Kullanýcý Adý: Þifre: - Þifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Deðil misiniz? Lütfen Kayýt Olun!
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Burak Bilici
    Öðrenci
     Yamaha Dragstar 650
     Ýzmir/Bornova
    Beðenmiþ
    371
    Beðenilmiþ
    149

Ýzmir-Adana Plansýz Rota

Anlýk geliþen olaylar, karar deðiþikliði, bir anda katedilen mesafeler, sürekli yolda olma çabasý. Sürmek için yaþamak. Bu yolculuðumda farkettim ki , amacým ; gezip görmek deðil, sadece yolda olmak.

Öncesinde bir plan yapmamýþtým. Akþam evde aylak aylak yatarken , malum tatil zamaný yapacak hiçbir iþim yok, ben ne yapýyorum dedim. Canýmda sýkkýndý biraz. Okul, ev, aile, kýz arkadaþ sýkýntýlarý derken, neden yolda olmak varken, þimdi oturmuþ mutsuz oluyorum dedim kendime. Cebimde kira parasý vardý sadece, nolucak ki dedim. Bir kere geliyoruz hayata. Canýmý mý alacaklar sanki. Baþladým valizimi hazýrlamaya. Ufak bir el çantasý, mp3 ve kulaklýk ve ekipmanlarýmla çýktým hemen yola. Yolda olabilecek sýkýntýlara karþý her zaman hazýrlýklýydým zaten, uzun yol için ekstra birþey yapmama gerek kalmadý. Sabahýnda da yaðýmý deðiþtirmiþtim zaten, motorumda hazýr bir þekilde beni bekliyordu. Ve sonra kontaðý çevirip , ruhumu motorumun heybetli sesine teslim ettim.

Akþam saat 23.00 da teker döndürmeye baþladým. Ýzmir den çýkýp, Uþak, Afyonkarahisar, Konya, Karaman, Mut üzeri Silifkeye inip, sahilden Mersine geçiþ yaptým. Saat öðlen 12.00 da Mersine vardým. Ailem Mersindeydi, önce onlarý görüp, ardýndan Büyükannemleri ziyarete Adana/Ceyhana gittim. Mersinde tekrar döndükten sonra, bu seferde sahil üzerinden gideyim diye dönüþ yolculuðuma Sabah saat 05.00 da Mersin - Antalya - Denizli- Aydýn - Ýzmir üzerinden Çeþmeye gitmek üzere yola çýktým. Bayram ve el öpme bahanesini çok güzel bir fýrsata çevirdim. Bu yolculuk hem düþüncelerime, hemde hayatýma çok büyük tecrübeler kattý.

Gelelim yolculuðumdan notlara ;

Issýz bir yolda, heybetli daðlarýn arasýnda , zifiri karanlýkta giderken yalnýz deðildim hiçbir zaman. Motorum hep benimle birlikteydi. Yolumu aydýnlatmaya devam etti.
    4 Þeritli bir otobanda, sabahýn en erken saatlerinde tek baþýna sürerken rüzgar yýkadý bedenimi, saçlarýmla seviþti karþýlýksýz bir sevgiyle.
    Toroslardan geçerken yolun hiç bitmeyeceðini sandým. Ümidimin ilk defa bu kadar çok tükenmeye baþladý. Ýlk defa o kadar yüksek, dibi görünmeyen daðlarýn tepesinde sürdüm. Aslýnda çok ama çok keyifliydi. Ama bir daðýn eteði biterken, tam denizi görücem derken diðer bir daðýn eteðinin kendini göstermesi, sonsuza kadar sürecek sandýrdý bana bir an. Sonunda denizi gördüðümde ise çýðlýk atmaya baþladým sevinçten.
    Bir yerde durup fotoðraf çekmeye bile sabrým yoktu. Sürekli sürmek istiyordum. Çok heycanlý ve mutluydum. Ýlk defa bu kadar çok yalnýz deðildim. Motorum her yerde benimleydi.
    Mersin-Antalya arasýndaki sahil yolu çok güzeldi, tek þerit gidiþ geliþ yollar ve efsane eðimli virajlar. Akan trafiðe raðmen o gördüðüm manzaralar, çam aðaçlarý ve uçsuz bucaksýz Akdeniz, yetti beni o yolda tutmaya. Hala keþke hiç bitmeseydi diyorum o yollar.

Bu arada dönüþ yolumda, Antalya ya uðrayýp, Antalya Ýl Teþkilatýndan kardeþlerimizle görüþtüm. Onlarada burdan teþekkürlerimi iletiyorum.

Adana Mersin yöresinde bizimkiler gibi büyük gösteriþli chopperlar pek yaygýn deðil. Yandan geçen her arabadaki çocuðun size bakýp gülümsemesi içimi ýsýttý hep, adananýn kavurucu sýcaðýna raðmen.
    ''Bir çocuk gülüyorsa, doðru iþi yapýyorsun demektir.''

Yolda yaþadýðým sýkýntýlar ve uzun yola çýkacaklara tavsiyeler;

3000 km yol yaptým, ve 2 sýkýntýyla karþýlaþtým sadece. Birincisi tamamen benim hatamdý. Motoruma bakým yaptýrýrken, usta bana emme manifoldlarýný deðiþtir , yarýlmýþ demiþti. Ben ertelemiþtim. Mersine 100 km kala emme manifoldlarý tamamen yarýldý, motorun sesi ve hýzý deðiþti. Bende bir benzinliðe çekip , yanýmdaki ýsýya dayanýklý bez band ile yarýklarý sarýp, plastik kelepçe ile sabitledim. Hemen hemen eski haline döndü ve, mersine dönünce yenileriyle deðiþtiridim.

