Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

aycanblmts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Aycan Balımtaş
    Muhasebe+Sigorta
     Hyosung GV250
     İstanbul - Tuzla (Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    3,291
    Beğenilmiş
    1,012

Yamaha xvs 650

Arkadaşlar yamaha xvs 650 dragstar almayı düşünüyorum. yedek parça konusunda sıkıntı olduğunu duydum. doğrusu sıkıntı olmayan makine yok gibi. bu makine hakkındaki düşünceleriniz nedir?

berkehrercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Berke Hür Ercan
    Öğrenci
     Honda Shadow Vlx 600
     İstanbul - Kozyatağı (Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    28
    Birkaç güne almayi planliyorum.Dragstar sinifinin en yaygin kullanilan motorlarindan biri bizim ülkede,ben ilk kez parça sikintisi duyuyorum.Düşün Dragstarin bile parçası yoksa diger motorlar ne yapsin Zaten on yilliga kadar olan araçların yedek parcasi hazir bulundurulur,Draglar 2008den sonra kesildi Turkiyeden.Yani daha 2018e kadar kafa rahat,motor yaygin ondan sonra da öyle devam eder.He ne olur,yaygin olmayan kaza bela ariza olmadikca siparis edilmeyecek parcalara ihtiyaç duyarsan yurt disindan en fazla 10 15 gün gelmesini beklersin.Yil oldu 2016 artik pek parca sikintisi olmuyor sadece gelmesi beklenebiliyor o da kaporta veya yururune ait sifir parçalar.. Yani temiz makine alirsan ihtiyaç duymayacagin türden şeyler.
    Daytona Army - Dragstar 650 Classic - Shadow Vlx 600

wildworld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yağız Keskin
    Öğrenci
     lifan 250
     Antalya
    Beğenmiş
    2
    Beğenilmiş
    13
    Parça konusunda tek sıkıntısı rr ve gv'ye göre pahalı olması olacaktır onun dışında dragstar çok ilgi gören bir makina sıkıntı olacağını sanmıyorum şimdiden hayırlı olsun
    Slow ride, take it easy..

Fatal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mustafa SARAÇ
    Elektrik - Elektronik
     Ghost 350 DD350E-6C
     Denizli
    Beğenmiş
    90
    Beğenilmiş
    79
    Bende drag 650 lerde kronik şaft sorunu varmış diye duydum ne kadar doğru bilmem ama
    Love & Respect

Berke Hür Ercan
    Öğrenci
     Honda Shadow Vlx 600
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    28
    Saftindaki dislinin birkaç bakimda bir cikarilip gres yag ile yaglanmasi gerekiyor.Öyle kuru kuru birakirsan dogal olarak dişli cortluyor Dragla alakali degil yani tüm saftli makineler için geçerli o iş

aycanblmts - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Aycan Balımtaş
    Muhasebe+Sigorta
     Hyosung GV250
     İstanbul - Tuzla (Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    3,291
    Beğenilmiş
    1,012
    bu bilgiler çok önemli. 1100 dragstarda da marş rublesi kronik sorunmuş. her makinada bu tarz kronikler mi var.?

Berke Hür Ercan
    Öğrenci
     Honda Shadow Vlx 600
    Beğenmiş
    1
    Beğenilmiş
    28
    Onda da orjinal akuyu taktigin zaman sikintin kalmiyor.Uydur kaydir aküler kaldirmiyor.

