Çanakkale - Sakarya aktarmalý Ýstanbul'a geldim. Geldiðim gibi de buluþmaya katýldým dün, sizleri görmek ayrý bir güzeldi. Sorundan biraz bahsedeyim; Sakarya'da motorun 3. vitesinde ses gelmeye baþladý, sürüþ ve vites geçiþlerinde herhangi bir sýkýntý yok.

Buluþmada sað olsun þanzýman sýkýntýsý yaþayýp tamirini yaptýrmýþ Kadir arkadaþ bindi, motoru dinledi. 3 ve 4. viteste ses geldiðini, sorun olduðunu belirtti. Güneþli servise gittim, 2 makine daha varmýþ. Garantisi devam ettiði için parça sökülüp Antalya'ya gönderilecekmiþ onlarla. Garanti kapsamýnda mý deðil mi ona bakacaklarmýþ. Motorla bir süre uzak kalacaðýz yani. Parçanýn Antalya'ya gidip gelmesi vs.

Garantisi Aðustos'ta bitiyor, makine 12.500 km'de. Garanti kapsamýnda tamir edilmesi ihtimali var mý? Yoksa klasik olarak "kullanýcý hatasý" mý diyeceklerdir?

Kadir'in dediði kadarýyla 1000+ lira masraf çýkýyor dedi. Onur arkadaþ da bana bir arkadaþýnýn numarasýný verdi. Onunla da görüþeceðim garanti kapsamýnda tamir edilmezse.

Hem saðlam parça kullanýlýp hem de maliyeti düþürerek tamir ettirme fýrsatým var mý? Bilgi ve deneyimlerinizi paylaþýrsanýz sevinirim. Bir internet sitesinde Regal Raptor vites diþlileri ayrý ayrý satýlýyor. Bunlarý 3 ve 4. vites için tamamlamak mý mantýklý yoksa set olarak deðiþtirmek mi?

Uzun lafýn kýsasý; bilgi ve deneyimlerinizi, öðütlerinizi sunarsanýz sevinirim. Ýlk motor, ilk önemli sýkýntý, umarým "ucuz" atlatýrým

Saðlýcakla kalýn.