Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Göksel Özünver
    Satış
     Regal Raptor DD 350 E-6
     İzmir - Bornova
    Beğenmiş
    473
    Beğenilmiş
    352

Ön Fren Şişmesi

Öncelikle herkese günaydın kardeşlerim.

Çarşamba günü frende bir terslik olduğunu anladım, normalden daha geride sıkmaya başladı. Sanayi sitesi yakınında olduğumdan arkadaşımın dükkanına gidip bir bakmak istedim ama gidene kadar iyice şişti ve bir dönüş esnasında kilitleyerek yere düştüm. Neyse ki çok düşük hızda olduğumdan bir sıkıntı olmadı. Oradaki bir tamirciden 8 yıldız anahtar alarak ön kaliperleri boşalttım, arka frenle gaRRaj'a kadar gittim. orada hidroliği değiştirdim, havayı aldım ve her şey normale döndü.

Ancak dün akşam eve gidiş esnasında tekrar şişmeye başladı. Tam evin oralarda olduğumdan bir sıkıntı olmadı bu defa, motoru kapatıp eve çıktım. sabah işe gelirken ise bir sıkıntı yaratmadı, her ihtimale karşılık yanıma 8 yıldız anahtar almıştım gerçi ama sorunsuz geldim.

Bu sorunun neden olabileceğine dair bir fikri olan var mı?

nickziki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Murat Uysal
    Dış Ticaret
     gitti gül gibi daytonam :(
     Antalya
    Beğenmiş
    278
    Beğenilmiş
    20
    günaydın

Bende ilk aldığım zaman yaşadım bu sorunu. sürekli elimde 8 anahtar ile geziyordum. hidrolik yağını boşaltıp iyice temizledik. yeni yağda koyunca problem olmadı bir daha. Ama temizlemek için rahat 1 saat uğraşmışızdır monte demonte hariç. Basınçlı hava falan tutarak iyice temizlemek ve iyi bir hidrolik koymak gerek.
    gabriel cash (26.Ağustos.2016) Bunu beğendi.
    Don't Fucking Die !!!

Göksel Özünver
    Satış
     Regal Raptor DD 350 E-6
     İzmir - Bornova
    Beğenmiş
    473
    Beğenilmiş
    352
    sanırım sorunun sebebini buldum. fren manetini değiştirmiştim, baktım ki çok bi ezme boşluğu yok. manetin depoya bastığı yeri 0,5 mm kadar taşladım, bir ezme boşluğu yaptım. sanırım orada oluşan baskıdan dolayı hidrolik geri dönmüyordu bu durumda da fren şişiyordu. bu şekilde birkaç gündür kullanıyorum şimdiye kadar bir sıkıntı olmadı.
    CELİL (31.Ağustos.2016) Bunu beğendi.

aslantürk34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Özer Subaşı
    Medical
     Regal Raptor Spyder
     istanbul - Kadıköy (Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    264
    Beğenilmiş
    470
    Benimde arka frende ayni sorun var surekli sisiyor dünkü etkinliktede suadiyede motoru park edemedim yolun ortasinda kaldim ben fren merkezini degistirmeyi dusunuyordum ama senin yaptigin uygulamayi bende deneyecegim tesekkurler

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Göksel Özünver
    Satış
     Regal Raptor DD 350 E-6
     İzmir - Bornova
    Beğenmiş
    473
    Beğenilmiş
    352
    Alıntı aslantürk34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benimde arka frende ayni sorun var surekli sisiyor dünkü etkinliktede suadiyede motoru park edemedim yolun ortasinda kaldim ben fren merkezini degistirmeyi dusunuyordum ama senin yaptigin uygulamayi bende deneyecegim tesekkurler

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    kardeşim bu uygulamadan önce hidrolik yağını değiştir. benimki simsiyah çıktı, eğer o sonuç vermezse dediğim yöntemi denemeni tavsiye ederim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)