Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci ... 234
Toplam 35 adet sonuctan sayfa basi 31 ile 35 arasi kadar sonuc gösteriliyor

b
    a
     a
     a
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı Kaynarca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Müslüm Baba öncelikle teşekkürler. NGK'nın muadilinin numarasını siz biliyorsanız ve eğer bize iletirseniz sizi kargo vs.. için yormamış oluruz. Burdan bakar bulmaya çalışırız.
    champion bujiden cok memnunum ben. 1200 kmdir tık demedi. jikle yarım çekili geldim bi kere, dalgınlık, gene de bişey olmadı. kutusunu atmamıstım champion'un. evde duruyor. bakar haber ederim abi sana.

Kaynarca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Burak KAYNARCA
    Öğr. Gör.
     Regal Raptor DADYW CLASS 250cc
     AFYONKARAHİSAR
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Alıntı Mr.Quanta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    champion bujiden cok memnunum ben. 1200 kmdir tık demedi. jikle yarım çekili geldim bi kere, dalgınlık, gene de bişey olmadı. kutusunu atmamıstım champion'un. evde duruyor. bakar haber ederim abi sana.
    Çok memnun olurum

Ne kadar bilirsen bil söylediklerin karşındakinin anlayabildiği kadardır.

bozkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ali BOZKURT
    Türk Silahlı Kuvvetleri
     KUBA 150-25
     Balıkesir
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    Kimseye muhalif olmak istemiyorum ama bilgi mahiyetine yazıyorum.İlk orjinal bujilerimi 7800 Km. kullandım.Daha sonra yine NGK taktım.Şimdide onları kullanıyorum.Çok memnunum.Bir depo ilede şehir içi 285-300 Km gidiyorum.Bence normal.Ya sizce.Kazasız sürüşler.
    Sağlıcakla kalın.

Thumbs down Benim Motor Çelik 150 tt Km 12 Binde Buji Degiştiricem

arkadşalar benım motorde km 12 binde buji degiştiricem artk buji pert ve motoru 2 3 ayda bir kullanıodum öyleyken 12 binde buji degiştiricem orjinal buji

slamdunk_tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

habip
    mak müh
     2005, CBF600
     istanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    3
    Alıntı prodedor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadşalar benım motorde km 12 binde buji degiştiricem artk buji pert ve motoru 2 3 ayda bir kullanıodum öyleyken 12 binde buji degiştiricem orjinal buji
    buji dediğin 10tl bir şey arkadaşım. değiştir gitsin. Çok bile kullanmışsın.

Ustaların biraz parça değiştirme/satma hevesi var ve bu durum da biraz insanların kafasını karıştırıyor.

Örnek vereyim; Ben 1000km'de ilk bujilerimi, 5000km de ikinci bujilerimi değiştirdim. Ben hiç bir şey demedim. İsmi lazım değil çok ünlü bir RR ustası, bana hiç sormadan, ilk seferinde NGK, ikinci seferinde(sanki ilk seferinde NGK'yı takan da o değilmiş gibi ) Şampiyon marka buji taktı. Bu bana biraz ticaret gibi gelse de, iyi niyetle yapılmış bir iş olduğu ve bana 20tl haricinde hiç bir zararı olmadığı için ses bile çıkarmadım.

Uzun uzun yazma özet geç dersen ; Parçayı bozulmadan, krılmadan, ömrü bitmeden değiştirmek biraz daha para harcayıp az sorunla karşılaşmak demektir. Yolda kalma ihtimalini azaltır. Kimisi parçaları de en son dakikasına kadar kullanır, maksimum verim, daha az maliyet, daha çok emek ve tamir(ki bu kimisinin hoşuna gider) ile motor hayatına devam eder.

Uzun ve konudan uzak bir yazı oldu ama genel bir probleme deyinmişsin farkında olmadan, ben de duramadım, yazdım.

Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci ... 234

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)