Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

anilsedali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ANIL SEDALI
    İletişim Uzmanı / Satış Yöneticisi
     Regal Raptor DD150-2F 2012 /2014 Çıkışlı RKS Cruiser 250 V Twin - EFI
     Antalya
    Beğenmiş
    76
    Beğenilmiş
    68

Question Regal Raptor 150cc Motor Bakımı Hakkında

Arkadaşlar merhaba, dün etkinliğimiz için yola çıktım herhangi sıkıntı olmadan tam gazla yoluma devam ettim. Bekleme molasından sonra artçı arkadaşım "abi yokuşlarda sıkıntı olmaz değil mi" dedi. Cevaben, Yok oğlum ne olacak biz hep 2 kişi yaylalarda dolaşıyoruz, dedim.

* Marşa bastım ilerledik ve stop ettik. Uzun süre uğraştım sonra jikleyi indirince çalıştı.
    * İlerlemeye başladık ancak son viteste dahi 60'ın üstüne çıkmıyordu.
    * Uzun süre 60'ı aşamadık. Daha sonra yolda motor açıldı 80'leri gördü.
    * Akşam etkinlik bitişinde buji değişimi yaptık. 80,90 larda devam ettim. Ancak ara ara yine 60'a takılmalar, boğulmalar yaşadım. Eve sağ sağlim döndüm. Sabah yine çalıştırdım yine ara ara son gazda 60 a sabitleniyor, bir süre sürünce düzeliyordu.

* Motoru bir müddet sonra sağa çektim ve aşağıdaki manzarayı buldum. İşte buldum çözdüm dedim. Filtreyi aradan çıkarıp benzini düz bağladım ama yine aynı durum vardı. Sadece çözdüğüm konu son zamanlardaki benzin tüketimimin neden arttığıydı

* Sizce sorun nedir? Sorun artçım mı yoksa birşeylerin bakımı mı geldi. Yoksa Regal'in keyfi böyle mi olsun istedi

Konu anilsedali tarafından (22.Haziran.2016 Saat 22:43 ) değiştirilmiştir. Sebep: Bakım Hakkında

ANIL SEDALI
     Antalya
    Beğenmiş
    76
    Beğenilmiş
    68
    Sanırım bu durumdan anlayan yok Akşam ustaya götürüp baktıracağım.

Crime - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yusuf Efdal ALPER
    Ziraat Mühendisi / Web tasarımcı
     Ghost 350 cc
     Bursa
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    7
    Motorun yağ yakmış olabilir yada yağın suresi bitmiş olabilir şayet yağ değişiminde kotu yağ kullanıldıysa yine aynı problemi çıkartabilir.Motoru çalıştırdıktan sonra elini egzosa koy elinde siyah yağ birikintisi varsa yağ yakıyor yada atıyordur yağını değiştir düzelir.Zira yağ değişimini yeni yaptım diyorsan motorun ciğerlerini kontrol etmelisin karburator temizliği yaptırabilirsin gerçi temizlik için 30 tl para alıyorlar sıfır karburator 40 tl Bunların ikiside değilse benzini kontrol edebiilirsin ama yüzde 80 yağ değiştirince duzelir.Yağ değişimi ve karburator bakımından snora düzelmiyorsa cok daha teknik bir problem olabilir bu motorun sağ alt kısmında yani fren hidroliğinin altında vurma tarzı bır ses varsa birazcık daha işler karışır.
    Konu Crime tarafından (20.Haziran.2016 Saat 16:09 ) değiştirilmiştir.
    -------------
    Live to Ride , Ride To Live

Can Vural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Can Vural
    Tamirci
     Daytona
     Ankara/Çankaya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Bence karbüratöre bi baktır sıkıntı orda gibi anlattığına göre

Sent from my iPhone using Tapatalk

arda murat zorlu
    Öğrenci
     Spyder
     İzmir/Narlıdere-Güzelbahçe
    Beğenmiş
    37
    Beğenilmiş
    100
    Jiklede zaten cok gitmez motor. Hava filtrelerine yagina baktir ve benzin filtreni degistir. Karburator ayarini ve subap ayarini da yaptir muhtemelen duzelir

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ANIL SEDALI
     Antalya
    Beğenmiş
    76
    Beğenilmiş
    68
    Alıntı Crime Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motorun yağ yakmış olabilir yada yağın suresi bitmiş olabilir şayet yağ değişiminde kotu yağ kullanıldıysa yine aynı problemi çıkartabilir.Motoru çalıştırdıktan sonra elini egzosa koy elinde siyah yağ birikintisi varsa yağ yakıyor yada atıyordur yağını değiştir düzelir.Zira yağ değişimini yeni yaptım diyorsan motorun ciğerlerini kontrol etmelisin karburator temizliği yaptırabilirsin gerçi temizlik için 30 tl para alıyorlar sıfır karburator 40 tl Bunların ikiside değilse benzini kontrol edebiilirsin ama yüzde 80 yağ değiştirince duzelir.Yağ değişimi ve karburator bakımından snora düzelmiyorsa cok daha teknik bir problem olabilir bu motorun sağ alt kısmında yani fren hidroliğinin altında vurma tarzı bır ses varsa birazcık daha işler karışır.
    Selamlar, yağını ben değiştirdim yeni ancak tavsiyeyle farklı yağ kullandım. 1 hafta kadar oldu. 15-50 shell yağ kullandım. Ondan olur mu bilmiyorum. Ustaya bugün götürdüm yarın sabah bırakıcam. Biraz baktı karbüratör ya da ateşleme sistemindendir dedi. Ama açığ uğraşmam bakmam lazım dedi.
    Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşcesine; bu davet bizim!

Antalya - Merkez

ANIL SEDALI
     Antalya
    Beğenmiş
    76
    Beğenilmiş
    68
    Alıntı AMZ35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Jiklede zaten cok gitmez motor. Hava filtrelerine yagina baktir ve benzin filtreni degistir. Karburator ayarini ve subap ayarini da yaptir muhtemelen duzelir

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Teşekkürler. ustaya götüdüm karbüratör ya da ateşlemeden şüphelendi. Yarın sabah geçerken bırakacağım. Detaylı bakacak.
    Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşcesine; bu davet bizim!

Antalya - Merkez

ANIL SEDALI
     Antalya
    Beğenmiş
    76
    Beğenilmiş
    68
    Merhaba arkadaşlar. Motorumu bakımdan çıkarttım. Egzozunda tıkanıklık oluşmuş. Ciddi birşey değilmiş. Neredeyse 2 yıl oldu, Regal raptor beni yine yarı yolda bırakmadı. Sevindirici yanıysa çok iyi bi usta buldum. Motorda en ufak gıcırtı bile bırakmadı adam. Karbüratör temizliğinden, hava benzin ayarına, her türlü bakımı yaptı sağolsun. Başınıza gelirse yazın bir kenara

Antalya - Merkez

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)