Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 32 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Batuhan Karaayak
    aşçı - öğrenci
     Kuba Superlight 200
     İzmir-bornova
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    bende bu videoyu ilk gördüğümde çok hoşuma gitmişti motorlarda gerçekten zevkle yapılmış aletler

MUSTAFA48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mustafa Özkaya
    Enterprise Asistan Managger
     2007
     Milas (şuan ANKARA )
    Beğenmiş
    58
    Beğenilmiş
    38
    emegine saglık bızımle paylastıgın için
    "My rope and belt my cock and balls "

48 U 9289
    48 LU 528

Mustafa
    ÖZKAYA

TEŞEKKÜR EDERİM.

penguennoktanet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kerem
    Bilgisayar Mühendisi
     Spyder
     Samsun
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    7
    Alıntı anilsedali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türk kelimesinin geçtiği her yer Benim gözümde kutsaldır ve tartışmaya kapalıdır.
    Öncelikle "Türk", "Türklük" ve "kutsallık" konusunda bir tartışma olacağını sanmıyorum. Ayrıca, bir tartışma olduğunu sanmıyorum. Herkes kendi görüşünüzü anlatıyor, bu arada bilmediğimiz şeyleri birbirlerimizin yazılarından öğreniyoruz. Bu gelişmenin "doğal" sürecidir Eğer bizler kendilerimizi tamamen kapatıp, atgözlüklerinden bakmaya devam edersek "ne uzar, ne de kısalırız".

Bu nedenle dedikodular ya da diğer sosyal konular değil
    Öncelikle, olan olaylar dedikodu vs değil. Gerçekten yaşanmış olaylardır. Red Devils MC, TMCK gibi gruplar bu olaylar nedeni ile TT Motors'a tavır almıştır.

Harleye kafa tutan bir Türk markası yaratan insanı, koşul ne olursa olsun kutlarım.
    Buna "malesef" katılmıyorum. Bu açıdan bakacak olursak Cem Uzan'ı, Fadıl Akgündüz'ü ve Atalay Filiz'i de kutlamak gerekir.

Önce insan olacak, insanca davranacak, kul hakkı yemeyecek ki gurur duyalım. Biz reklamını yaptığımızda, bu kişi satış yapmaya devam edecek, her devam ettiğinde de birilerinin daha fazla "kul hakkını" yiyecek. Ben bu vebali almak istemem. Ama isteyene de ses çıkarmam.

El yapımı bir motorun ortalama maliyetleri de zaten ortada. Custom tamamen ayrı bir dünya. Seri üretim olmayan motorlarda "zaten binemeyeceğiz Türk olsa ne olur" konusu da tartışılmamalı.
    Az önce sahibinden'e baktım, TT'nin ikinci el motorları 35.000€-45.000€ arasında. Ama iki defa "Türkiye'nin en iyi motorsikleti" ödülünü almış motorun fiyatı 55.000TL. Daha önce paylaştığım yeşil motorda 30-35.000TL gibi bir fiyata satıldı.

Samsun'da da bu işe çok benzer iş yapan bir usta vardı. Şaseyi ve motor bloğunu kendi yapmamakla birlikte istekler doğrultusunda modifikasyonlarını yapıyordu. Benim Spyder'ı modifiye etmek (motor bloğunun V bir blokla değiştirilmesi, depo büyütülmesi vb.) için gerekli bütçe 10.000TL'den aşağıda idi. Akrep Custom'un yaptığı motorlar da çok uçuk fiyatlı değildi. Yapılacak işe göre fiyatlandırılan motorların fiyatları 30.000TL'den başlıyordu sanırım.

Ama ne oldu Türkiye'de 7-8 tane özel üretim motor üreten atölye (ki bunlardan biride Samsun'daydı) TT'nin "siyasi" ve "ekonomik" baskıları sonucunda Sanayi Bakanlığı tarafından kapattırıldı. Şu anda Türkiye'de yanlızca TT özel motor yapabiliyor.

Ülkemizdeki kişilerin tabiki yükselmesini isterim. Ama başkasının üzerine basarak yükselenlere tahammülüm yok malesef.

Sizce böyle davranan bir adamla "gurur" mu duymalı yoksa yüzüne mi tükürmeli?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...03611457/detay
    Yrd. Doç. Dr. Kerem Erzurumlu
    RR Sypder 250 (DD250e-10)
    http://www.penguen.net

srwnk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Sinan Biçer
    Turizm
     Regal Raptor 150e2
     İstanbul - Beyoğlu (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    0
    Türk insanı Akdeniz adamı... Pasif. Ancak damarına basınca bişeyler yapsın... İstense en beter motoru dünyaya pazarlayacak ve markalaştıracak Türk'ün aklı kimsede yok. Reklam pazarlamaya öncelik verildi mi RR Marka motor bile yapılıp dünyaya satılır. )

anilsedali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ANIL SEDALI
    İletişim Uzmanı / Satış Yöneticisi
     Regal Raptor DD150-2F 2012 /2014 Çıkışlı RKS Cruiser 250 V Twin - EFI
     Antalya
    Beğenmiş
    76
    Beğenilmiş
    68
    Kerem Bey detaylı yorumunuz için teşekkür ederim.

