Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Coctailozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

oktay özer özdemir
    Turizm resepsiyon şefi
     Regal Raptor DD 250E 9
     fethiye
    Beğenmiş
    70
    Beğenilmiş
    50

motor su kaynattı

Merhaba abiler, dostlar, kardeşler. dün gecebaşımdan geçen bana göre şaka gibi gelen bi olayı anlatmak istiyorum. dün iş çıkkışı saat 10 gibi biraz turlamak istedim. atladım motoruma yaklaşık 5 km dolaştıktan sonra benzinliğe lastik havasını kontrol etmeye gittim. motordan indiğimde motorun altındaki genleşme tankından fokurtular geldiğini farkettim biraz inceledim radyatörden antifiriz sızdığını gördüm. radyatör delinmişti sanırım gece karanlığında yapay ışıkla tam göremedim.

suyu tamamlıyayım derken içine önce suyu aldı ve sonra koyduğum sudan daha fazlasını dışarı atmaya başladı. bildiğin fokurdamaya başladı. o sırada sadece yüz aşinalığımız olduğu aynı muhitte çalıştığımız Yamaha R6 motoru olan bir motorcu geldi yanıma. ışık için falan yardım etti derken orada bırakmaya karar verdim. arkadaşta sağolsun beni kaldığım yere kadar bırakacaktı. atladık motora gidiyoruz. 200metre sonra motordan gürültülü patırtılı şıkırtılı sesler gelmeye başladı ve stop etti :D indik baktık garip bi ses sanırım subaplardan gelen bi sesti. başka iki motorcu çağırıp bizi almasını söyledik. R6yıda 200 metre geri itip benzinliğe benim motorun yanına çektik. şuan ikiside orada yatıyor. bu akşam bakacağız. ne olacak göreceğiz muhtemelen sıcakken su koyduğum için içinde hava yaptı ondan dışarı attı ve fokurdattı. bu akşam gidip soğukken bi deneyeceğim. bu arada radyatörler kaçpara :o :D

ben bi yarım saat dolaşcam nasılsa diye şarjı önemsemeden yola çıktım o arkadaş bi benzin alıp döncem diye telefon almamış yanına. %5 şarj ile 3-4 kişiyi arayıp bizi alacak motorculara ulaştık falan. gerilim komedi aksiyon dolu imdb 7.3 eden şaka gibi garip bi geceydi en son o arkadaş scooter la arkamda geri dönüş yolundaydık bana ya buda bozulursa dedi şimdi:D valla öyle birşey olursa ikimizede hamam ısmarlicam dedim

saygılaar..

ereneren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

erenacikgoz
    antrenör
     250 spyder
     Ankara/Mamak
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    çok geçmiş olsun

Doğuş ABLAK
    Gümüş perakende satışı ve müzisyen
     Regal Raptor DD 250 e6c Daytona
     İZMİR
    Beğenmiş
    11
    Beğenilmiş
    6
    benimde sürekli fan açılıp duruyo 5 kmde fan açılması normalmi bende onu çözemedim. Ki hiç zorlamadığım halde olan bu ☺

10Ur1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Onur Özengüneş
    Reklam - Tabela
     RR spyder
     İstanbul - Tozkoparan (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    324
    Beğenilmiş
    95
    geçmiş olsun fan bende de açıyor sıcak havalarda normal diye düşünüyorum

Can Vural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Can Vural
    Tamirci
     Daytona
     Ankara/Çankaya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Bizim motorların fan acma derecesi dusuk havalarda malum sıcak normal fan acması. Yeterki fan calişsın tabi bide radyatörümüzde su degil antifriz olsun sıkıntı yasatmaz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

oktay özer özdemir
    Turizm resepsiyon şefi
     Regal Raptor DD 250E 9
     fethiye
    Beğenmiş
    70
    Beğenilmiş
    50
    Alıntı Dgsablk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benimde sürekli fan açılıp duruyo 5 kmde fan açılması normalmi bende onu çözemedim. Ki hiç zorlamadığım halde olan bu ☺
    aynen öyle sıcak havalarda fan açması normal. kışında hiç fan açmıyordu acaba müşür mü bozuk diyordum fan açıyorsa deponda antifiriz varsa korkma. tabiki kullanımına bağlı olarak 4-5 günde bir suyunu kontrol etmekte fayda var. burada sıcaklıklar 40 derecede seyrediyor. dikkatli olmak lazım.

