Çanakkale’nin Lapseki ilçesinde ikamet eden Hayrettin Bozkurt 67 yaþýnda motosiklet ehliyeti aldý.

Aðýr vasýta ehliyeti olan ve motosiklet kullanan Bozkurt, kurallara uymak için A2 sýnýfý ehliyet aldýðýný söyledi. Hayrettin Bozkurt, "Beni motosiklet ehliyeti almaya iten neden, trafik kurallarý. Ufak bir motosikletim var. kullanabilmem için ehliyet gerekiyordu. Motosikleti alýrken zaten polis arkadaþ demiþti ’ehliyetin var mý?’ Aðýr vasýta olduðunu söyledim. Bana ’bu ehliyet geçmez’ dedi. Bende ’geçeni alýrýz’ dedim. Arkadaþlara müracaat ettim. Sað olsunlar yardýmcý oldular. bugün kýsmetse sýnava giriyoruz. Bu yaþtan sonra ehliyet almak çok heyecan verici bir duygu. 2-3 günden beri çalýþýyorum. Geçemezsem üzülürüm" dedi.

Lapseki Özel Sürücü Kursu yetkilileri, Bozkurt’un, ilerleyen yaþýna raðmen kurallara uymak için ehliyet sahibi olmaya çalýþtýðýnýn altýný çizerek, "Ýnþallah baþarýlý olacak. Eðitimin yaþý yok. Amaç kurallara uymak. Kurallara uymak için Hayrettin aðabeyimiz çok baþarýlý bir örnek. Ýnþallah hak ettiðini alýr" diye konuþtu. Komisyon nezaretinde direksiyon sýnavýný baþarýyla geçen Hayrettin Bozkurt, ehliyet almaya hak kazandý.

kaynak