Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

volkan düz
    turizm
     superlight 200
     kocaeli
    Beğenmiş
    0
    {vb:rawphrase post_thanks_times_post, 2

Uzun yol için bakım önerileri?

Arkadaşlar merhaba,

15 gün sonra istanbuldan antalyaya bir yol yapacağım. 2015 model 10.000 km'de Regal raptor daytona sahibiyim. Yola çıkmadan önce, bir bakım yaptırmak istiyorum.

1- Özellikle şuralara baktır dediğiniz bir yer varmı?

2- Motosikletin yolda bırakma ihtimali nedir?

3- Yolda yanıma ne gibi yardımcı aletler almalıyım?

TheWitac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Berke Başbakkal
    Öğrenci
     Keeway Super Shadow 250
     İzmir/Karşıyaka
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Motorun yağ durumu, lastikler ve karbüratöre(Bilmiyorum Daytona'larda karbüratör var mı bende başka motor var.) bakılmasında fayda var.

Yolda bırakma durumuna birşey demek yanlış olur o motorsikletten motorsiklete göre değişir. Bakımlı olan motor vardır, bakımsız olan da.

Ben uzun yola çıktığımda birşey almıyorum yanıma o yüzden o konuya fransızım hocam. Tornavida, pense, elektrik bandı, lastik yaması ve tornavida benzeri şeyler uygun olabilir.

Göksel Özünver
    Satış
     Regal Raptor DD 350 E-6
     İzmir - Bornova
    Beğenmiş
    473
    Beğenilmiş
    352
    Volkan kardeşim öncelikle al eline anahtarı tüm civataları bir kontrol et. askerlik yaptıysan gestay+b kontrollerini bilirsin, onu uygula motorunun üzerinde. ben en son uzun yola çıktığımda yanıma aldıklarımı yazayım sana.

her türlü alet edevat. çekiçten yıldız anahtara, tornavida setinden yan keskiye kadar ihtiyacım olabilecek her şeyi aldım.
    sun-fix: özellikle patlak çatlak durumlarında çok yardımcı oluyor.
    plastik kelepçe: çok faydası oluyor
    koli bandı: hiç aklına bile gelmeyecek bir yeri sabitlemek için (özellikle de plastik kelepçenin yetersiz kaldığı durumlarda) hunharca kullanabilirsin. kırılan vites pedalımı koli bandıyla sabitleyerek servise gitmiştim mesela.
    hidrolik yağı: bu çok da önemli değil ama benim ön frenlerde nadir de olsa şişme olduğu için yanıma aldım. sen yola çıkmadan önce kontrol et yine de hidroliği.
    lastik tamir spreyi: ancak motor lastiğinin subabına uygun olanlardan alman lazım, lastiğin patlasa dahi en yakın lastikçiye götürecek kadar işini görüyor.
    far ampulü: her türlü patlamaya karşı yedek dursun yanında.
    sigorta: motorunda muhtemelen motorun yedek sigortası vardır ama bence yine de al yanına. elektrik arızalarında çok kolay şekilde sigortayı attırabiliyor.

aklıma gelenler bunlar, yine gelirse eklerim. şimdiden hayırlı yolculuklar.
    Kerem Düzgün (23.Eylül.2016) Bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)