Sanırım aynı yöne bakıyoruz fakat farklı şekilde ifade ediyoruz.
    Burada yaptığım paylaşımın amacı biz motorseverleri motive edici gelişmelerin olduğu. Dünya çapında geçerli, belgeleri tam yerli motor üretildiği ve göze hoş gelen bir kataloglarının olduğunu bilmeyenlere tanıtmaktı.

Konunun siyasal ve adli durumu hakkında bilgim olmadığı gibi, hangi mahkeme kararı ya da kanıt, delil, kesinleşmiş karara istinaden yorum yapacağımız konusu da belirsiz. İnsanların anlaşmazlıkları konusunda yorum tasarrufunda bulunmak haddim değil. Zira mahkemeler bu tür itilaflar için kurulmuş. Bu nedenle siyasi polemiğe girmek ve konuyu uzatmak istemiyorum. Eğer birilerinin hataları varsa yer yüzünde yargıya, bir başka dünyada da Allah'a hesabını vereceklerdir. Sıradan bir adem olarak benim yargılama ve cezalandırma, kötü bir söz söyleme hakkım yok.

Bu nedenle ülkemde kim bir taş üstüne taş koymuşsa ellerinden öperim. Türkiye'de custom yapan 10 firma varsa keşke devlet destekleseydi, hepsi eksiklerini tamamlayıp kapanmasalardı. Bu durumdan emin olun sizin kadar üzüntü duydum.

Umarım hepimiz güzel, güneşli günlere uyanırız
    ve hep motorlarımızı maviliklere süreriz
    güneşli maviliklere

Sevgi ve selamlarımla

penguennoktanet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kerem
    Bilgisayar Mühendisi
     Spyder
     Samsun
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    7
    Türkiye'de custom yapan 10 firma varsa keşke devlet destekleseydi, hepsi eksiklerini tamamlayıp kapanmasalardı.
    Yazacağım bilgiler, işin iç yüzü hakkında size bilgi vermek için yazılmıştır. Lütfen "karşıt görüş" yada başka bir şekilde algılamayın lütfen.

Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına göre, Türkiye karayollarında trafiğe çıkacak araçlar için bir "TİP Belgesi" alınması gerekiyor. Bu belge, aracın detaylı ebatlarından, motor bloğunun ne şekilde, hangi durumda durduğuna kadar çok detaylı bilgileri içeriyor.

Bu TİP Belgesi almadan, Türkiye sınırları içerisinde bir aracı ithal etme, yada araca plaka çıkartma şansınız yok.

Sıkıntı da bu noktada başlıyor. TİP Belgesinin maliyeti 40-50.000 $ (yada Euro net hatırlamıyorum) ve Sanayi Bakanlığından alınıyor.

Bir araç firması, arabasının yeni modelini Türkiye'ye getireceğinde bir tane TİP belgesi çıkartıyor ve o belge ile tüm araçları ithal ediyor/üretiyor. Bir araçta farın yeri 1 cm değişse, yeni TİP Belgesi gerekiyor. Dolayısı ile aracın "yeni sürümü" (makyajlı dedikleri) çıktığında eski TİP Belgesi olmuyor, yeniden çıkartılıyor.

Özel yapım motorlarda da, teorik olarak her bir motor için ayrı ayrı TİP Belgesi çıkartmak gerekiyor. Zira her bir motorun birbirlerine göre farkları (tekerler arasındaki mesafe, motor bloğunun konumu vb) var.

İşte TT bu noktada bir "bit yeniği" yapıyor. Zaten zengin ve siyasi bir aileden gelen kişi sanayi bakanlığından bir tane TİP Belgesi almış ve tüm motorlarını bu TİP Belgesi ile trafiğe çıkartıyor. (olması gereken her bir motor için ayrı ayrı tip belgesinin alınması).

Sanayi bakanlığı TT'ye sağladığı bu esnekliği küçük işletmelere sağlamıyor. Her bir motor için ayrı ayrı TİP Belgesi alacaksın diyerek onların maliyetlerini yükseltiyor. Birileri özel bir motor yaptığında hemen Sanayi Bakanlığına bir şikayet, firmaya yüklü ceza vs...

Bu bilgiler iki farklı "birinci ağız" kaynaktan doğrulanmış bilgiler. Bende Spyder'ı tam modifiyeye başlayacağım anda bu problem başgösterdi.

Ha malesef Türkiye'de AR-GE kültürü yok. Türkiye'de ticaret "yurtdışından aldığım 100TL'lik ürünü içeriye 200TL'ye satayım"dan ibaret. Dolayısı ile "katma-değerli" bir iş yapmak istediğinizde devlet size destek değil, köstek oluyor. Örneğin, yurtdışından yazılım alıp satarsanız gelir vergisi %20. Ama yazılımı kendiniz yazmak isterseniz gelir vergisi %33 .
    Benim itirazım buna.
    Yrd. Doç. Dr. Kerem Erzurumlu
    RR Sypder 250 (DD250e-10)
    http://www.penguen.net

mualla evren mevlanaoğlu yerinde
    müzisyen
     mondial 150 sentor
     muğla
    Beğenmiş
    94
    Beğenilmiş
    90
    Fuarda filan hiç denk gelmediniz mi yahu...adanlar muhteşem ürünler sergiliyor istanbul motosiklet fuarlarında.cehennem meleklerindeki starlara hediye ettikleri makinalarda çok iyi.ülkemizi iyi temsil ediyorlar.belki onlar sayesinde hindi olarak değik Türk olarak anılmaya başlarız

BeBeRuhi13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rıfat KESKİN
    Öğrenci
     RKS/Titanic
     Samsun
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı penguennoktanet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yazacağım bilgiler, işin iç yüzü hakkında size bilgi vermek için yazılmıştır. Lütfen "karşıt görüş" yada başka bir şekilde algılamayın lütfen.

Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına göre, Türkiye karayollarında trafiğe çıkacak araçlar için bir "TİP Belgesi" alınması gerekiyor. Bu belge, aracın detaylı ebatlarından, motor bloğunun ne şekilde, hangi durumda durduğuna kadar çok detaylı bilgileri içeriyor.

Bu TİP Belgesi almadan, Türkiye sınırları içerisinde bir aracı ithal etme, yada araca plaka çıkartma şansınız yok.

Sıkıntı da bu noktada başlıyor. TİP Belgesinin maliyeti 40-50.000 $ (yada Euro net hatırlamıyorum) ve Sanayi Bakanlığından alınıyor.

Bir araç firması, arabasının yeni modelini Türkiye'ye getireceğinde bir tane TİP belgesi çıkartıyor ve o belge ile tüm araçları ithal ediyor/üretiyor. Bir araçta farın yeri 1 cm değişse, yeni TİP Belgesi gerekiyor. Dolayısı ile aracın "yeni sürümü" (makyajlı dedikleri) çıktığında eski TİP Belgesi olmuyor, yeniden çıkartılıyor.

Özel yapım motorlarda da, teorik olarak her bir motor için ayrı ayrı TİP Belgesi çıkartmak gerekiyor. Zira her bir motorun birbirlerine göre farkları (tekerler arasındaki mesafe, motor bloğunun konumu vb) var.

İşte TT bu noktada bir "bit yeniği" yapıyor. Zaten zengin ve siyasi bir aileden gelen kişi sanayi bakanlığından bir tane TİP Belgesi almış ve tüm motorlarını bu TİP Belgesi ile trafiğe çıkartıyor. (olması gereken her bir motor için ayrı ayrı tip belgesinin alınması).

Sanayi bakanlığı TT'ye sağladığı bu esnekliği küçük işletmelere sağlamıyor. Her bir motor için ayrı ayrı TİP Belgesi alacaksın diyerek onların maliyetlerini yükseltiyor. Birileri özel bir motor yaptığında hemen Sanayi Bakanlığına bir şikayet, firmaya yüklü ceza vs...

Bu bilgiler iki farklı "birinci ağız" kaynaktan doğrulanmış bilgiler. Bende Spyder'ı tam modifiyeye başlayacağım anda bu problem başgösterdi.

Ha malesef Türkiye'de AR-GE kültürü yok. Türkiye'de ticaret "yurtdışından aldığım 100TL'lik ürünü içeriye 200TL'ye satayım"dan ibaret. Dolayısı ile "katma-değerli" bir iş yapmak istediğinizde devlet size destek değil, köstek oluyor. Örneğin, yurtdışından yazılım alıp satarsanız gelir vergisi %20. Ama yazılımı kendiniz yazmak isterseniz gelir vergisi %33 .
    Benim itirazım buna.
    Eline sağlık Kerem abi verdiğin bilgilerin her biri için ayrı ayrı teşekkür ederim

General Mobile 4G Dual cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bahadır Özarar
    Biyomedikal Teknikeri
     Honda-Shadow 750
     İstanbul - Gaziosmanpaşa (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    1,038
    Beğenilmiş
    359
    Alıntı evocan(aj) Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fuarda filan hiç denk gelmediniz mi yahu...adanlar muhteşem ürünler sergiliyor istanbul motosiklet fuarlarında.cehennem meleklerindeki starlara hediye ettikleri makinalarda çok iyi.ülkemizi iyi temsil ediyorlar.belki onlar sayesinde hindi olarak değik Türk olarak anılmaya başlarız
    Hindi olarak anılmıyoruz.Hindi dediğimiz hayvan onlara ilk bizden gidiyor ve ismini bilmedikleri için turkey diyorlar.Tıpkı bize de hindistandan geldiği için hindi dediğimiz gibi

mualla evren mevlanaoğlu yerinde
    müzisyen
     mondial 150 sentor
     muğla
    Beğenmiş
    94
    Beğenilmiş
    90
    Biliyorum bu hikayeyi ancak yibe de rahatsız edici.neyse konu o değil tt custom zaten

Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)