2. sýkýntýmda , dönüþ yolumda antalyadan dönerken, yolda park lambam kýrýldý ve kýsa devre yaptý.Bu da sigortayý yakmýþ. Bende bir benziliðe çekip yanýmdaki yedek sigorta ile yanan sigortayý deðiþtirdim ve yoluma devam ettim.

Motorum þiþme, su kaynatma, ya da hareret yapmadý havanýn sýcaklýðýna raðmen. Pek ala 250cc daytonam ile 3000 km yolu tamamladým. Aralýksýz , sadece benzin almak için durarak, 800-1000 km yaptým giderken, ama beni hiç üzmedi motorum. Bu yüzden kendisinede burdan çok teþekkür ediyorum

-Yanmaz elektirik bandý, plastik kelepçe, çeþitli alyan ve anahtar, her boydan deðiþik vida ve somun, lastik tamir kiti, pense, maket býçaðý, çakmak, el feneri gibi materyallar vardý yanýmda. Sizde bunlarsýz yola çýkmayýn.

- Toroslardan gece kesinlikle geçmeyin.
    - Gece Uþak-Afyon yolu yaz mevsimine raðmen buz gibi soðuk oluyor. Bir ara donuyorum sandým.
    - Trafik iþaretlerini iyi okuyun, ama çok fazla güvenmeyin. Özellikle hava karanlýksa.
    - Týrlar ve büyük otobüslerin kör noktalarýnda uzak durun, ve sollarken karþýlaþacaðýnýz rüzgarýn türbilans etkisini de hesaba katýn.
    - Motorunuzu dinleyin, ve farklý bir ses duyarsanýz kenara çekip kontrol edin.
    - Konya ovasýndan geçerken, uykuyu açmak için motorda ayaða kalkmayýn, pek etkili deðil. Kenara çekip uyuyun.

- Bol bol sürün, yola çýkýn. Özgürlüðün tadýna varýn. Motorunuzla bir bütün olun,onu sevin koruyun .

..... Hayat Yolda Olmaktýr.....

Konu karakalem tarafýndan (24.Temmuz.2016 Saat 22:13 ) deðiþtirilmiþtir.

Hikmet Þenay
    Reklam - Medya Planlama
     BMW R1100RT
     Karþýyaka/Ýzmir
    Beðenmiþ
    803
    Beðenilmiþ
    200
    Uzun zamandýr okuduðum en iyi paylaþým diyebilirim. Çok teþekkürler güzel yol notlarýn için... Daima birlikte, kazasýz, keyifli kilometreler...

Hakký Hýracan
    Turizmci
     Regal Raptor Spyder 250E-10
     Ýzmir-Göztepe
    Beðenmiþ
    204
    Beðenilmiþ
    108
    Çok güzel yazý ve çok iyi tecrübe. Daha nice serin ve uzun kilometrelere

e.erbaþ - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)

Ergun ERBAÞ
    Teknisyen
     Kawasaki vulcan 800
     Tekirdað Çerkezköy
    Beðenmiþ
    92
    Beðenilmiþ
    80
    Burak kardeþim seni tebrik ediyorum.Müthiþ bi anlatýmve gezi olmuþ.Gerçekten imrendim
    Zamaný yenemezsin

CELÝL - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)

CELÝL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     Ýstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakasý)
    Beðenmiþ
    42,579
    Beðenilmiþ
    5,796
    Burak çok güzel anlatým ve paylaþým olmuþ duygularýný bize harika aktarmýþsýn emeðine saðlýk

Tugay GÃœREÅžEN
    Teknik Destek
     Honda Shadow VT750C
     Ä°zmir-Bornova
    Beðenmiþ
    247
    Beðenilmiþ
    174
    Eline yorumuna saðlýk çok güzel bi yazý olmuþ sýkýlmadan okudum, nice kilometreleri daha keyifle sürersin inþallah

RUSBERK - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)

erhan küçük
    Kamu Görevlisi
     Raptor Spyder 250cc
     Ordu-Ünye
    Beðenmiþ
    6
    Beðenilmiþ
    7
    Gerçekten harika bir yazý ve deneyim paylaþýmý olmuþ benim gibi uzun yola çýkmaktan korkan sürücüler için bir cesaret örneði olmuþ eline aðzýna saðlýk kazasýz belasýz daha nice sürüþlere inþallah

Burak Bilici
    Öðrenci
     Yamaha Dragstar 650
     Ýzmir/Bornova
    Beðenmiþ
    371
    Beðenilmiþ
    149
    Çok saðolun kardeþlerim iyi dilekleriniz için, yazýmý beðendiðinize gerçekten sevindim. Kazasýz belasýz birlikte daha nice kilometrelere inþallah

Tek baþýmýza tabiki yol yapýcaz, tek baþýmýzada tabiki eðlenicez, ama anlatacak bir kardeþ bulamadýktan sonra hepsi havada kalýr,eksik kalýr. Yazýmý sabredip okuyan herkese en içten teþekkürlerimi iletiyorum, biz kocaman bir aileyiz.

Ali Alp
    özel güvenlik
     Hyosung GV 250
     Antalya
    Beðenmiþ
    4,161
    Beðenilmiþ
    1,148
    Güzel bir aný olmuþ. Güzel bir yazý. Emeðine saðlýk. Daha nice böyle güzel anýlarýn olsun

Discovery cihazýmdan Tapatalk kullanýlarak gönderildi

Tuðrul Baylan
    Piping Designer
     Kawasaki Vulcan 800/Vn800
     Ýstanbul - Kartal (Anadolu Yakasý)
    Beðenmiþ
    0
    Beðenilmiþ
    20
    Guzel guzeell. Ellerine saglik Burak guzel bir yolculuk/paylasim olmus

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanýcýlar

Þu anda 1 kullanýcý bu konuyu görüntülüyor. (0 kayýtlý ve 1 misafir)