenginin varı fakirin çenesi yorar. Boşverin. Fazla hayal kurmak ümitleri zayıflatır. Merdiven çıkmak zordur. Ama çıktığınız merdiven çoksa daha zordur. Ve inişide kolay görünsede sıkıcı olur. Ülkemizde fiyat analizleri markaya göre yapıldığı sürece üretimde kalite beklemeyin. Ve bu kalitede kalite yoksunu üreticileri doğuracağından. Ki durum öyle.ÖRN. Aynı ürünü TT 500$ satarken internetten 250 $ almanız mümkün. Ve böyle insanlara bel bağlamak diğer kalitesinden ödün vermeyen sanatkarlara topyekün hazırlanmış verilmiş zarardır. Herşeyde hepimizin biraz payı varken. Paylaşmanın önemini hatırlarsak önemli olan bu bence. Sorun çok derin. Yerliymiş yabancıymış. Hepimiz mutlu olmanın peşinde koşalım. He duyarsızlık değil bu. Ama yedirmeden yiyemeyeceğimiz bi dünyada. %200de yerli üretim olsa. Yedirmezler. Suyla çalışan araba yapan usta tarihin karanlıklarına gömüldü bu ülkede. Dikkat...

Tuğrul Baylan
    Piping Designer
     Kawasaki Vulcan 800/Vn800
     İstanbul - Kartal (Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    20
    Düşüncedir;
    Tt custom ürettiği,üreteceği motorlar hangi gruba hitap ediyor?Alt segment değil tabikide yine üst sınıf için hizmet üreten bir firmanın nerede fabrika açtıgı bizi cok bağlamaz.Olaya Milli duygularla bakacak olursak ve gerçekçi olmakta fayda varsa eğer TÜRK markası yaratmak için gerekli olan sadece "icat" ve"para" değil,siyasi faktörlerdir. İş sermaye ye kalıyorsa ve bu Tt custom"sadece" devletten para yardımı alamadım diye üretim yapamıyorsa!!!Memleketimdeki o kadar yerli(siyonist,emperyalist,kan emici,ensesi kalın maşalar)sermaye elinde para olmasına rağmen neden yerli araç yapmıyor??
    Tt custom sadece reklam basmış o kadar...
    Sonuç;Tt custom nerede üretim yaparsa yapsın o motorları alacak param hiç bi zaman olamıycak o zamanda şunu demek hakkımdır;
    bana faydası olmayan kilisenin papazını s.... =))
    Disiplin Komitesi Üyesi Serkan Kürkçü'den alıntıdır

Bir sosyal medya paylaşım sitesinde Tarhan Telli'nin bir fotoğraf paylaştığını, fotoğrafta iki çocuğun bisiklete bindiğini gördüm. Altında da en büyük hayalinin her çocuğun hayalinin TT Custom Motosiklet olmasını dilediğini yazıyordu. Ağır küfür ettim. Düzgün fiyatlara satılıyor olsaydı hangimiz almazdık? Türk malını koruyup, kollamak, yüceltmek, kullanmak ise amaç; önce tüm vatandaşlarımızın bütçesini düşüneceksin arkadaş. Öyle egolarla konuşmakla olmaz bu işler

arda murat zorlu
    Öğrenci
     Spyder
     İzmir/Narlıdere-Güzelbahçe
    Beğenmiş
    37
    Beğenilmiş
    100
    Turk uretsin ama Alman binsin Amerikan binsin Rus binsin. Yasasin yerli uretim 👏

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fikri Tezbaşar
    öğretmen
     yok
     antalya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Cehennem melekleri filmi ile duydum bu arkadasi. Gerçekten güzel işler yapiyor

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

anilsedali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ANIL SEDALI
    İletişim Uzmanı / Satış Yöneticisi
     Regal Raptor DD150-2F 2012 /2014 Çıkışlı RKS Cruiser 250 V Twin - EFI
     Antalya
    Beğenmiş
    76
    Beğenilmiş
    68
    Arkadaşlar değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Herkes hata yapabilir, hatalı davranabilir, yada yanlış işler yapabilir.
    Bu iyi ya da kötü olduğumuzu değil; zaaflarıyla, hatasıyla, savabıyla "insan" olduğumuzu gösterir. Bu nedenle dedikodular ya da diğer sosyal konular değil, Harleye kafa tutan bir Türk markası yaratan insanı, koşul ne olursa olsun kutlarım. Sonuçta evet muadili olan custom motorlara da, harleye de binemiyorum; TT motora da. El yapımı bir motorun ortalama maliyetleri de zaten ortada. Custom tamamen ayrı bir dünya. Seri üretim olmayan motorlarda "zaten binemeyeceğiz Türk olsa ne olur" konusu da tartışılmamalı. Türk kelimesinin geçtiği her yer Benim gözümde kutsaldır ve tartışmaya kapalıdır.

Sevgi ve selamlarımla,

Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)