Bahadır Özarar
    Biyomedikal Teknikeri
     Honda-Shadow 750
     İstanbul - Gaziosmanpaşa (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    1,038
    Beğenilmiş
    359
    Alıntı berkehrercan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birkaç güne almayi planliyorum.Dragstar sinifinin en yaygin kullanilan motorlarindan biri bizim ülkede,ben ilk kez parça sikintisi duyuyorum.Düşün Dragstarin bile parçası yoksa diger motorlar ne yapsin Zaten on yilliga kadar olan araçların yedek parcasi hazir bulundurulur,Draglar 2008den sonra kesildi Turkiyeden.Yani daha 2018e kadar kafa rahat,motor yaygin ondan sonra da öyle devam eder.He ne olur,yaygin olmayan kaza bela ariza olmadikca siparis edilmeyecek parcalara ihtiyaç duyarsan yurt disindan en fazla 10 15 gün gelmesini beklersin.Yil oldu 2016 artik pek parca sikintisi olmuyor sadece gelmesi beklenebiliyor o da kaporta veya yururune ait sifir parçalar.. Yani temiz makine alirsan ihtiyaç duymayacagin türden şeyler.
    Saftindaki dislinin birkaç bakimda bir cikarilip gres yag ile yaglanmasi gerekiyor.Öyle kuru kuru birakirsan dogal olarak dişli cortluyor Dragla alakali degil yani tüm saftli makineler için geçerli o iş
    Onda da orjinal akuyu taktigin zaman sikintin kalmiyor.Uydur kaydir aküler kaldirmiyor.
    Adam Dragstar Ar-Ge'sinden çıkıp gelmiş

Mehmet.m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

mehmet m.
    kamu personeli
     Yamaha XVS 650 A Dragstar
     gaziantep
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    2 yıla yaklaşan Dragstar 650 kullanıcısı olarak hiç yedek parça sorunu yaşamadım. Gerek orjinal gerek yan sanayi olsun piyasada bolca sıfır yedek parçası vardır. İkinci el çıkma olarak da bisürü parça bulmak mümkün. Bu iki yıllık sürede karbüratör manifoldları, motor kapak contası, depo altı kablo koruma ve kontak çerçevesi kapakları ( eskimişlerdi ) nı değiştirdim. Bunları bulurken de alırken de hiç sorun yaşamadım.

Sadece yedek parça bakımından değil, aksesuar bakımından da bolca alternatifi olan, sınıfında listenin en altında olsa da bana göre en yakışıklı 3. makinesi olan ( 1. yamaha wildstar xv 1600 2. harley davidson fat boy yine bana göre tabi ) Dünyada seveni kullanıcısı çok çok fazla olan bir efsanedir dragstar 650. Bütçenize göre orjinal aksesuarı da highway hawk, show chrome, kuryakyn gibi firmaların yaptığı aksesuarları da yurtiçinde ve yurt dışında temin etmek mümkün.

Şaft sıkıntısı olduğunu bende okudum. 65-70k km'lerde kullanımınıza bağlı olarak ortaya çıkabiliyor ama her makinede değil. Amerikalılar bu makineyle 100k kmleri deviriyorlar. Sadece rutin bakım ve ömrü biten parçaları değiştirerek. Yinede bu sorunu tecrübe etmediğim için kesin konuşamayacağım.

Negatif taraflarına gelmeden şunu ekleyim, hava soğutmalı olduğu için şişme yapar diyenlere asla ve asla kulak asma. Öyle bir şey olsa harley'in 1500 cc'lik 1800 cc'lik motorları var hava soğutmalı. Onlar napsın. Bunu düzelttikten sonra bikaç negatif taraf ekleyeyim. Bu motor hava soğutmalı olduğundan yaz günü trafikte bacaklarınızı ve totonuzu epey bi terletir. Bu motor gitmek ister. Verimli çalışmak ve kendini soğutmak için hareket etmesi lazım. Buna rağmen hararet yaptığına şu antep sıcağında güneşin alnında gezmeme rağmen şahit olmadım. Diğer bi negatif yön, bu motor 120 km/s üstü hızlarda tat tuz vermez. Çok hızlı gidecem ben diyorsan bunu almamalısın. vn 800 gibi zincirli atik hp gücü ve torku daha iyi bi makine tavsiye ederim. Tek kişi kullanacaksan yeterlidir. Ama artçılı kullanım olacaksa yine en az 800 cc bi makine tavsiye ederim.

Polat ERDEM
    Dış Tİcaret
     Kawasaki VN800(Vulcan) 2006 Model
     İzmir/Bornova
    Beğenmiş
    207
    Beğenilmiş
    264
    çok güzel makina.hayırlısı olması dileğimle

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)