Kullanıcı Adı: Şifre: - Şifrenizi mi Unuttunuz?
Raptor Riders'a Henüz Üye Değil misiniz? Lütfen Kayıt Olun!

Sayfa 6 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu
Toplam 67 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Oguzhan cin
    Aşçi
     Regal raptor dd 250 e10 spyder
     Ankara
    Beğenmiş
    31
    Beğenilmiş
    11
    Arkadaşlar uzun araştımadan sonra standart satılan şanzımanların ısıl işlem görmediğini öğrendim dün motor komple indirildi yan sanayi bir şanzıman aldım ısıl işleme sokacağım birde ustaam 2 vites dişlisini büyütebilirsek boşa düşme işine son verebilir dedi bakalım nasıl olucak umarım ısıl işlem çözüm olur ve tüm şanzımandan dili yanan dostlarımıza bir yol göstermiş oluruz....
    Captain (12.Temmuz.2018), CELİL (12.Temmuz.2018), newmoon06tr (12.Temmuz.2018), Rutkay Ediz (13.Temmuz.2018) Bunu beğendi.

Raci06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Raci ARTUN
    Mühendis
     YAMAHA XVS950 ( Kızıl Gonca)
     ANKARA GÖLBAŞI
    Beğenmiş
    11,907
    Beğenilmiş
    2,335
    Isıl islem ciddi uzmanlik ister.. islem sonrasi malzeme calısabilir yani deforme olabilir. Umarım bu isi uzmanina yaptiriyorsundur.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    newmoon06tr (12.Temmuz.2018), Oguz25066 (13.Temmuz.2018) Bunu beğendi.
    HAYATTA EN HAKİKİ MURŞİD İLİMDİR. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

Captain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Berkay Evci
    Denizci
     Regal Raptor DD 250E-10 Spyder
     İstanbul - Üsküdar (Anadolu Yakası)
    Beğenmiş
    555
    Beğenilmiş
    563
    Alıntı Oguz25066 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar uzun araştımadan sonra standart satılan şanzımanların ısıl işlem görmediğini öğrendim dün motor komple indirildi yan sanayi bir şanzıman aldım ısıl işleme sokacağım birde ustaam 2 vites dişlisini büyütebilirsek boşa düşme işine son verebilir dedi bakalım nasıl olucak umarım ısıl işlem çözüm olur ve tüm şanzımandan dili yanan dostlarımıza bir yol göstermiş oluruz....

İnşallah başarılı olursun şanzıman sıkıntısı yaşasan herkes rahata erer
    Oguz25066 (13.Temmuz.2018) Bunu beğendi.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE! VAROLSUN IRKIMIN TURAN ÜLKÜSÜ!

Oguzhan cin
    Aşçi
     Ankara
    Beğenmiş
    31
    Beğenilmiş
    11
    Alıntı Raci06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Isıl islem ciddi uzmanlik ister.. islem sonrasi malzeme calısabilir yani deforme olabilir. Umarım bu isi uzmanina yaptiriyorsundur.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eevet raci abi sadece bu işi yapan birine götüreceğim şanzıman elime ulaşmadı henüz olmaz gevrer diyen oldu fakat henüz bir uzman kişiye gösteremedim durumuma göre haberdar edeceğim yine
    Raci06 (13.Temmuz.2018) Bunu beğendi.

Oguzhan cin
    Aşçi
     Ankara
    Beğenmiş
    31
    Beğenilmiş
    11
    Alıntı Captain Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnşallah başarılı olursun şanzıman sıkıntısı yaşasan herkes rahata erer

Kardeşim temennimiz o zaten umarım bir çözüm elde etmiş oluruz ve herkes yararlanır bundan...

erkopaşa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

erkan dülger
    Öğretmen
     Vl 800 VOLUSİA BATTALGAZİ
     Ankara/Gölbaşı Antalya/Manavgat
    Beğenmiş
    9,857
    Beğenilmiş
    4,201
    Oğuzhan işin rast gitsin. Umarım sonuçları güzel olur, bizde merakla takip ediyoruz. Sonuçu buradan paylaşırsın. 🤟 🤟 🤟

HTC Desire 816G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Oguz25066 (17.Temmuz.2018) Bunu beğendi.
    “Her insan, yapmadığı tüm iyiliklerden suçludur."
    Voltaire

Rutkay Ediz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Rutkay Ediz
    Makine Mühendisi
     RR Daytona 250V -Jessica-
     Ankara
    Beğenmiş
    2,800
    Beğenilmiş
    635
    Olası bir ihtimal, şanzıman geldiği zaman dişlilerin etrafına bakabilir misin temas ettikleri yüzeylerin yan tarafında daha koyu bölgeler var mı diş profilini takip edecek şekilde ?
    Oguz25066 (17.Temmuz.2018) Bunu beğendi.