birde motoru çalıştırmadan önce suyuna bakmakta fayda var. dediğim gibi muhtemelen sıcakken su koymaya çalıştığım için hava yaptı ve tüm suyu dışarı attı. soğukken böyle birşey olmazdı.

dd250zafer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

zafer çelik
    satış uzmanı
     Regal Raptor DD250 e-9b (klasik)
     istanbul-bağcılar(avrupa yakası)
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    fan çalışsın bi zararını görmezsin yeterki antifirizin olsun (6 ayda bir değiştir)

1
    1
     1
     1
    Beğenmiş
    264
    Beğenilmiş
    200
    büyük geçmiş olsun ayaklarımı yerden kesen aracıma canım gibi bakmak boynumuzun borcu inşallah kimsenin başına gelmez :(

oktay özer özdemir
    Turizm resepsiyon şefi
     Regal Raptor DD 250E 9
     fethiye
    Beğenmiş
    70
    Beğenilmiş
    50
    Alıntı Rednexi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    büyük geçmiş olsun ayaklarımı yerden kesen aracıma canım gibi bakmak boynumuzun borcu inşallah kimsenin başına gelmez :(
    Aynen öyle. Nekadar her yere sürmeye acısamda elim ayağım benimde. Ve gözüm gibi bakıyorum şuan benzinlikte yatıyor ve birazdan yanına gidicem. Geceden beri zaman geçmedi

Xperia C3 cihazımdan gönderildi.

ethem çelik
    öğrenci
     regal raptor spyder 350 e6
     izmir kemalpaşa
    Beğenmiş
    5
    Beğenilmiş
    6
    Alıntı Coctailozer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba abiler, dostlar, kardeşler. dün gecebaşımdan geçen bana göre şaka gibi gelen bi olayı anlatmak istiyorum. dün iş çıkkışı saat 10 gibi biraz turlamak istedim. atladım motoruma yaklaşık 5 km dolaştıktan sonra benzinliğe lastik havasını kontrol etmeye gittim. motordan indiğimde motorun altındaki genleşme tankından fokurtular geldiğini farkettim biraz inceledim radyatörden antifiriz sızdığını gördüm. radyatör delinmişti sanırım gece karanlığında yapay ışıkla tam göremedim.

suyu tamamlıyayım derken içine önce suyu aldı ve sonra koyduğum sudan daha fazlasını dışarı atmaya başladı. bildiğin fokurdamaya başladı. o sırada sadece yüz aşinalığımız olduğu aynı muhitte çalıştığımız Yamaha R6 motoru olan bir motorcu geldi yanıma. ışık için falan yardım etti derken orada bırakmaya karar verdim. arkadaşta sağolsun beni kaldığım yere kadar bırakacaktı. atladık motora gidiyoruz. 200metre sonra motordan gürültülü patırtılı şıkırtılı sesler gelmeye başladı ve stop etti :D indik baktık garip bi ses sanırım subaplardan gelen bi sesti. başka iki motorcu çağırıp bizi almasını söyledik. R6yıda 200 metre geri itip benzinliğe benim motorun yanına çektik. şuan ikiside orada yatıyor. bu akşam bakacağız. ne olacak göreceğiz muhtemelen sıcakken su koyduğum için içinde hava yaptı ondan dışarı attı ve fokurdattı. bu akşam gidip soğukken bi deneyeceğim. bu arada radyatörler kaçpara :o :D

ben bi yarım saat dolaşcam nasılsa diye şarjı önemsemeden yola çıktım o arkadaş bi benzin alıp döncem diye telefon almamış yanına. %5 şarj ile 3-4 kişiyi arayıp bizi alacak motorculara ulaştık falan. gerilim komedi aksiyon dolu imdb 7.3 eden şaka gibi garip bi geceydi en son o arkadaş scooter la arkamda geri dönüş yolundaydık bana ya buda bozulursa dedi şimdi:D valla öyle birşey olursa ikimizede hamam ısmarlicam dedim

saygılaar..
    radyatörün delindi diye değiştirmek zorunda değilsin dostum bazı kimyasallar var radyatöre döküyosun delik olan yere nufus elip katıyolar eğer delik çok büyükse sök götür kaynakçıya kaynattır yeni radyatör almana gerek yok

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)