Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 30 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Fatal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mustafa SARAÇ
    Elektrik - Elektronik
     Ghost 350 DD350E-6C
     Denizli
    Beğenmiş
    90
    Beğenilmiş
    79
    Birebie ölçülü 6204 var ama göbek mil genişliği 20 mm bizim motordaki 22mm yok yani uyanı 22mm olan var oda dış çapı 47 değil 50 mm

FatalSarac
    Raptor Riders DENİZLİ
    Love & Respect

Mustafa SARAÇ
    Elektrik - Elektronik
     Ghost 350 DD350E-6C
     Denizli
    Beğenmiş
    90
    Beğenilmiş
    79
    Şimdi motorcumu arayıp sordum bende araştırdım yapıcaktım ama 3mm fark var 1 mm olsa yuva traşlanır ama 3 mm kurtarmıyo dedi

FatalSarac
    Raptor Riders DENİZLİ
    Love & Respect

Koray Turbalıoğlu
    Mühendis
     Regal Raptor Spyder
     Samsun
    Beğenmiş
    37
    Beğenilmiş
    29
    Merhaba, rulmanlarin ve dislilerin dizildigi mili çap ölcüsüne gore yeniden alsaniz yada iyi bir celikten tornaciya işletseniz. Takip edebildiğim kadari ile sanayide iyi bağlantilariniz var ve çevreniz geniş. Bu yüzden çok daha ekonomik şekilde bu işin içinden çikabilirsiniz diye düşünüyorum. Rulmanlari da iyi bir marka ile degistirebilirsiniz.

Mustafa SARAÇ
    Elektrik - Elektronik
     Ghost 350 DD350E-6C
     Denizli
    Beğenmiş
    90
    Beğenilmiş
    79
    Onuda düşündüm ama rulmandan sonra dişli takılıyor dişlide değişmesi gerek oraya göre yağ keçesi uydurmak gerek oda imkansız gibi birşey her yolu denedim çözüm aynı ölçüde daha kaliteli mümkünse karbondan yapılma çin malı rulman almamak daha kaliteli skf nsk yada naki marka rulman almak

FatalSarac
    Raptor Riders DENİZLİ
    Love & Respect

Koray Turbalıoğlu
    Mühendis
     Regal Raptor Spyder
     Samsun
    Beğenmiş
    37
    Beğenilmiş
    29
    CNCde egzos icin flanş yaptirmistiniz. Disli de yaptirabilirsiniz diye düşünüyorum. Mevcut yag keçesinin numarasina bakarak ayni yag kecesinden takabilirsiniz. Yada sanayide keçe basan yani imal eden atölye-firma olabilir. Keçeyi de bu şekilde çözebilirsiniz. Olmadi Ali ustada da keçe bulunabilir. Akil vermek gibi olmak-görünmek istemem. Belli ki caniniz sıkılmış, sıkılmayın diye yazdim. Eminim Denizli gibi yerde bi yolu bulunur. Selamlar.

Mustafa SARAÇ
    Elektrik - Elektronik
     Ghost 350 DD350E-6C
     Denizli
    Beğenmiş
    90
    Beğenilmiş
    79
    Ya haklısın farklı bir bakış açısı daha doğru olabilir ama milin üstünde vites dişlileri artı zincir dişlisi var zaten o ringli zincirler baya ağır normal zincire göre birde gerdiriyoruz vitese takıp gaz açıncada binen gücü saymıyorum bile 2mm ufak bir ölçü ama bu kadar yük taşıyan 22mm kalınlığındaki milde 2 mm çok fark ettirir dayanıklılığı azalır bu sefer mili kırdırırız gene şanzuman gider olay öyle yada böyle rulmanda bitiyo hocam beynimde öyle fırtınalar döndürüyorumki nerden gidersem gideyim gene en başa rulmana dönüyorum bu gidişte fabrikaya özel rulman yaptırıp flanş gibi satıcam parçacılara yada lazım olana

FatalSarac
    Raptor Riders DENİZLİ
    Love & Respect

ahmet selim dalkılıç
    Akademisyen
     RKS Cruiser 250
     Türkiye
    Beğenmiş
    2
    Beğenilmiş
    9
    6204 rulman nasıl oluyor da iki farklı ölçüde olabiliyor, anlamadım biz rulman vs satıyoruz, sizinki iç 20 dış 47 anladığım kadarıyla, standart ise tanesi hayatta 50 tl olamaz, imkan ihtimal yok, en iyi iki marka SKF ve FAG'dır, onları ORS takip edebilir, yarın unutmazsam bizdeki 6204 rulman ölçüsüne bakayım ...

Mustafa SARAÇ
    Elektrik - Elektronik
     Ghost 350 DD350E-6C
     Denizli
    Beğenmiş
    90
    Beğenilmiş
    79
    6204 rulman 47x14x20 ölçüsünde bize 47x14x22 lazım iç çap 22mm özel yapım standart değil ali ustada var 50 tl ye aldım valla öyle istedi verdim oda çin malı büyük ihtimal dayanmıyor

FatalSarac
    Raptor Riders DENİZLİ
    Love & Respect

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,579
    Beğenilmiş
    5,796
    Mustafa geçmiş olsun bizim makinalrın masura rulamanı dediğin gibi piyasada bulunmuyor orjinalide çinli tabi kaliteli değil ama bu kadarda çabuk bozulacak kadar değil masura bilyesinin dağılma sebeblerinden biri zinciri fazla gergin ayarlamak zincir gergin olunca rulman'a fazla yük biniyor ve dağılıyor aynı sebepden arka teker göbek rulmanıda dağılıyor
    FouL (23.Ekim.2016) Bunu beğendi.

Mustafa SARAÇ
    Elektrik - Elektronik
     Ghost 350 DD350E-6C
     Denizli
    Beğenmiş
    90
    Beğenilmiş
    79
    Arka teker bilyamı değiştirdim zinciri söküp takarken fark ettik sıkıntı vardı motoru parçaladık şanzuman bilyaları değişti masura bilyası ve 6204 özel bilyaya 100 tl para verdim ali ustaya taktık 1 hafta sonra antalyaya gezmeye gittim döndüm şehir içinde kullanıyorum 800 900 km gibi bir yol yaptım bilyalar pert öyle böyle canım sıkılmıyor celil abi her sök tak 350 tl motorcuda 100 tlde bilyalar açınca yağda dğiştiriyom 90 tl civarıda motul yağ beni maddi olarak çok sarsıyor

Zincir gerginliği olarakda kilom fazla olduğu için oturunca amortisör sıfır yaklaşıyor biraz gevşek bırakıyorum malum fazla gergin olmuyor herşeye dikkat ediyorum motoru ilk aldığım zamanki gibi sertte kullanmıyorum ama sonuç bu çıldırıcam

FatalSarac
    Raptor Riders DENİZLİ
    CELİL (08.Eylül.2016) Bunu beğendi.
    Love & Respect

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)