Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

İbrahim UYSAL
    Öğrenci
     Regal Raptor DD-150Ee
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Kaskta Beden Problemi

Arkadaslar merhabalar. 6 gün önce motosikletaksesuarlari.com'un istanbul bostancidaki yerinden Caberg Stunt marka bi kask aldim. Fakat beden problemi yasiyorum. Medium denedigimde biraz boşluk hissettim ve bunun uzerine small taktim. Small kask kafamda 15 dakika durdu dukkanda mont dizlik vs diger ihtiyaçları inceledim. Ankaraya döndüğümde motorun uzerinde 30 dakika taktim veya takmadim basimda sag arka kisma doğru hafif siddetli bi ağrı olustu. Bunun uzerine değiştirme talebiyle aradim ve urunun etiketleri çıkartılıp kullanildigi icin degistiremeyeceklerini soylediler. Fakat sitelerinde 14 gun degisim garantisi ibaresi yer aliyordu. Tuketici heyetine basvurmayi düşünüyorum. Fakat surecin nasil isledigini ne kadar vakit aldigini bilmiyorum. Kask daha once hic kullanmamistim bundan dolayı agriyor olabilir mi? Bi yol gosterin lütfen....
    Konu Ceasar tarafından (24.Ağustos.2016 Saat 01:22 ) değiştirilmiştir.

Ali Alp
    özel güvenlik
     Hyosung GV 250
     Antalya
    Beğenmiş
    4,161
    Beğenilmiş
    1,148
    İlk olarak kask Kafana göre mi ondan emin ol. Tekrar tak biraz yol yap. Kaskin içinde rahat olman lazım ama Yanaklarin kaskin içinde sıkışmalı. Baş ağrısının sebebi farklı olabilir. Kask caminin gözlerini rahatsız etmesi bile olabilir.

14 gün (30 gun olmasi lazim) içinde memnun kalmadigin ürünü değiştirme hakkına sahipsiniz. Kutu içeriği tam olmak zorunda. Kaskla verilen aparatlar kaskin kutusu vs.

Mağazalar değişim yapmak istemezler. En yakın tüketici haklarına git durumu anlat yardımcı olacaklardır. Sikayetimvar internet sitesine de yaz mevzuyu orayı da birçok kurum ciddiye alıyor artık.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

anilsedali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ANIL SEDALI
    İletişim Uzmanı / Satış Yöneticisi
     Regal Raptor DD150-2F 2012 /2014 Çıkışlı RKS Cruiser 250 V Twin - EFI
     Antalya
    Beğenmiş
    76
    Beğenilmiş
    68
    6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun gereğince, alıcıların teslimat tarihinde itibaren 14 gün içinde cayma haklarını kullanarak herhangi bir sebep göstermeden ve “kargo ücreti ödemeden” ürünleri iade etme hakları vardır. Diğer bir deyişle cayma hakkı kapsamında ürün iadelerinde iade kargo ücreti satıcılara aittir. Kanunu her kurumun uygulaması gerekmektedir.
    Alıcılar, ürünleri kişisel sebeplerle iade etseler dahi alıcıların kargo ücreti ödemeden ürünleri iade etme hakkı vardır.

Alıcı, ürünü kullansa bile iade edebilir mi?
    Ürünün ambalajının açılması, ürünün denenmesi, ürünün mutat kullanımı, yani ürünün alışılageldiği gibi kullanılması cayma hakkını ortadan kaldırmaz. Satıcı, cayma süresi içinde ürünü alıcıya teslim etmişse alıcı, ürünü ancak olağan bir gözden geçirmenin gerektirdiği ölçüde kullanabilir. Aksi takdirde alıcı cayma hakkını kullanamaz.

Ürüne zarar verilmesi durumunda alıcı cayma hakkını kullanıp ürünü iade edebilir mi?
    Mevzuat gereği, ürünün değerinin azalması veya iadeyi imkânsız kılan bir nedenin varlığı, cayma hakkının kullanılmasına engel olmaz. Ancak ürünün değerinin azalması veya iadeyi imkânsızlaşması alıcının kusurundan kaynaklanıyorsa alıcının, ürünün değerini veya değerindeki azalmayı satıcıya tazmin etmesi gerekir. Bu durumda, satıcı zararı tazmin edebilmek için, ürün değerinin azalmasına ilişkin alıcı hakkında yasal yollara başvurabilir.
    Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşcesine; bu davet bizim!

Antalya - Merkez

DenizT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Burak Deniz Türkoğlu
    İnternet Cafe
     DD250E-9B 2011
     Muğla - Milas
    Beğenmiş
    16
    Beğenilmiş
    61
    Kardeşim yasal olarak geri verebilirsin. Bilgili abilerimiz bu konuda araştırma yapmışlar ve gereken bilgiyi vermişler. Bende kullanım olarak bi örnek vermek istiyorum. Bende kask almaya gittiğimde L bedeni başımda sallandığı için bıraktım M bedeni aldım o sıkıydı hatta ilk denediğim zaman küçük bile gelmişti ancak ilerleyen zamanlarda kullana kullana içinin süngeri olsun muhtelif yerleri yumuşadığı için başıma şu anda tam oturmakta hatta rahat bi hal almaya başladı. Sana tavsiyem geri iade sürecine başlarken kaskı dene seyahat et kullan bak derim ben.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)