Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Berkay KARAHAN
    Öğrenci
     Regal Raptor DD150-E2
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0

Exclamation Arka Fren ve Kaza Sonrası Hasar

Merhabalar ben ankarada RR 150DD-E2 kullanıcısıyım motorumu alalı 1 ay oldu 2014 model 12 bin kilometrede aldım. 2 hafta kullandıktan sonra nasıl olduysa arka fren hidroliğinin kapağının hemen altındaki boru kırıldı. Sonrasında götürdüğümüzde 150 tl gibi bi masrafı olduğunu söylediler ama biz boruyu yapabileceğimizi düşünüp japonla ve sigara külüyle hallettik sandık sonrasında motorun freni tutmamaya başladı pompaladıkça tutuyo biraz sürdükten sonra geri boşalıyodu içinde hava olmadığınada emindik baya bi yağ ekleyip aldık havasını falan neyse Işıl Motorsa götürdüm ve 20 tl karşılığı frene bişey yaptı herşey iyi güzel derken ertesi gün fren giderken fazla sıkmaya başladı ve yolda balataları yakmama sebep oldu tekrar gittiğimde ön arka merkez değişicek falan dediler 350 tl masraf çıkardılar parça gelmesini beklerken kaza yaptım ön diskim eğildi gidon hafif eğildi sol cam gitti koruma demiri gitti artçı bel desteğini tutan demir eğildi vites kolu eğildi debriyaj kolu kırıldı falan derken motor baya sıkıntı çıkardı ve motor düştüğünde içinden birsürü yağ ve benzin dökülmüş.

Kusura bakmayın baya uzun anlattım ama sizden isteğim şimdi ben bu motoru yürür hale nasıl getiririm motora 10-40 yağ koyduk ama şanzımana yağ koymak gerekiyomu bide sizce bana maliyeti kaça patlar motoru yaptırmanın

Aranızda yeniyim daha ilk ayımdan kaza yaptım bi yardımcı olursanız çok sevinirim.

Dalay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Onur Dalay
    Kabin Amiri
     Harley Davidson Iron XL883
     İstanbul - Maltepe (Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    41
    Beğenilmiş
    132
    Bu saatten sonra motoru işi bilen yetkili bir servise götürücen ve ne gerekiyorsa yaptırıcan. Bazen ucuza kaçmak sonrasinda senin yaşadığın gibi pahalıya patlayabiliyor. Motosiklet araba gibi değildir. Araba seyir halindeyken ariza yaparsa ceker sağa durursun. Ama motosiklet ufacik bir parca sorunu facialar doğurabilir. Çok şükür kazanı sağ salim atlatmışın. Allah beterinden esirgesin..
    Ali ÜNVERDİ (10.Eylül.2016), Peder (10.Eylül.2016), RUSBERK (10.Eylül.2016) Bunu beğendi.

1
    1
     1
     1
    Beğenmiş
    264
    Beğenilmiş
    200
    kardeşim okudum valla üzüldüm ben çok anlamıyorum geçmiş olsun dikkat et lütfen.

Hakan Tekin
    Lojistik
     Daytona
     İstanbul - Esenyurt (Avrupa Yakası )
    Beğenmiş
    366
    Beğenilmiş
    317
    geçmiş olsun kardeşim. en temizi motora hiç dokunmayıp bir araca yükleyip yetkili servise teslim etmek ve riske girmemek bence

Ali Alp
    özel güvenlik
     Hyosung GV 250
     Antalya
    Beğenmiş
    4,161
    Beğenilmiş
    1,148
    Öncelikle geçmiş olsun. Yağmurdan kaçarken doluya tutulmussun. Motosiklette ve arabada farketmez ariza küçükken yapılmazsa daha büyük sorunlar çıkıyor
    İşin ehli bir ustaya gotur.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Uğur Güler
    ULAŞIM
     Yamaha XVS 1300A MIDNIGHTSTAR
     İstanbul Bağcılar (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    9,015
    Beğenilmiş
    2,220
    Önemli olan hala buraya yazacak durumda sağlıklı olman. Fren gibi bişeyi ihmal etmek dahada ciddi sonuçlar doğurabilirdi. Şükür et...
    Bence ufak masraflardan kaçmak ders olsun. Motorunu işin ehli bir ustaya yada servise götür. Gülü sevmişsin dikeninede katlanıcaksın artık.

Geçmiş olsun

Göksel Özünver
    Satış
     Regal Raptor DD 350 E-6
     İzmir - Bornova
    Beğenmiş
    473
    Beğenilmiş
    352
    kardeş,m geçmiş olsun. bilinmesinde fayda var ki hidrolik japon falan dinlemez, önüne ne gelirse eritir geçer. o yüzden hidrolik ile ilgili olan sorunlarda onarım değil değişim yapmak daha mantıklı.

Berkay KARAHAN
    Öğrenci
     Regal Raptor DD150-E2
     Ankara
    Beğenmiş
    0
    Beğenilmiş
    0
    Hepinize çok teşekkür ederim aynen doğru ya bi fren borusunun masrafından kaçındık başımıza neler geldi peki bildiğinizi iyi usta varmıdır ankarada olan tanıdığınız falan kime gitsem bide öğreciyiz ya anlamıyoruz sömür allah sömür yapıyolar

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler