Gençler ve genç kalanlar;

Balıkesir Festivali öncesi motoru diri bir bakıma soktum. ufak tefek yerlere bakıldı bir kaç aksaklık giderildi. usta motorla bir tur atıp geldi gidonun çok ağır olduğunu söyledi. motor ayrıca sola çekiyordu özellikle el bırakınca. kendi ağırlığımı sağa verince normale dönüyor ama.

Yarın Balıkesir festivali için yola çıkacağım motora bakmaya vaktim yok. en azından uzun yola hazır.

Şimdi kafama takılan soru şudur ki, bakımdan sonra rot eğriliği varmış düzeltildi. gidon baya rahatladı cidden kendiliğinden dönecek neredeyse. AMA:

* motorun sola çekmesi giderilmedi. hala hafif bir çekme var,
*gidon rahatlayınca bu sefer balans yapmaya başladı. 60 km'den sonra kendini hissettiriyor. el bıraktığım zamanda bildiğin sağa sola yalpa yapıyor.
*lastiklerim Metzeller. balans ayarı daha önce takılırken yapıldı ve bugünde kontrolünü yaptırdım balansta sıkıntı yok. hem motor ustası hem lastikçi onayı verdi.
* ali usta jant vs olma ihtimali olsa da sola çekmesinden dolayı tüm ön takım elemanlarına bakılmasını önerdi.
*hizmet kalitesi gereği çin motorlarına bakmayan (şu kubacı mondialcı genç kasksız sürücüler yüzüne. Kimler olduğunu anladınız) bir servis rot eğriliği ön takım ve ayrıyeetten şanzumandan arka lastiğe ileten son milin bile bu balansı yapabileceğini söyledi. tecrübeyle sabit.
*anca balıkesir dönüşü tüm ön takım elemanlarını söktürüp baktıracağım. ama çok kafam takıldı çok moralimi bozdu. sizce sorun nedir neden yapar. başına gelen varmı? yada kime nereye götüreyim.

son olarak, motora kriko vurup kaldırdığımda hem ön hem arkada bir balans olduğunu farkedebiliyorum. lastikçi onun normal olduğundan bahsediyor. çıldıracağım...