Oguzhan cin
    Aşçi
     Ankara
    Beğenmiş
    31
    Beğenilmiş
    11
    Merhaba arkadaşlar bugün şanzımanı alıp birinin aracılığıyla ısıl işleme götürdüm şanzıman dişli sertliğine bakıp 45 olduğunu setliğinin iyi olduğunu söyledi istersen 60 yaparım dişte yemez fakat yük bindiğinde kırılabilir fazla sertleştiğinden dedi bu şanzıman döküm dedi aktarma daha sert bir materyaldense ondan kırıyor olabilir dedi tavsiyeside hissedemiyeceğin kadar bir performansında düşüklük yapabilir ama şanzıman yağı olarak ne kullanıyorsan bir tık daha kalın olanını kullan dedi ve bu şanzıman dişlilerinin uzun ömürlü kırma yeme yapmaması içim matertalin sermantasyon çeliği olamsı gerektiğini söyledi onuda 1000 tl aşağı yapmazlar dedi bukadar küçük dişliyle ve tek üretim için kimse uğraşmaz dedi arkadaşlar yani bu şekilde devam 2. vitesten boşa düşmeyle ilgili çözümü bulan varsa paylaşırsa detaylı bir şekilde ustaya okutayım anlatayım takmadan sevinirim kardeşlerim abilerim teşekkürler ...
    CELİL (17.Temmuz.2018), erkopaşa (17.Temmuz.2018), Rutkay Ediz (17.Temmuz.2018) Bunu beğendi.

CELİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

CELİL ÜSTÜN
    HÜR GENERAL
     YAMAHA XVS950A
     İstanbul - Büyükçekmece (Avrupa Yakası)
    Beğenmiş
    42,570
    Beğenilmiş
    5,792
    Merhaba arkadaşlar bugün şanzımanı alıp birinin aracılığıyla ısıl işleme götürdüm şanzıman dişli sertliğine bakıp 45 olduğunu setliğinin iyi olduğunu söyledi istersen 60 yaparım dişte yemez fakat yük bindiğinde kırılabilir fazla sertleştiğinden dedi bu şanzıman döküm dedi aktarma daha sert bir materyaldense ondan kırıyor olabilir dedi tavsiyeside hissedemiyeceğin kadar bir performansında düşüklük yapabilir ama şanzıman yağı olarak ne kullanıyorsan bir tık daha kalın olanını kullan dedi ve bu şanzıman dişlilerinin uzun ömürlü kırma yeme yapmaması içim matertalin sermantasyon çeliği olamsı gerektiğini söyledi onuda 1000 tl aşağı yapmazlar dedi bukadar küçük dişliyle ve tek üretim için kimse uğraşmaz dedi arkadaşlar yani bu şekilde devam 2. vitesten boşa düşmeyle ilgili çözümü bulan varsa paylaşırsa detaylı bir şekilde ustaya okutayım anlatayım takmadan sevinirim kardeşlerim abilerim teşekkürler ...
    Merhaba oğuzhan bilgilendirme için teşekkürker
    pek çoğumuzun merak ettiği bir konuyu aydınlattın
    İkinci vitesten atma gelen 1-2 parti makinede oldu önce ve sonra gelenlerde yok eğer senin makinede böyle bir sıkıntı varsa o sorunu ilk çözen bilen istanbulda RR Servis Ahmet usta numarasını vereyim ismimi ver yardımcı olmaya çalışır kolay gelsin
    Ahmet usta : 05366135944
    erkopaşa (17.Temmuz.2018), Oguz25066 (18.Temmuz.2018), Rutkay Ediz (17.Temmuz.2018) Bunu beğendi.

Oguzhan cin
    Aşçi
     Ankara
    Beğenmiş
    31
    Beğenilmiş
    11
    Alıntı CELİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba oğuzhan bilgilendirme için teşekkürker
    pek çoğumuzun merak ettiği bir konuyu aydınlattın
    İkinci vitesten atma gelen 1-2 parti makinede oldu önce ve sonra gelenlerde yok eğer senin makinede böyle bir sıkıntı varsa o sorunu ilk çözen bilen istanbulda RR Servis Ahmet usta numarasını vereyim ismimi ver yardımcı olmaya çalışır kolay gelsin
    Ahmet usta : 05366135944

Merhaba celil abi yarın sabah ilk işim ahmet ustayı arayıp ustamla görüştürmek olucak inşallah motor toplanmadan bir fikir vermiş olur öyle toplarız celil abicim çok teşekkür ederim ...

Celil abicim dün akşam semantasyon çeliği dişlisi üreten büyük bir firmaya mail attım yaklaşık salladım biraz ama 10.000 üzerinde kullanıcıyız dedim dişli mil üretmek istiyoruz yüksek kalitede dişli yemiycek ve kırılmıycak sertlikte eğer bir örnek üretebilirseniz bir çok kişiyi size yönledirebilirim dedim tabi cevap bile yazmıycaklarını biliyorum ama ya tutarsa misali abi
    CELİL (18.Temmuz.2018) Bunu beğendi.

Sayfa 6 Toplam 7 Sayfadan BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)