Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

müslüm baba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Müslüm
    Serbest Meslek
     Regalraptor 250 CC
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    Alıntı wolfsnevercry Nickli Üyeden Alıntı
    Ellerinize SAĞLIK çok güzel bir yazı olmuş...Uzun yolculuklar konusunda fikir sahibi olduk...

Bİr sorum olacak

Uzun yola cıktık Altımızda R&R 250CC 9B VAR asfalt yol üzerinde 3.5-4 km lik bir yokus yukarı dağ yoluna girdik(trafik var)..yol 30-35 dercelik bir acıya sahip bu yol üzeirnde yolculuk baya bir yorucu olacaktır az buz deil 4 km böyle bir yolda hem motoru düşünüp hemde kendimizi düşünmek için kaçıncı vitesle ve nasıl bir sürüş pozisyonu alarak bu uzun yokuş yolu tamamlanır?Değişik bir soru ama kendimi uzun yol için hzırlamalyım Antalya-Mersin yolu çok kötü ve motoru kıbrısa getirebilmem için bu uzun yolu çekmem gerekiyor(motoru alınca tabi)...mecburi oldugu için cekmem gerekiyor dedim ...
    Bu iş öyle yazma çizmeyle olmaz motorun zaten senden vites ister eğer yüksek vitesteysen motor ağlar eğer düşük vitesteysen motorun bas bas bağırır sen ortayı bulacaksın motor ne bayılacak ne bağıracak o vitesi motor kendi belirler. Bu viteste motorun gücüne üzerindeki ağırlığa hatta esen rüzgara göre bile değişir.
    NERDE BİR MOTORCUNUN BAŞI SIKIŞSA MÜSLÜM BABAYI ARAR 0532 228 08 59

Mehmet Aksu
    Muhasebe ve Finansman
     Regal Raptor DD250E
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    1
    Ozi yazı için teşekkür ederim.
    Ben motoru daha çok uzun yol kullandım. (Ank.-Kapıdağ, Ank.-Eskişehir, Ank.-Yalova, İst.-Bursa, İst.-Edirne ve diğer.) Yola çıktığım zaman hiç durmadan 150 km. gidip 15 dk. mola sonra bir 150 km. daha 15 dk. mola ve benzin derken gidiyorum. Şimdi bizim motorların gücü belli olduğu için 90-110 km.hız arası gittiğimizden bu monotonluk, sıkılmalara ve ellerde bileklerde kasılmalara sebep oluyor, tabii ki bunu gidermek için molalarda beden harketide yapmak lazım. Motorlarımız 250 cc değilde daha yüksek olsaydı, yoldaki hızımızda 90-180 km. arası olsaydı, kullanımdaki hareket ve heyecan bu tip uyuşmalara ve monotonluğa fırsat tanımayacağı için, daha çabuk da gidileceğinden, gerek normal trafik akışının altında bir hızda kalmamak ve gerekse sollamalarda sıkıntı yaşamamak açısından ve diğer tehlikeler bakımından daha güvenli olacaktır diye düşünüyorum.

Öğrenci
     Antalya
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Alıntı müslüm baba Nickli Üyeden Alıntı
    Bu iş öyle yazma çizmeyle olmaz motorun zaten senden vites ister eğer yüksek vitesteysen motor ağlar eğer düşük vitesteysen motorun bas bas bağırır sen ortayı bulacaksın motor ne bayılacak ne bağıracak o vitesi motor kendi belirler. Bu viteste motorun gücüne üzerindeki ağırlığa hatta esen rüzgara göre bile değişir.
    Sağol müslüm amca vallaha haklısın yaa yazıp cizmeyle olmaz ama gerçekten sizin yazılarınızda motorun üstünde hissettim kendimi teşekkürler...SAYGILAR

dağcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Barış KOÇAK
    Biyoloji
     Regal Raptor Class
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Teşekkür ediyorum, güzel ve faydalı bilgiler için. Emeğine sağlık...
    Fakat hep motor ve aksesuarlar üzerinde durmuşsun. Uzun yol için vücudun da hazırlanması ve bakımı şarttır...
    Fiziksel kondüsyonun hazırlanması gerekir. Ham bir vücut, uzun yolun etkilerini birkaç kat artırır.
    Karbonhidrat ağırlıklı beslenmeye 1-2 hafta önceden başanmalıdır.
    Beslenme ve sıvı alımı özellikle çölde ve yükseklik farklarında hayati öneme sahiptir. Özellikle su içme işlemini sıklaştırmak iyi olacaktır.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

müslüm baba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Müslüm
    Serbest Meslek
     Regalraptor 250 CC
     İstanbul
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    2
    Uzun yolda nedendir bilmiyorum çok susuyorsunuz o yüzden sık sık su içmeniz gerekiyor.
    NERDE BİR MOTORCUNUN BAŞI SIKIŞSA MÜSLÜM BABAYI ARAR 0532 228 08 59

Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)